Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 72

Tema: Lov z lokom kot učinkovito orodje za gospodarjenje z prostoživečo divjadjo

  1. #21
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    Če bo peticija podpišem jest tudi !
    Einstein je izjavu, da bo 4. sv. vojna spet z lokom in puščico
    zato mormo začet trenirat
    Hja, potem bi pa kmalu izumili lok, ki strelja pet puščic naenkrat itd
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kaj vam manjka pri strelu s kroglo, da bi morali svoje strasti tešiti s puščico ??????
    Last edited by detel; 2. September 2010 at 15:11.

  3. #23

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem tudi zato, da se zadeva uvede pri nas, se mi zdi da priti tako blizu divjadi je res umetnost in doživljanje lova kot ga je človek nekdaj, tudi sam imam najraje lov na zalaz, če je to le mogoče.
    Zagotovo je lok toliko napredoval, oziroma tehnologije le-tega, da se lahko brez slabe vesti lovi z njim kljub temu pa se mi zdi puška zaenkrat bolj učinkovita za lov.
    Zgovarjanje, da bi se povečalo krivolovstvo ob uvedbi loka kot lovnega orožja se mi zdi nesmiselna, če ne zaradi drugega, krivolovci nimajo časa za kaj takega, predvsem pa dvomim, da imajo take SPOSOBNOSTI, ker verjetno je potrebno obojega, na koncu pa še kaj, da je lov z lokom uspešen...

    Če bo peticija podpišem
    Jaz se tudi prec podpisem,samo dokler bojo vodilni na LZS glave tisali v pesek in si zatiskali oci ,da je lov mozen tudi z lokom se zal ne bomo imeli kam podpisovat

  4. #24

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kaj vam manjka pri strelu s kroglo, da bi morali svoje strasti tešiti s puščico ??????
    Strelu z kroglo ne manjka nic, tako kot tudi strelu s puscico nic ne manjka
    ,na oba nacina se da zival posteno in lovsko uplenit ,jaz svoje strasti tesim raje z puscico ker se mi zdi to mnogo vecji iziv kot s pusko.

  5. #25
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Vsakemu je všeč drugačen način lova... eni radi trlajo na daleč, drugi zalaz, enim je pa pač všeč lov z lokom. Zakaj se pa to nebi uveljavilo, prav lepo bi bilo:icon_:
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #26

    Privzeto

    Zanimiv je že naslov teme "Lov z lokom kot učinkovito orodje za gospodarjenje z prostoživečo divjadjo"

    Orodje za lov je lok vsekakor, ja pa daleč od učinkovitosti.

    Če bi loviš samo za "gušt", potem lahko z lokom preganjaš divjad, ko pa imaš za vratom plan in pravilen odvzem iz lovišča ja pa stvar malce drugačna.
    Zato imam občutek, da se z lokom lovi veliko v smislu lovskega turizma, ne pa za doseganje plana v LD

  7. #27

    Privzeto

    Lok je sigurno ucinkovit o tem je sploh skoda govort sploh pa ,ce mas gust za lok sigurno ,da je nemogoce nardit plan samo z lokom ampak Jazbec, ce lovis samo za to, da bos naredu plan je to velika zalost gust mora biti povsod drugace to nima veza z lovom res zalostno ce lovis samo za doseganje plana.

  8. #28

    Privzeto

    Nikjer ne piše, da lovim samo za doseganje plana, je pa potrebno imeti v mislih tudi doseganje plana.
    Če analiziramo čisto učinkovitost loka, je bistveno manj učinkovit kot dolgocevno orožje. Dolgocevno orožje omogoča večjo natančnost, daljše strele, več zaporednih strelov....

    Prav zanimivo bo videti na jesensh skupnih lovih lovce z loki...

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto historia magistra vitae

    V visokem srednjem veku (1200-1500p.K. ) je lov z lokom veljal za neviteškega in primernega zgolj za nižje sloje ljudi.

    Edini primerni način lova, ki se je spodobil vitezu je bil lov z sulico, mečem in ostalim ročnim orožjem (bojno kladivo, sekire...), ter sokolarjenje.

    Strelno orožje so lovci, ki so bili od nekdaj konzervativni zavračali dobrih 300 let, potem pa je počasi le prišlo med lovce.

    Lovci so se upirali tudi brezdimnemu smodniku, in še leta 1932 v slovenskem Lovskem priročniku, v poglavju o balistiki beremo, da puške na črni smodnik ob pravilni uporabo popolnoma zadostujejo za pravičen lov, seveda samo do razdalje 100 metrov.

    Če imamo razčiščeno zakaj lovimo, potem bo hitro jasno, ali je uporaba tradicionalnih in alternativnih oblik lova etična in primerna.

    Če lovimo in plenimo zgolj zaradi uravnavanja populacij, potem je zagotovo potrebno poseči po najbolj učinkovitih sredstvih ki so na voljo, kar pa sama risanica zagotovo ni več, saj je tehnološka stara že preko 100 let. Je pa res, da je cenovno najbolj ugodna in dostopna vsem lovcem.

    Če pa je lov poleg izvrševanja plana tudi pristen stik z naravo, interpretacija žive dediščine ter vživljanje v prvinsko bit človeškega bitja, potem so po mojem mnenju primerne in upravičene tudi ostale oblike lova med katere spada tudi lov z lokom.
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #30

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Nikjer ne piše, da lovim samo za doseganje plana, je pa potrebno imeti v mislih tudi doseganje plana.
    Če analiziramo čisto učinkovitost loka, je bistveno manj učinkovit kot dolgocevno orožje. Dolgocevno orožje omogoča večjo natančnost, daljše strele, več zaporednih strelov....

    Prav zanimivo bo videti na jesensh skupnih lovih lovce z loki...
    Lov z lokom je cisto drug nacin lova tako da ga primerjat z pusko je popolnoma brez pomena jaz samo pravim da se, da z obema posteno loviti .Sem pa preprican da bi se v vsaki lovski druzini dalo izpolnit 10 do 20 procentov plana z lokom,kar pa tudi ni malo ,ce vemo da je lov z lokom mnogo bolj zahteven kot pa lov s pusko.
    Last edited by ZR7; 11. November 2010 at 08:21.

Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •