Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 48

Tema: Debeline šiber za posmezno divjad

  1. #31

    Privzeto

    Drugač pa streljam tudi compak in dosegam kar dobre rezultate
    To j blo bl namenjeno tistim ki ga ne :-D
    Potem veš, da se da na precejšno razdaljo oddati uspešen strel tudi z drobnim šrotom, samo znat je treba
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz imam 20/76, polni čok. In sem nameril pri par lisicah, ki so padle na mestu 70m. Elektroplastika, mislim da 3,7mm.
    Elektroplastika nobenega naboja ne polni s 3,7mm.

  3. #33

    Privzeto

    drži, elektroplastika je v 3,5mm, nato 4,0mm in najdebelejše v 4,7mm.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #34

    Privzeto

    šoje, srake trap, za vrane pa uporabljam od 3.5 dalje do nekje 4.5 imamo zelo odprt teren in jih je težko jagat, najraje 3.7 prav tako fazane. Lisice streljam s 4- 4.7, zajce pa 3.5.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Legvan je objavil: Pokaži objave
    šoje, srake trap, za vrane pa uporabljam od 3.5 dalje do nekje 4.5 imamo zelo odprt teren in jih je težko jagat, najraje 3.7 prav tako fazane. Lisice streljam s 4- 4.7, zajce pa 3.5.
    Za vrane imaš predebele šibre, za ostalo jaz uporabljam podobno. Poskusi z 2,7mm in boš videl, na kako daleč jih klatiš.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #36

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz imam 20/76, polni čok. In sem nameril pri par lisicah, ki so padle na mestu 70m. Elektroplastika, mislim da 3,7mm.
    Če bi teh 70 m skrajšal vsaj na 40, bi ti še verjel, tako pa..... ?

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Alojzu verjamem, ker ima tako puško tudi moj svak. Mislim pa da ni v redu streljat na tako razdaljo, ker če dobi lisička šibro na ne pravo mesto, živalco samo hudo peče in trpi.

  8. #38

    Privzeto

    Detel, pri meni je vedno pes zraven. Vsako dobim.
    Je pa zanimivo, da gre veliko šiber skozi. Ko sem streljal z semi magnum 12 je bila pa samo plava tam, kjer je šibra zadela. Zelo malo jih je šlo pod kožo.

  9. #39

    Privzeto

    mungo, bom probal še enkrat, vendar kadar sem streljal po vranih s 2.7 ali 3, ni vrana nič slišala in mi je odšla svojo pot

  10. #40

    Privzeto

    Jaz sem prejšnji teden uplenil vrano na cca. 40 metrov naboj elektroplastika debelina šiber 3 mm... padla kot karta...

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •