Stran 5 od 18 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 173

Tema: lovski turizem

  1. #41
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Ker smo lahko v teh letih slovenski lovci zelo veseli, da smo dobili 20 letno koncesijo, ne rečem, kaj se bo zgodilo v prihodnje. ...
    Nikar se ne zanašaj na 20 letno koncesijo! Ta "prihodnje" se lahko zgodi že jutri.
    Prvi uvod v to so že postopki inšpektorjev, v katerih je že nekaj LD. Pa s tem ne oštevam inšpektorjev, saj za nič ne uvajajo postopkov.

    Res je, Zavedam se, da marsikdo ne razume mojega "filozofiranja" tu gori. A sam sem v to kar pišem še kako prepričan. Kako lovske družine delajo je pa seveda čisto njihova odločitev in odgovornost. Takisto velja celo za LZS v celoti.

    Tudi tebi dober pogled in LP!

  2. #42

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Rikec ali je res tako težko zmnožiti 1x1?? Za ljudi ki želijo od lova samo denar je lov zanimiv samo toliko časa dokler lahko prodajo trofejo.Sam si napisal da od mesa ni dovolj denarja (čeprav jaz mislim drugače) in zato lov brez prodane trofeje samo koristi divjadi. Seveda se bomo lovci držali planov in bomo odstrelili tudi trofeje samo prodati jih naj nebi smeli in to je tisto,kar ohrani lov v pravi smeri. In če bi zakon predvidel prodajo trofeje kot kaznivo dejanje, bi pohlep po takem denarju upadel in z njim tudi "biznis". Res pa je, da bi imeli potem čuvaji in policisti več dela saj bi se vsekakor pojavil še večji črni trg kot že obstaja. Vendar uradna pot bi bila onemogočena in zato bi divjad profitirala. Tisti lovski gosti ki pa jih kot sem že napisal veseli lov kot doživetje,pa bi še vedno prihajali in lovili netrofejno divjad in plačevali vse kar gre zraven pri takem lovu. To je moja vizija lovskega turizma in verjamem da je prava.
    Za pokrivanje škod od divjadi sem napisal v našem primeru, verjamem pa, da obstajajo LD ki z mesom dovolj zaslužijo, da imajo za vse stroške ki nastanejo. Lov brez prodane trofeje ne koristi nič divjadi, ampak domačim jagrom, ker potem lahko oni odstrelijo tisti primerek trofejne divjadi. V tem primeru divjad nič ne profitira, samo uplenitelj je drugi (domač). Kaj si jaz predstavlajm kot biznis sem napisal zgoraj v enem od postov. Ja tisti gosti ki jih veseli lov samo na netrofejno divjad bi še naprej prihajali kot so, s tem se strinjam, na to nebi nič imelo vpliva.
    Kar se tiče koncesij... trenutno je tako, veljalo naj bi 20 let, mi lovci lahko upamo, da bo tko. Kaj pa bo jutri oz. v prihajajočih letih... NIHČE ne ve!

    Ljudje imamo različna mnenja in razmišljanja, zato lahko računamo 1x1 tako, ali 1x1 tako...rezultat je vedno isti

    LP

  3. #43
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Rikec bom pa napisal drugače. Torej finančno zanimiva je le trofeja in to veleposestniki in ljudje ki bi radei imeli privatno jago dobro vedo in zato tudi pritiskajo na vse možne načine da bi svojo jago tudi dobili.In ko jo bodo dobili,Rikec midva ne bova več lovila nekaj let.Torej lovila ne bova toliko časa,dokler bo še kakšna trofeja v gozdu za prodat.Ja potem pa bodo privatniki koncesije vrnili in zopet se lahko začne vse znova. Entuzijasti bodo stalež divjadi v kakšnih 100-150 letih popravili in ko bo v gozdovih zopet dovolj finančno zanimivih trofej jim bodo jago zopet speljali. Zatorej je potrebno trofejo razvrednotiti in onemogočiti prodajo, s tem doseči nezanimanje za komercialni lov in divad bo nekaj od tega imela. Ali se sedaj razumeva
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #44

    Privzeto

    No s tem se pa 95% zelo strinjam! Vsekakor razvrednostiti! Samo kako le narediti, da bodo od trofej LD pa le nekaj imele in s tem tudi divjad in...

    No, nekaj malo ven iz teme, pa vendar... Poznam enega, ki veselo kupuje gozdove in prepoveduje vstop svojim lovskim kolegom na njegovo zemljo... Dodelitev koncesije LD-jem ga je zelo razkurilo. ZELO! Sem slišal, da je enkrat celo prepovedal skupni lovski pogon na svoji zemlji...le zakaj. Mogoče je imel na tistem področju naslednji dan svojo jago... Tudi take zadeve se dogajajo že, kaj šele pride...

  5. #45
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    No Rikec sedaj se pa razumeva a ne. Recimo ena od možnosti kako pa vseeno iztržiti nekaj za LD od lovskih trofej. Po končani sezoni se naredi razstavo vseh uplenjenih trofej,lahko tudi istočasno kategorizacijo(za primer razstava v gradu snežnik) in na tej razstavi postaviti stojnico z jedačo in pijačo,da se bodo obiskovalci lahko usedli in kakšno rekli o lovskih dogodivščinah in če bo razstava trajala recimo dva veekenda bo nedvomno v blagajno LD priteklo za kakšno večjo škodo plačat. In takih možnosti je še veliko samo organizacija in brez folšije (ali pa vsaj čim manj) pa bo šlo. Poleg tega pa še starejši jagri vseskozi tožijo da ni več druženja. No tukaj bi druženje vsekakor bilo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #46
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Privzeto Turizem...

    Lp!

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Da pogledam iz svojega stališča.
    Priti enkrat na lov, se pod vodstvom usesti na prežo in še isti dan oddati strel na divjad, ki je bila prej opazovana in tako rekoč "privezana" tam.
    Ja, meni se tak lov zdi manj vreden.
    Ta lov je doživel kvečjemu spremljevalec, ki je to žival (in ostale) večkrat opazoval, ocenjeval in uspešno pripeljal gosta do strela. Gost pa je divjad le usmrtil!
    Šefe vidiš sem prosil, da se upošteva ločila, ker je bilo mišljeno, da je nevreden tisti lov z Lovskim Tovarišem, ki ga nekdo povabi in lovi na njegovo dovolilnico in ne kot gost. Kako pa jaz lovim kot gost dobro veš in ne bom še enkrat pisaril je pa resnica, da se moraš Lovec roditi, da greš lahko prek mej in da lahko trofejo gledaš kot doživetje in ne kot predmet za draženje solovcev.

    Se pa strinjam, da se lovski turizem izrojeva v tej smeri, da se imajo posamezniki, da ne bo pomote, že za kar nekaj več in poveličujejo tiste trofeje v nebo

    Pa tudi to je res, da je to način obrambe pred privatizacijo lovstva, samo nevem pa če je to efektivni način. Predstaviti se v očeh javnosti...uffffffffffffff je bilo že na to temo spisanega, rečenega. Sam sem mnenja, da je srčika problema v tem, da počasi vajeti lovstva prevzemajo narcisoidni arogantneži, ki sebe in svoje poveličujejo v nebo, vsakega malo drugače mislečega pa je potrebno sežgati na grmadi ali vsaj utopiti...

    Osebno sem mnenja, da problem ne tiči v turizmu, trofejah, lovu...ampak v nas samih in družbi, ki že sama po sebi brezglavo hiti v propad...

    Se bom še kakšno nebulozo spomnil, da bo debata vsaj še nekaj časa živela, a imam sedaj, ne moreš verjeti, delo...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #47

    Privzeto

    Vprašujem če ima kdo slučajno kake izkušnje oz. informacije o ceni za odstrel gobavega srnjaka ????
    Prosim za konkretne odgovere in ne kako modrovanje

  8. #48

    Privzeto

    Legalno se lahko ceno določi le na osnovi točk. Ali po predhodnem dogovoru.
    Če pred odstrelom ni bilo dogovora je po moje to nujni odstrel.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ajka, če je bil pred odstrelom dogovor, potem je cena kot po dogovoru.
    Če pa je brez dogovora potem pa po najnižji ceni po ceniku+vstop v lovišče.
    To je samo moje mnenje.

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat ajka1 je objavil: Pokaži objave
    Vprašujem če ima kdo slučajno kake izkušnje oz. informacije o ceni za odstrel gobavega srnjaka ????
    Prosim za konkretne odgovere in ne kako modrovanje
    Za koncesionarja noben cenik ni zavezujoč, najmanj pa orientacijski LZS.
    Za trofeje , ki se ne dajo oceniti po CIC metodi se cena določi v dogovoru. Kolikor slišim so po cca. 700 eur.

Stran 5 od 18 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •