Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 29

Tema: 270 weatherby magnum

  1. #11
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Franc za dušo... To je zame že vojska, ne jaga.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #12
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Saj je .50BMG tudi za "dušo", te je vsakič ko se spraviš strelat malo strah puške :icon_smile:

  3. #13
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Danes sprobal puško.:icon_: Lahko rečem samo WAUU
    To je kaliber za desce kot se pravi, odsun da ga lepo čutiš. Puška ima svojo težo, ki je dokej velika, lepo mi pade na lice. Zanimivo kako je sestavljna hilzna od 270 weatherby mag. Problem je samo municija.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #14

    Privzeto 270 win

    Zanima me kakšen kaliber je 270 WIN. Za katero divjad je namenjen in kakšne so evropske označbe oziroma približno enake tovrstnega kalibra?

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Zanima me kakšen kaliber je 270 WIN. Za katero divjad je namenjen in kakšne so evropske označbe oziroma približno enake tovrstnega kalibra?
    to je ameriška verzija 7X64
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Gre za 6,8*65mm v naših enotah, kaliber je več kot primeren in dovoljen za vso našo divjad, razen medveda.

    Imaš na izbiro veliko tov. streliva tako evropskih kot ameriških proizvajalcev, z različnimi težami krogel.

  7. #17
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Jaz imam v oroznem listu napisano 6,9x63.Muzikant nevem odkod teb te podatki...Vbistvu evropski 7x64.S tem da so lazje krogle od nekje 6,4g-10g.Jaz z njim streljam vse kar imamo v loviscu.Srnjad,divji prasic,lisice,gams.Zame osebno bi ga po mojem okusu uvrstil pred .308win ki ga isto uporabljam.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam v oroznem listu napisano 6,9x63.Muzikant nevem odkod teb te podatki...Vbistvu evropski 7x64.S tem da so lazje krogle od nekje 6,4g-10g.Jaz z njim streljam vse kar imamo v loviscu.Srnjad,divji prasic,lisice,gams.Zame osebno bi ga po mojem okusu uvrstil pred .308win ki ga isto uporabljam.
    Imaš narobe vpisano, izmeri kroglo in tulec.

    Pa nevem se piše narazen.

  9. #19
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ce miris kroglo potem tudi .308 ni 7,62 ampak 7,8mm.270win ce merimo premir krogle je tocno 7mm dolzina pa 64,5mm.Odvisno kaj meris premer krogle ali premir cevi(ali brazdo ali polje)To je sedaj uprasanje ne......
    Hvala za opozorilo brez tebe tega nebi vedel......
    Za vse ki pa nismo tako pametni kot muzikant,je pa po domace receno,da je to naboj 30-06 z zozanim vratom na 6,9mm.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Ce miris kroglo potem tudi .308 ni 7,62 ampak 7,8mm.270win ce merimo premir krogle je tocno 7mm dolzina pa 64,5mm.Odvisno kaj meris premer krogle ali premir cevi(ali brazdo ali polje)To je sedaj uprasanje ne......
    Hvala za opozorilo brez tebe tega nebi vedel......
    Za vse ki pa nismo tako pametni kot muzikant,je pa po domace receno,da je to naboj 30-06 z zozanim vratom na 6,9mm.
    Se popolnoma strinjam z odebeljenim delom tvoje navedbe.

    Drugače je pa 6,858mm*64,5mm.

    Važno je da znaš streljati, mm gor ali dol.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •