Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 47 od 47

Tema: Uredba o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju

  1. #41

    Privzeto

    Hvala, to mi je znano. Staro je že dvajset let. Tudi nikjer ni omenjeno kaj v zvezi z lovstvom, samo gospodarjenje z gozdovi. Baje so bile sprejete neke nove uredbe.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Hvala, to mi je znano. Staro je že dvajset let. Tudi nikjer ni omenjeno kaj v zvezi z lovstvom, samo gospodarjenje z gozdovi. Baje so bile sprejete neke nove uredbe.
    Kot sem napisal, zgoraj navedena uredba in dopolnitve (in dopolnitve ZON). Vse je na internetu. Za tiste, ki ne najdete:
    Uredba o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju (Uradni list RS, št. 16/95, 28/95, 35/01, 41/04 – ZVO-1 in 46/14 – ZON-C)

    Vse kar rabiš piše. Tudi izjeme. Če ne veš, kaj je gospodarjenje z gozdom, si poglej v ZG. Pa ne na veliki zvon obešat, ker ti bo sicer žal.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #43
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Ali mi lahko posredujete link do uredbe oz. zakona o prepovedi vožnje v naravnem okolju. Namreč dogaja se, da lovec lovcu brani vožnjo do preže ali krmišča po gozdni vlaki. Rad bi se podrobno podučil o tem, glede nadaljnega ukrepanja. Torej, kje se lahko lovci peljemo, kje ne smemo itd. Seveda ne za luksuz, ampak za delo v lovišču, lov in podobno.
    Lov je ravno tako del gospodarjenja z gozdom, kot sečnja in spravilo lesa.

  4. #44

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Lov je ravno tako del gospodarjenja z gozdom, kot sečnja in spravilo lesa.
    Pa ribičija tudi
    Zato pa je v novi uredbi lepo napisano:
    2. gospodarjenju z gozdovi in upravljanju z divjadjo in ribami;

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Pa ribičija tudi
    Zato pa je v novi uredbi lepo napisano:
    2. gospodarjenju z gozdovi in upravljanju z divjadjo in ribami;
    Si pomešal in spregledal da je v citatu iz dopolnitve ZON zapisna besedica IN. Bom napisal še enkrat, definicija gospodarjenja z gozdom (in rabe gozdov) je v zakonu o gozdovih. Ni ne vsebuje nobenih rib.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #46

    Privzeto

    Državni zbor je sprejel spremembe Zakona o ohranjanju narave, ki veljajo od 8. julija 2014 dalje. Tega dne jeprenehala veljati tudi Uredba o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju iz leta 1995.

    Več: http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop....oznja_2014.pdf
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #47

    Privzeto

    Ker smo imeli tudi pri nas neke tezave glede tega sem si poddrobno prebral zakonodajo. Je pa v dolocenih zadevah dvoumno oz. poenostavljeno napisan. Zato sem prejsnji petek govoril z gozdnim inspektorjem, kako si oni razlagajo clen glede gospodarjenja z divjadjo. Obrazlozil mi je, da se lovci v zvezi z lovom lahko vozimo po utrjenih gozdnih poteh ( to so makedam ali drugace utrjene poti), po vlakah(neutrjeno vozisce) pa se tudi lovci ne smemo voziti razen izjemoma bi inspektor toleriral voznjo po vlaki z namenom dostave vecje kolicine krme na krmisca (seveda uradna).Voznja po vlakah zaradi namena izvajanja lova pa ni dovoljena in se kaznuje od 40 do 100 eur.

    Sicer je spet v pripravi nov zakon glede voznje z motornimi vozili in naj bi ga docakali jeseni 2016.

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •