Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 29 od 29

Tema: 270 weatherby magnum

  1. #21

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Zanima me kakšen kaliber je 270 WIN. Za katero divjad je namenjen in kakšne so evropske označbe oziroma približno enake tovrstnega kalibra?
    en admin ga uporablja, pa jst tudi. imam bolj malo izkušenj, ampak je zelo zanimiv. razpon moči imaš od 3000J pa vse do 4000J, dosega visoke hitrosti tko da je primeren za bakrene krogle, ni odsuna kot pri 30-06 ali 7x.., pa je vseeno enako močan. padec majhen, tko da ni panike za +/- 50m. skratka imho zelo primeren za vse razen medveda.

  2. #22

    Privzeto

    Ker je cal.6,9 se po stari zakonodaji ni smelo streljati jelena. Sedaj lahko.
    Med 270 in 7x64 skoraj ni razlike. Mislim pa, da za 270 obstajajo krogle le do 9g. Zato tudi boljša balistična krivulja. Lahko pa tudi v 7x64 npr uporabljamo lažje krogle in je zadeva enaka.

  3. #23
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    krogle so do 10g rws evo....Markysprej ko bos notri dal pravi naboj,ki je namenjen za ta kaliber bos videl ce ma odsun al ne...

  4. #24

    Privzeto

    Kakšna pa je razlika med 308 WIN in 270 WIN po odsunu in v velikosti izhodne rane na divjadi?

  5. #25

    Talking

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    krogle so do 10g rws evo....Markysprej ko bos notri dal pravi naboj,ki je namenjen za ta kaliber bos videl ce ma odsun al ne...
    imam kar naspidiranega 150gr xp3, pa sem jo vedno dobro odnesel:icon_:

  6. #26
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Markysprej streljaj z 8,4g ali pa manj.Seveda ne z s&b...recimo
    http://www.rws-munition.de/en/produc...n-hmk-84g.html.
    razlika med obema nabojema.Mah kaj pa vem,z vsako sem uplenil cca.80 kosov razlicne divjadi.Ce vzameva recimo 9,7g kroglo v obeh kalibrih nebo dobeden opazil razlike tudi v odsunu ne.
    razlika nastane ce pri 270win uporabljas lazje krogle 8g ali manj.Recimo ko sem dobil pusko od starega oceta sem zraven podedoval hitenberger nosler 6,4g ce se nemotim je na skatil pisalo 980m/s.Pac nevem odkod je dobil to municija je pa bila letnik 1985.In ti povem da niti eden kos ni naredil niti metra.Srnjad je resda malo trgalo,divji prasic 150kg cez plece prebila brez problema padec na mestu.izredno dobra za daljse strele brez vetra....
    308 vecji spekter streliva od 8-13g kaj ti srce pozeli.
    Ce sem odkrit razlike ni pri isti gramazi.Zame osebno je .270ljubljencek zaradi lazjih krogel in velike zacetne hitrosti ravnejse parabole leta krogle.In seveda ker hitrost ubija,je to to.......
    Kar se pa tice odsuna,pa kupis malo tezjo pusko in resis ta problem.Jaz imam tezko 5,6kg in je tako kot bi streljal z .22lr.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Kakšna pa je razlika med 308 WIN in 270 WIN po odsunu in v velikosti izhodne rane na divjadi?
    Razlika ti je opisal že poBalinko, vseeno je katerega vzameš, oba pokrijeta potrebe 90% slovenskih krogel.

    Izhodna rana je ppa odvisna od konstrukcije krogle ne od kalibra, lahko imaš z 5,6mm večjo izhodno rano, kot z 9,3 mm.

  8. #28

    Privzeto

    [QUOTE=tinko balinko;71178]razlika nastane ce pri 270win uporabljas lazje krogle 8g ali manj.308 vecji spekter streliva od 8-13g kaj ti srce pozeli.
    Ce sem odkrit razlike ni pri isti gramazi.Zame osebno je .270ljubljencek zaradi lazjih krogel in velike zacetne hitrosti ravnejse parabole leta krogle.In seveda ker hitrost ubija,je to to.......
    QUOTE]
    Seveda lahko za vse kalibre polnimo lahke krogle. Zelo sem bil presenečen, ko sem 308 polnil z 7g kroglo. Hitrost je 930m/s in izredna natančnost.

  9. #29
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Jaz sem pa mislil, da se pogovarjate o 270 Weatherby magnum

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •