Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 48

Tema: Debeline šiber za posmezno divjad

  1. #21

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz sem "nekoč" uporabljal debele šibre... za vrane in fazane 3.5, za lisico 4.5 ali več, ipd...
    Izkušnje so me pripeljale do tega, da uporabljam tanjše. Za vrane 2-2.5mm in za fazane pravtako, za jamarjenje 3mm(brez košarice), 3.5 za zajce in race, na čakanju pa 3.9mm. Lansko sezono sem s šibrami 2,2 mm uplenil 70 vran in nekaj srak, nekatere na razdalje, ki jih lahko z 12-ko samo sanjaš!
    Za vse ostale debeline šiber se strinjam gled euporabe na posamezno divjad. A lahko poveš, na kakšno daljavo recimo "sestreliš" vrano z 2 mm šibrami?
    Cviček, a si hotel reči, da glede na to, da ima puško v kalibru 20 in 2 mm šibre, da lahko vrane klati z razdalje 50 metrov ? No way!

  2. #22

    Privzeto

    Tudi jaz imam 20/76, polni čok. In sem nameril pri par lisicah, ki so padle na mestu 70m. Elektroplastika, mislim da 3,7mm.

  3. #23
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    20-ka dela čudeže...
    Vrane uspešno plenim na razdaljah 50m s to debelino. Lani sem eno uplenil na 80m z 2.2mm(verjetno posrečen strel, ampak vseeno..)!
    Last edited by hunterxxxl; 12. June 2013 at 16:20.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #24

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    20-ka dela čudeže...
    Vrane uspešno plenim na razdaljah 50m s to debelino. Lani sem eno uplenil na 80m z 2.2mm(verjetno posrečen strel, ampak vseeno..)!
    50 metrov z 2 mm šibrami? Neverjetno! Jaz se sicer nisem še nikoli lotil lovit divjad s tako drobnimi šibrami, je pa res, da nimam kalibra 20, da bi lahko sprobal učinkovitosti na te daljave...

  5. #25
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Za vse ostale debeline šiber se strinjam gled euporabe na posamezno divjad. A lahko poveš, na kakšno daljavo recimo "sestreliš" vrano z 2 mm šibrami?
    Cviček, a si hotel reči, da glede na to, da ima puško v kalibru 20 in 2 mm šibre, da lahko vrane klati z razdalje 50 metrov ? No way!
    Ne nisem hotel reči ; sem kar napisal , jaz že vem zakaj ; ti pa ?????
    errare humanum est - motiti se je človeško

  6. #26

    Privzeto

    Kolk od vas vas je že streljalo kompak?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #27

    Privzeto

    RC4 red shot 12ga 24g 7,5 vrana pade na 50m 100%.

  8. #28
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Kolk od vas vas je že streljalo kompak?
    Ne vem kaj ima to veze z omenjeno temo .
    Drugač pa streljam tudi compak in dosegam kar dobre rezultate
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #29

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave


    Ne nisem hotel reči ; sem kar napisal , jaz že vem zakaj ; ti pa ?????
    Nimam izkušenj s kalibrom 20, tako, da ne morem soditi o tem kaj ti napišeš. Čeprav se mi zdi, da na 50 metrov 2 mm šibre je... neverjetno

  10. #30
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Nimam izkušenj s kalibrom 20, tako, da ne morem soditi o tem kaj ti napišeš. Čeprav se mi zdi, da na 50 metrov 2 mm šibre je... neverjetno
    Lepo si napisal - nimaš izkušenj
    Tudi sam ne posedujem puške v kalibru 20 , sem pa na lovih videl kaj fantje delajo z omenjenimi puškami. Res pa je , da je za dolge strele potreben tudi dober strelec.
    Sam uporabljam Geco 12/70 3,2 mm za skoraj vso malo divjad , za vrane pa 12/76 - 2,2 do 2,7 mm 54 gramov . Do 50m nobenih težav- razen seveda za vrane
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •