Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Obročkanje ptic

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto Obročkanje ptic

    A se kdo spozna na obročkanje? Predvsem me zanima kse se lahko pridobi kakšne informacije ali pa sporoči podatke o najdenih obročkanih pticah.

    Danes sem namreč na sprehodu na poljski poti našel domačega goloba, ki se je pustil prijeti. Na nogi je imel dva obročka na enem rdeče barve je bila številka 0722 na drugem bele barve pa je bila številka HUNG 2009 50-50229.

    Odnesel sem ga domov mu natresel šrotanja in trenutno še vedno stoji pri kupčku šrotanja in čaka. Leti lahko, ker je zletel na streho, ko se je približala mačka. Verjetno se bo malo odpočil in odletel naprej.

    Če je komu jasno kaj naj bi pomenile te številke bi prosil, da kaj napiše o tem.
    Marko Gorše, Nadlesk

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    A je bilo kaj od tega ?
    Povezava 7505
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  3. #3
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Ta je verjetno iz Madžarske /HUNGary,leta 2009 in serijska številka

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Breznica
    Prispevki
    164

    Privzeto

    Točnega odgovora ne vem, napisal bom pa svojo izkušnjo. Slikal sem obročkanega kormorana. Na internetu sem poiskal katera država ima barvo obročka pri kormoranu . Ko sem to našel sem poslal pošto in sliko na združenje podobno Dopps-u in oni so me napotili na skupino za obročkanje kormoranov. Od tam so me prosili za dodatne podatke. Čez nekaj časa sem prejel listo z vsemi podatki o obročkanju kormorana. Kormoran je bil obročkan v ustju reke Pad v Italiji, slikan pa je bil na jezu HE Moste. Za goloba bi pa pogledal za eno združenje golobarjev, ki je sigurno na spletnih straneh verjetno Madžarske.

  5. #5

    Privzeto

    Meni pa se je nekoč naredilo, da sem v gostih, na lovu na kormorana odstrelil obročkanega kormorana - obročkan v Estoniji. Obročem je bil poslan na dopps.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •