Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 47

Tema: Uredba o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju

  1. #21
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat zoran26 je objavil: Pokaži objave
    osebno menim,da je bolje,da zakinkajo,kot pa sekirajo voznike,kar se pa tiče uredbe ne se dostii veseliti,ker je vse odvisno od
    5. člen

    Inšpekcijski nadzor nad izvajanjem določb te uredbe opravljajo inšpektorji, pristojni za ohranjanje narave, ribištvo ter divjad in lovstvo, gozdarski in kmetijski inšpektorji, inšpektorji, pristojni za varstvo kulturne dediščine in varstvo okolja ter policija.

    Neposredni nadzor v naravi nad izvajanjem določb te uredbe zagotavljajo upravljavci zavarovanih območij in Zavod za gozdove Slovenije v skladu s predpisi o ohranjanju narave.

    Neposredni nadzor v naravi izvajajo naravovarstveni in prostovoljni nadzorniki v skladu s predpisi o ohranjanju narave.

    Nadzor nad izvajanjem določb te uredbe izvajajo tudi občinske redarske službe in medobčinske inšpekcijske službe.
    Torej ni nikakršnega razloga za posebno navdušenje,razen če se tudi lovci vključimo kot naravovarstveni in prostovoljni nadzorniki.je to možno?
    Neposredni nadzor v naravi izvajajo naravovarstveni in prostovoljni nadzorniki v skladu s predpisi o ohranjanju narave.

    Če mi ne spadamo sem, nevem kdo bi potemtakem lahko, glede na to, da preživimo največ ur v naravi al pa vsaj več kot drugi, bi lahko združili prijetno s koristnim:icon_smile:...?
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  2. #22
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Neposredni nadzor v naravi izvajajo naravovarstveni in prostovoljni nadzorniki v skladu s predpisi o ohranjanju narave.

    Če mi ne spadamo sem, nevem kdo bi potemtakem lahko, glede na to, da preživimo največ ur v naravi al pa vsaj več kot drugi, bi lahko združili prijetno s koristnim:icon_smile:...?
    Mi ne spadamo sem. Pa ne zato, ker ne bi spadali sem po naravi, temveč, ker država in naša LZS nista voljni ali sposobni izdelati predpisa, ki bi nam to omogočal. Po drugi strani pa zelo dvomim v sposobnost večine naših lovskih čuvajev (po nekaterih prizadevanjih naj bi ti bili nadzorniki), da bi to delo opravljali korektno in nepristransko. Verjetno bi prišlo do večjega števila kršitve pooblastil in posledičnih težav in skrunitve že tako zanič ugleda LZS v javnosti.

    Da je tako in da bi verjetno bilo tako kot predvidevam pa je naša lastna krivda!

  3. #23

    Privzeto

    Država je že enkrat poizkusila urediti naravovarstveni nadzor, za kar je pooblastila gozdarje ZGS, kateri so večinoma tudi opravili razne tečaje za prekrškovne organe ipd. Začelo se je tudi z delom, vendar zataknilo se je kot vedno pri plačilu. MOP enostavno ni bil zmožen plačevati dela katero je bilo opravljeno kot naravovarstveni nadzor.

    Seveda se je bivši minister takoj lotil iskanja ugodnejše ponudbe in glej ga zlomka, kdo drugi kot fantje iz LZS se ponudijo, govora je celo o podpisu nekakšnega medsebojnega dogovora o ureditvi zadeve, ampak nikjer ni zaznati niti črke ali številke o tem koliko naj država lovcem za to delo plača. V prav tistem obdobju so bile izdane prve koncesijske pogodbe in izstavljeni prvi računi za plačilo koncenine lovišč. Če nakratko povzamem, peljali so nas žejne čez vodo in to zaradi stalnega fenomena naših oblastnikov po soju žarometov, vendar na račun in delo 22.000 članov, kot že večkrat v preteklosti in tudi v prihodnosti.

    In tudi ta način še enega natega ni obradil sadov, zato se mi ne zdi smiselno krivdo valiti na tiste kateri naj bi to nalogo opravljali ali jih celo ocenjevati o njihovi sposobnosti.

  4. #24
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Thumbs up

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    Država je že enkrat poizkusila urediti naravovarstveni nadzor, za kar je pooblastila gozdarje ZGS, kateri so večinoma tudi opravili razne tečaje za prekrškovne organe ipd. Začelo se je tudi z delom, vendar zataknilo se je kot vedno pri plačilu. MOP enostavno ni bil zmožen plačevati dela katero je bilo opravljeno kot naravovarstveni nadzor.

    Seveda se je bivši minister takoj lotil iskanja ugodnejše ponudbe in glej ga zlomka, kdo drugi kot fantje iz LZS se ponudijo, govora je celo o podpisu nekakšnega medsebojnega dogovora o ureditvi zadeve, ampak nikjer ni zaznati niti črke ali številke o tem koliko naj država lovcem za to delo plača. V prav tistem obdobju so bile izdane prve koncesijske pogodbe in izstavljeni prvi računi za plačilo koncenine lovišč. Če nakratko povzamem, peljali so nas žejne čez vodo in to zaradi stalnega fenomena naših oblastnikov po soju žarometov, vendar na račun in delo 22.000 članov, kot že večkrat v preteklosti in tudi v prihodnosti.

    In tudi ta način še enega natega ni obradil sadov, zato se mi ne zdi smiselno krivdo valiti na tiste kateri naj bi to nalogo opravljali ali jih celo ocenjevati o njihovi sposobnosti.
    pika.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  5. #25
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Angry

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Mi ne spadamo sem. Pa ne zato, ker ne bi spadali sem po naravi, temveč, ker država in naša LZS nista voljni ali sposobni izdelati predpisa, ki bi nam to omogočal. Po drugi strani pa zelo dvomim v sposobnost večine naših lovskih čuvajev (po nekaterih prizadevanjih naj bi ti bili nadzorniki), da bi to delo opravljali korektno in nepristransko. Verjetno bi prišlo do večjega števila kršitve pooblastil in posledičnih težav in skrunitve že tako zanič ugleda LZS v javnosti.

    Da je tako in da bi verjetno bilo tako kot predvidevam pa je naša lastna krivda!
    ja, bi človek mal več pričakoval (ali pač ne?!?!) od LZS, ker mislm d bi se moralo vodstvo glih kar se tiče takih stvari angažirat, ne pa samo al pa večinoma za druge stvari- in potem pridemo tam kjer smo sedaj v očeh večine javnosti -na takih zadevah bi se dalo dobit ugled javnosti sicer ne takoj ampak...zanimivo d ni tuki slišat nobenga od naših funkcionarjev (očitno za njih ni pomembna zadeva, važno da se kažejo s svojimi medaljami na procesijah). eh, bom zakluču od politke
    in potem bo po toči zvoniti prepozno, kot za druge stvari...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  6. #26

    Privzeto

    http://www.gore-ljudje.net/novosti/69346/

    Kdaj bo odprt lov na kolesarje?

  7. #27

    Privzeto

    Prvo oglašanje pa kar "udarno". Mogoče pa to potrebuje forum.

  8. #28

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali je to mišljen prostovoljni nadzor kot tožarjenje inšpektorju???
    Nismo v šoli.
    To pomeni, da lovski čuvaji, če opravljajo čuvajsko službo v lovišču, tudi tožarijo. Če tako razmišljamo po LD, je kriza. Ali se ti ne zdi Alojz1.

  9. #29

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Nismo v šoli.
    To pomeni, da lovski čuvaji, če opravljajo čuvajsko službo v lovišču, tudi tožarijo. Če tako razmišljamo po LD, je kriza. Ali se ti ne zdi Alojz1.
    Ne, ne, to pomeni, da LZS:
    ad1. opleta s tujo lulo po koprivah
    ad2. ponuja 2800 neuravnovešencev, da bodo drugim pamet solile o kršitvah, ki jih bodo same izvajale.

    Zakoni in rešitve, ki nimajo realnih možnosti, da polno zaživijo, so slabši, kot če jih ne bi bilo.
    A očitno je v naši deželi sindrom prepovedovanja namesto izobraževanja še vedno globoko ukoreninjen.

    In Pranger, lovski čuvaji nimajo kaj "tožariti". Ali za določene zadeve imajo pristojnosti in ukrepajo, ali pa jih nimajo.

    In Alojzevo vprašanje, je bilo, prepričan sem, obrnjeno v malo drugačno smer. V smer pooblastil.

  10. #30

    Privzeto

    Slovenija postaja vse bolj policijska država. Če se bo ta trend nadaljeval bo vsak njen državljan in državljanjka "špicelj" oz. bo imel /a/ neka pooblastila za uradno prijavljanje svojih sokrajanov ali drugih oseb. S takim delom bo država ljudi medsebojno povsem skregala.
    Problem Slovenije je neučinkovitost njenih državnih organov. Zato država na vseh področjih ne funkcionira, hira in nazaduje, nezakonita stanja pa se nerešujejo. Veliki delikventi uživajo svobodo na tej sončni strani alp, razen kurjih tatov, le-teh so prenatrpani zapori. Vse več ljudi pa je tudi v odklonilnih zaporih, ker niso plačali globe.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •