Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 29

Tema: 270 weatherby magnum

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Question 270 weatherby magnum

    Fantje gremo kaj rečt o temu kalibru, pa nasploh o weatherbijevih risanicah.
    Ali ima sploh kdo izkušnje iz takim eksotičnim kalibrom?
    Kako se kaj obnese, so puške vredne svoje cene?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Pravijo da so te risanice kar kvalitetne. Sam sicer nimam nobenih izkušenj s tem kalibrom, je pa kolega, ki je vrhunski strelec, streljal z 300wby magnum, in pravi da je odsun zelo močan, dosti hujši od 300win mag.
    Sam menim, da so ti kalibri(270, 300wby,...) primerni samo za zelo dobre strelce z veliko kilometrine.S kakim magnaportom bi znal biti pa že pogojno užiten
    Drugače pa je bil oglas v lovcu(par številk nazaj) za 300rum(remington ultra magnum), ki je zelo podoben wby-ju, povprašaj lastnika(bivšega) za mnenje.

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Cena tudi primerna kvaliteti, pomoje.
    Kaj pa kaj glede municije, mogoče veste ali jo sploh v Sloveniji prodajajo, pa kakšna je sploh cena?
    Potem to ni puška, ki bi lahko z njo streljal cel dan:icon_smile:, streljal sem že z 300 win mag in sem ga je kar čutil.
    Jaz imam dogovorjeno zdajle z nekom da probam tale gver, kako in kaj, kako se obnese pa bom poročal kasneje. Nabavit jo nimam namena( za zdaj), ampak vedno rad probavam nove reči.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #4

    Privzeto

    Italian ki hodi k nam ga ima.Sicer bolj zaradi domace jage na gamsa.Strelja tudi na velike razdalje za nas(400)m .Ima kroglo balistic tip ,ki pa kar razbija,je veliko podpludb.

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Ja sem slišal da s temi puškami streljajo na velike razdalje, ker ma zrno veliko izhodno hitrost pa zato bolj raven let. Nejbolš da temo kar lepo nadaljujemo, pa dobrodošel tudi komentar glede drugih weatherbijevih kalibrov in risanicah.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #6
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    solovec ima .257 Weatherby magnum, pa ne vem če je to ravno najbolj priročna stvarn ker je puška zelo dolga in težka, pa še s kroglami ima probleme ker ne dobi dovolj težkih. Jaz osebno bi se raje držal bolj ražširjenih kalibrov (.300Win mag., 300WSM, 8x68S, 30-06, 7x64,9.3x62, odvisno od tipa lovišča) pa tudi .270WSM zna bit zanimiv.

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Weatherby...

    Lp!

    Od nekdaj pobožna želja,.300 Weatherby magnum... Zakaj? Najbrž iz ljubezni do eksotike... izkušenj nobenih, a kaj veš, v nekaj prihodnjih letih...kjer ima hudič mlade...samo jih je še nekaj prej...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    iz podobnega razloga bom sam nekoč kupil 300rum, čeprav nisem povsem prepričan, če bom sposoben z njim zadeti v tarčo na 100m

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Janez razmišljava enako, pa kaj eno lepo puško pa en fest kaliber tako malo za dušo, za posebne priložnosti. Zame sta bila vedno najbolša kalibra 7×64 pa 8×57, ampak nevem kaj me vleče k taki eksotiki, pa ni nujno da si nabavim ravno weatherby. Želja je veliko ampak € Drugače sem pa gledal tudi 375 H&H in sem opazil da je nekatera municija smešno poceni za tak kaliber.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #10

    Privzeto

    Ali pa .50BMG,ta bi bila taprava!

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •