Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 20 od 20

Tema: evidenčna knjižica izhodov v lovišče

  1. #11
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    ...
    Jaz jo uporabljam ampak vanjo vpisujem samo oddane strele,ker bi bila v nasprotnem primeru mnogo pretanka ...
    Točno tako!:icon_:

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Grizli Adams, a ste že katerega roma spravli ob orožje?
    :)

    Načeloma se nimam za ksenofoba, ampak tile cigani so pa zaščiteni, da jim nič ne moreš.
    Na delu lovišča, ki leži v bližini njihovega naselja na obrobju krakovskega gozdu, je srnjadi vedno manj. Tako smo imeli primere, da so se s svojimi kombiji vozili na lov vedno bližje naselij in krivolov izvajali vedno bolj predrzno in brez strahu. Letos smo imeli primer, ko so spomladi ustrelili srno 50 m od hiše, pri belem dnevu ob 17h popoldne, odvekli srno v kombi in se odpeljali. Ko obveščamo policijo, sicer pridejo poslikat sledove krvi itd, ampak ti že vnaprej dajo na znanje, da je možnost za kakršenkoli represiven ukrep zelo malo, ker bi morali dobiti nalog za hišno preiskavo, tačas pa bo golaž že pošel.
    No, letos so ob eni kasnejši hišni preiskavi menda celo zasegli eno risanico z dušilcem, kakršne uporabljajo romi za lov.

    Tudi zaradi takih stvari vse svoje člane vedno znova pozivamo, naj bodo čim več prisotni v lovišču, in ne kompliciramo z nikakršnimi evidenčnimi knjigami Odhodov v lovišče.

  3. #13

    Privzeto knjižice

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Knjižico o vstopu v lovišče se dobi na LZS oziroma na območni ZLD.
    lp
    klical sem na LZS pa so rekli, da oni nimajo nič.

    bom še enkrat napisal kaj potrebujem, ker mislim, da ne govorimo vsi o enaki zadevi :icon_:
    - Dimenzija 8,5x12 cm
    - Platnica + 4 listi



    če veste, da bi na kakšni ZLD to imeli mi sporočite!

  4. #14
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Ma sej to lahko narediš kar v Wordu. Al mora bit ufičalna? :icon_smile:

  5. #15

    Privzeto

    Citat evidma2 je objavil: Pokaži objave
    klical sem na LZS pa so rekli, da oni nimajo nič.

    bom še enkrat napisal kaj potrebujem, ker mislim, da ne govorimo vsi o enaki zadevi :icon_:
    - Dimenzija 8,5x12 cm
    - Platnica + 4 listi



    če veste, da bi na kakšni ZLD to imeli mi sporočite!
    Dobil sem jo na ZLD NM leta 2002,tako da mi gre že proti koncu,če jo pa imajo še pa ne vem,na sami brošurci pa nidatuma natisa.

    lp

  6. #16

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Ma sej to lahko narediš kar v Wordu. Al mora bit ufičalna? :icon_smile:
    Saj če ne dobimo za našo LD že natisnjenih jih bomo sami naredili! inDesign in 10 minut dela in je zadeva narejena :icon_:

  7. #17
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Evidenčne knjižice, vpisne knjige ipd se mi zdijo slabe in nepotrebne rešitve.
    Zakaj?

    Ker bi kot lovec, ki stanuje v lovišču moral zapisati izstop in vstop vsakokrat ko se odpeljem na šiht in se vrnem domov.

    Ok, resno:
    Aktivnejši lovci so v lovišču veliko prisotni. Taka knjižica bi bila potem debela bukva, ki je ne bi nihče bral. Čemu je potem namenjena?
    Povrh vsega aktivni lovec hodi po gozdu tudi brez namena plenjenja, morebiti celo brez orožja. Ali pa gre nabirat gobe in za vsak slučaj sanitarnega odstrela ali celo pokončanja poškodovane, ogrižene ali bolne živali nosi s seboj kos orožja.
    In sedaj naj vse to evidentira, če pa ga bo čuvaj ali nek drug lovec zalotil v zelenih cotah, se bo pa moral zagovarjati, če izhoda ni vpisal.

    Tako kot drugi državljani imamo tudi lovci polno pravico sprehoda po naravnem okolju in nobenega pravega vzroka ni za omejevanje s takimi nepotrebnimi nadzori.

    Če pa se gre za zagotovitev, da enega lovca ne zmoti drug, ki nevede prikrevsa na isto prežo, obstajajo mnogo boljši načini. Sicer vpisna knjiga je način, a po mojem mnenju neroden. Situacija (sled, videna divjad ipd.) te lahko odvrne od prvotnega načrta in kreneš na drugo področje, pa je spet špetir. Za povrh ta način ovira najlepši in najuspešnejši način lova, pirš.

    Za preprečitev motenja na prežah zadoščajo stari uveljavljeni znaki z vejicami na poti do preže. Ki se jih seveda za seboj pospravi. Kjer to ne deluje, tudi drugi papirnati ali elektronski načini nimajo uspeha. Le lenobo vodstvu podpirajo in so osnova špetirom. Pri nas pa itak nimajo smisla taki vpisi, ker bi večinoma kot kraj izhoda bile napisane predvsem oštarije.
    se strinjam... pri nas mamo tak sistem,da se moraš vpisat v knjigo pri revirnem-in useskupaj potem deluje kot odrasli otroški vrtec (da ne omenjam kako zanimive slikce so "intelektualci" v knjigo narisal)!
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  8. #18
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down vstop v lovišče

    tudi jaz ne vem zakaj bi moral vpisovati vstop v lovišče?Podpiram pa vpisno knjigo za posamezne preže,da ne prihaja do motenja lova.V našem lovišču je to urejeno po revirjih in ni težav.je pa sto ljudi sto čudi,tako,da je res,da včasih kakšna knjga tudi dobi noge.Predlog označbe z vejicami ni slab,če je samo ena steza,ki vodi do preže.Ni zadeve preveč za komplicirat,ker ne bomo izumili tople vode.

  9. #19

    Privzeto

    Tudi jaz se popolnoma strinjam z mnenjem ZR7.
    Naj dodam, da moraš pri nas vsak lov, ki se vrši 1km zračne linije od meje z Hrvaško, (to je 1/2 lovišča), 24 ur prej prijaviti na policijo, drugače ob slučajni kontroli sledi kar močna finančna porcija. Sicer policaji ob kontroli neupoštevanje le tega, nekako tolerirajo, ne pa vedno in vsi, tako, da meč skozi visi nad lovsko glavo.
    Sam se 24 ur prej, prav težko odločim, kje bom naslednji dan jagal, saj je lokacija lova največkrat odvisna od vremena, (predvsem lokalnih vetrov).

    Tako, da je to zapisovanje in javljanje (ne glede kdo to zahteva), kdaj, kje in kam bom šel (skoraj lahko rečem srat) velika traparija, ki mi omejuje svobodo gibanja, kar pa lov vsekakor je.

    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  10. #20
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat vest je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz se popolnoma strinjam z mnenjem ZR7.
    Naj dodam, da moraš pri nas vsak lov, ki se vrši 1km zračne linije od meje z Hrvaško, (to je 1/2 lovišča), 24 ur prej prijaviti na policijo, drugače ob slučajni kontroli sledi kar močna finančna porcija. Sicer policaji ob kontroli neupoštevanje le tega, nekako tolerirajo, ne pa vedno in vsi, tako, da meč skozi visi nad lovsko glavo.
    Sam se 24 ur prej, prav težko odločim, kje bom naslednji dan jagal, saj je lokacija lova največkrat odvisna od vremena, (predvsem lokalnih vetrov).


    Tako, da je to zapisovanje in javljanje (ne glede kdo to zahteva), kdaj, kje in kam bom šel (skoraj lahko rečem srat) velika traparija, ki mi omejuje svobodo gibanja, kar pa lov vsekakor je.

    Lp
    Pri nas sploh ni problema s policisti pa mamo tut kr veliko višinskega lovišča na meji s Hrvaško, pa se noben ne javlja na policijo- se mi zdi zelo neumna zadeva, da bi mogu še na policijo hodit poleg vpisovanja v knjigo, pa kaj še... čudno, to res prvič slišm- a mi lahko daš link od zakona, pa kater člen je, da ne bom iskou:icon_:? kje pa si član?

    lp
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •