Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 48 od 48

Tema: Debeline šiber za posmezno divjad

  1. #41

    Privzeto

    Meni so se kot dobra izbira za vrane izkazali 34g naboji debeline 2,5 mm. Čisto dobro mi glede na ceno deluje tudi 28g trap debeline 2,4 mm. Vrana je, če odšteješ perje, zelo majhna tarča in tukaj šteje samo gostota posipa, debelina šiber je drugotnega pomena. Treba pa je pač tudi zadeti. Zato vsem priporočam čim tanjše šibre, odsvetujem pa debele šibre in magnum polnitve, ker je rezultat slabši, samo ušesa, rame in denarnica trpijo. Čim manj komplicirat, čim tanjše šibre in čim cenejši naboj, pa zadeti je treba. Sicer pa sem na dolgo in široko o tem pisal že v podforumu Divjad, tema Vrane.

  2. #42

    Privzeto Raztros šiber 12/70 na 35 metrov

    Ker vedno rajši sprobam kot preberem ali slišim, sem se spravil k testiranju raztrosa šiber iz svoje češke bokarice; prva cev (mislim da čok 1/2) na 35 metrov. Najbolj negativno me je presenetil trap naboj; resda najcenejši, a neenakomernost in nepravilnost raztrosa že na 35 metrov pušča "luft" za marsikaterega goloba. Bom ob priliki stestiral še več trap municije.

    Click image for larger version. 

Name:	2-4p4-5pPP.jpg 
Views:	6 
Size:	233.4 KB 
ID:	15812
    Click image for larger version. 

Name:	3-0pPP.jpg 
Views:	2 
Size:	234.0 KB 
ID:	15811
    Click image for larger version. 

Name:	3-5pPP.jpg 
Views:	2 
Size:	238.5 KB 
ID:	15810

  3. #43
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    A lahko vprašam s kakšnim namenom si testiral PP naboj(8,6 mm )
    errare humanum est - motiti se je človeško

  4. #44

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    A lahko vprašam s kakšnim namenom si testiral PP naboj(8,6 mm )
    Ker je v njem najmanj šiber in dobro pokaže neenakomerno razporeditev.

  5. #45

    Privzeto

    Za odstrel ranjene divjadi!

  6. #46

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Ker je v njem najmanj šiber in dobro pokaže neenakomerno razporeditev.
    Dober odgovor.
    Mi pa naraste pritisk, ko iščem ranjeno divjad in mi kdo pokaže PP pa hvali kako dober patron je to za prašiče. V uplenjenih se najde tudi katera šibra zarasla. Saj ne rečem tja do 30m kot so srnjad nekoč streljali, ko je bilo dovoljeno. Pa se najde mojster, ki na 70m zastreli prašiča.
    Če bi bilo v moji moči bi vsakega z PP za pasom poslal iz lova domov.

  7. #47

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mi pa naraste pritisk, ko iščem ranjeno divjad in mi kdo pokaže PP pa hvali kako dober patron je to za prašiče. V uplenjenih se najde tudi katera šibra zarasla. Saj ne rečem tja do 30m kot so srnjad nekoč streljali, ko je bilo dovoljeno. Pa se najde mojster, ki na 70m zastreli prašiča. Če bi bilo v moji moči bi vsakega z PP za pasom poslal iz lova domov.
    Proizvajalci jih sicer reklamirajo kot strelivo za prašiče http://www.baschieri-pellagri.com/en...ale/index.aspx
    Verjetno tudi pri nas obstajajo lovci, ki so jih s tako municijo nekaj polegli.
    Jaz nisem še na nobenega prašiča s tem streljal, s PP sem ustrelil samo enega jazbeca do sedaj. Testiral sem ga zaradi zgodbe, da je nek jazbec preživel PP strel in iz razporeditve šiber je jasno, da ga je prav lahko vseh 9 šiber enostavno zgrešilo. No, pa pri "samoobrambni" rabi šibrovke ima verjetno PP tudi dober strašilni učinek :)

  8. #48
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Se strinjam samo z Alojzovo trditvijo in to v celoti . Vse ostalo je bolj na majavih tleh.
    Za usmrtitev ranjene divjadi na razdalji 5 metrov je učinek trap naboja enak učinku PP naboja . Za samomoobrambo je pa tudi petarda dovolj.
    Res me zmrazi ko vidim kako se lovci hvalijo z PP naboji , ne vedo oz. nočejo pa vedeti kakšno svinarijo puščajo za sabo - gnojni abcesi, uničeno meso - da trpljenja divjadi sploh ne omenjam. Največkrat so to lovci, ki hočejo svoje slabe strelske sposobnosti nadoknaditi s strelom 9 kom šiber.
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •