Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: nakup psa krvosledca

  1. #1
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down nakup psa krvosledca

    spoštovani kolegi,
    v naši LD je Uo sklebil,da gremo v nakup izšolanega preiskušenega krvosledca.
    V kolikor vam je poznan kdo,ki take pse ima za odajo, mi prosim sporočite njegov naslov na moj ZS ali pa naj stopi z menoj preko naslova v stik.
    HV,LP

  2. #2

    Privzeto

    Takšen primer, da se vodstvo LD odloči za nakup izšolanega krvosledca in ga da vodniku, ki praviloma nima izkušenj je zgrešena naložba.
    Pes in vodnik sta ekipa. Vodnik mora psa poznati (ob njem mora zrasti in ga izšolati). Zaupanje mora biti obojestransko. Potem pride uspeh.
    Lahko pa se zgodi, da zelo dober pes ne bo dosegal pričakovanih rezultatov. Potem sledi slaba volja in kup težav.
    Moj predlog je, da LD kupi mladega psa lovcu, ki ima voljo do dela, ima dovolj kondicije in je pripravljen kadarkoli priskočiti na pomoč. Res bo trajalo vsaj dve leti, da pride do uspehov. Medtem pa poiščite pomoč pri kakem iskalcu sosednje LD.

  3. #3
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down akup krvosledca

    Tudi o tem smo razpravljali,vendar se nam je dozdevala zadeva predolga.No če ne bo druge varijante bomo pač morali izi po tej poti.Pogodbo s vodnikom krvosledca iz druge družine imamo,vendar je ponavadi ravno ,ko ga potrebuješ na delu.
    Jeseni in pozimi,ko so temperature niske se lahko iskanje zavleče,preko poletja pa je to riskantno zaradi visokih temperatur.Predvsem rabjen divji prašič je trdoživ in naredi kar kos poti preden obleži in če ni kmalu izsleden gre po zlu.
    Hvala za Tvoje mnenje in LP.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Po zakonu je za iskanje odgovoren upravljavec lovišča, in dolžan je tudi poravnati stroške, ki pri tem nastanejo.

    Vsak upravljavec pa razmišlja kako ni to zagotovil čim ceneje. Zagotovo je ceneje, če imaš iskalca znotraj LD, ker lahko en del stroškov kompenziraš z obveznimi urami. Pri nas smo se dogovorili, da domači iskalci dobijo povrnjen del stroškov v višini 20€ na iskanje. Imeli smo tri. Sedaj pa sta dva ostala brez psa in vzgajata novega, enega pa so dotolkli žleht jeziki, pa smo ostali brez.

    V LD imamo od 15 do 20 iskanj, in če "najetemu" iskalci samo povrnemo potne stroške, bodo ti šli tisoče evrov. Za divjačino dobimo 4000€, in če k temu prištejemo še ostale stroške, bomo spet na tem, da bomo lovišče financirali iz članarine.
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat zoran26 je objavil: Pokaži objave
    spoštovani kolegi,
    v naši LD je Uo sklebil,da gremo v nakup izšolanega preiskušenega krvosledca.
    V kolikor vam je poznan kdo,ki take pse ima za odajo, mi prosim sporočite njegov naslov na moj ZS ali pa naj stopi z menoj preko naslova v stik.
    HV,LP
    Pred kratkim je takega psa prodajal član foruma jež, poskušaj ga kontaktirati.
    Ni nujno, da izšolan pes ne bi delal z drugim vodnikom.

    lp

  6. #6
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down nakup krvosledca

    Spoštovani Krpan,j
    a je tako kot si napisal.Pri nas smo do letošnjega leta iskali samo ranjeno srnjad,z letošnjim letom pa imamo pravo invazijo ščetinarjev v lovišče.kdor jih ima v lovišču ve,da so škode na poljščinah precejšnje in v izogib temu je lov intenzivnejši,žal tudi z zastreli.Seveda se stroški za iskanje poznajo na proračunu in zato iščemo čimhitrjši izhod iz situacije.
    Muzikant,hvala za namog.Se bom povezal z ježem.
    Hvala za prispeveka in LP.

  7. #7

    Privzeto

    Pripomnila bi samo to,da sploh ni problem, če se kupi odraslega izšolanega psa, ali pa dobro leto starega s primernimi predispozicijami,ki se ga da izšolati v nekj mesecih.
    Problem pa lahko nastane v vsakem primeru, tudi ob nakupu mladiča,če je razlog za nakup izključno "gospodarske narave".
    Prepričana sem, da vodnik, ki si v prvi vrsti želi imeti psa, nato psa za lovske aktivnosti in potem pa šele še željo po točno določeni aktivnosti, bo najverjetneje uspešen.
    Zgolj preračunavanje ekonomskih kritrijev pri delu s psi praviloma ne da pričakovanega rezultata v nobenem primeru.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  8. #8
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down nakup krvosledca

    Deteljica pozdravljena,
    seveda imaš prav,No pri prvem zapisu sem bil skop in nisem zapisal vsega.Morda,bi moral napisati,da je član naše LD,ki je sicer tudi referent za kinologijo,imel terierja,odličnega za iskanje po krvni sledi,žal,pa je poginil in sedaj iščemo primerno rešitev.Torej vodnika imamo,manjka nam samo še dober izurjen krvosledec.Upam,da mi bo z pomočjo članov foruma uspelo.
    Nekaj namigov sem že dobil in ni vrag,da ne bo kateri pravi.
    Se Ti zahvaljujem za tvoj prispevek.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Dobro izšolanega psa malo kdo proda. Če pa ga, je ta zelo "slan" ali ima kako napako .

  10. #10
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down

    spoštovani detel,
    ja saj se tega zavedam,ampak istočasno tudi prisegam na lovsko solidarnost in poštenje.ne okrog cene,kajti to je stvar lasnika psa,ampak okrog hib,ki jih lahko ima pes.osebno menim,da smo jagri le toliko pošteni,da nam gre zaupati.
    Prav vesel bom.če Vam bom lahko sporočil,da je bil nakup opravljen v obojestransko zadovoljstvo.
    LP

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •