Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Debeline šiber za posmezno divjad

  1. #1
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto Debeline šiber za posmezno divjad

    Zanima me kakšne debeline šiber uporabljate za posamezno divjad, sicer sem nekaj tega že zasledil po forumu, vendar bi bilo fajn da izkušnje podelimo vse na enem mestu. Sam uporabljam za:
    -šoje trap, letos bom proval 2,4mm od elektroplastike
    -race 3,3mm in 3,5mm pa jeklene 3,5mm
    -zajec 3,5mm in 4mm (odvisno od odprtosti terena)
    -lisica 4mm
    Za vse debeline sem proval kjr naboj mi najbolje trosi ter prišel do spoznanja da je za manjše premere fiocchi, trap je chedditte, 4mm pa elektroplastika. Jeklene šibre sem tudi od fiocchita. Letos nameravam poizkusit še jeklene šibre 7(2,5mm) in 6(2,7mm), za vrane in šoje, da ne bom toliko smetil. Zanima pa me kaj uporabljate za vrane, ker s trapom nimam glih najboljših izkušenj, 3mm pa je že kar debelo.
    Ker mi učeraj nekaj ni dalo miru sem naredil tudi tabelo procentnih razlik vsebovanih šiber v nabojih in prišel do zanimivih ugotovitev.

  2. #2
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Šoja isto trap,ni važno proizvajalc
    Zajec,fazan 3 do 3,5 mm,Rottweil Waidmannsheil,papirnati
    Lisica 4 mm,men dela najboljš B&P Mythos Valle Semimagnum
    Vrane pa najraje z 22lr

  3. #3

    Privzeto

    za šojo je dovolj trap (proizvajalec ni nekam zelo pomemben). Zajec, fazan, kuna 3-3,5 mm. Lisica 4 mm. Vrano se tud z trapom da lepo sestrelit. Bi pa poudaril pri šibrenih nabojih, da vsak patron na vsako cev ne leži. Recimo jaz imam rusa in najboljši patron je trep?a, potem rotweil, hirtenberg, elektroplastika samo do 3,5 mm šiber vse ostale debeline preveč razpršeno. S&B pa sploh ni dober, tako prši da lisice tud na 35 metrov ne moreš pobrat. Odvisno je od mnogih faktorjev, predvsem pa cevi in naboja.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz za zajca 3,5mm, za lisico 4 ali 4,5mm, za race 3-3,5mm. Za vrane 3mm ali 3,2mm, ni nič preveč. Zadnje čase sem zelo navdušen nad rottweil Special naboji, zelo so poceni in zelo lepo delajo, s tem nabojem v 3,7mm grem tudi nad lisico, sicer pa je moja priljubljena izbira 3,2mm za race in vrane. Zelo lepo so se mi obnesli tudi Winchester Super Speed naboji. Tudi elektroplastika naboji mi čisto lepo delajo na vranah in racah, za lisice pa najraje posežem po rotweilu ali winchestru. Fiocchi pa se mi je izkazal za najslabšega od vseh kar sem jih sprobal, sploh pri racah in vranah, ki jih največ lovim.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Za vrane uporablam trap 2,4mm, zajc, kuna, raca, fazan 3,5mm, lisica 4,7mm
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Zanimivo hunterxxxl, pa ne bi bilo za vrano bolje uporabljati kaj močnejšega kot trap. Sam sem jih s trapom sicer poskusil, pa moram reči, da še s 3 oz. 3.3mm dostikrat rada ostane živa.

    Drugače pa obstaja na Rottweillovi strani iskalec, v katerega vneseš kaliber in divjad, ki jo imaš namen loviti, pa ti priporoči debelino in naboj - seveda njihovega

  7. #7
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Pa dej Luka povedat še s kakšnimi šibrami jagaš ostalo malo divjad.

    Citat luka_k je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo hunterxxxl, pa ne bi bilo za vrano bolje uporabljati kaj močnejšega kot trap. Sam sem jih s trapom sicer poskusil, pa moram reči, da še s 3 oz. 3.3mm dostikrat rada ostane živa.

    Drugače pa obstaja na Rottweillovi strani iskalec, v katerega vneseš kaliber in divjad, ki jo imaš namen loviti, pa ti priporoči debelino in naboj - seveda njihovega

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Ostala mala divjad, kar jo pri nas sploh je: zajec ponavadi 3.5mm, občasno 3.3mm, ravno tako vrane. Race 3.5mm. Lisica 4mm. Kune še nisem s šrotarco srečal, šojo bi se pa dalo tudi s trapom ja
    Kormorani, kadar je odločba, 3.9mm.

  9. #9
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Citat luka_k je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo hunterxxxl, pa ne bi bilo za vrano bolje uporabljati kaj močnejšega kot trap. Sam sem jih s trapom sicer poskusil, pa moram reči, da še s 3 oz. 3.3mm dostikrat rada ostane živa.

    Drugače pa obstaja na Rottweillovi strani iskalec, v katerega vneseš kaliber in divjad, ki jo imaš namen loviti, pa ti priporoči debelino in naboj - seveda njihovega
    Iz osebnih izkušenj videvam, da se trap patroni NOBEL SPORT odlično obnesejo na vranah do razdalij 50m. Patroni imajo 28 g polnitev, pa za navadne trap kar dobro užgejo. Trap uporabljam za vrane kadar jih privabljam z umetnimi osebki ali sovo, ker ne letajo predaleč. Kar je pa tako spotoma peš, pa uporablam 3,5mm.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Za fazane in zajce najraje uporabljam 4mm Elektroplastiko.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •