Stran 2 od 18 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 173

Tema: lovski turizem

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Razum...

    Lp!

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Moje vprašanje je bilo v smislu poznavanja tematike lovskega turizma, glede na dane komentarje.
    Nimam pa nič proti zastojnkarstvu, še manj pa želje po tvojem vabilu.
    Mogoče kako stvar dvakrat preberi, če je takoj ne razumeš.

    Zdaj pa hitro daj opomin pa pet pik.
    Pik ne bo, opomina tudi ne, užaljen nisem, ker nimam za kaj biti... Vabim te ne, ker tudi ni bilo pisano v tem smislu in enak nasvet tebi, da si dvakrat preberi preden spet pišeš nebuloze.

    Lovski zdravo
    janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Muzikant in JanezL, da ne bosta kakšnega špetirja začela!

    Sicer bosta oba dobila opomin, ker ne upoštevata pravopisa. Ko nekoga komandiraš, daš na konec klicaj.:icon_:

    Ok, brez heca in špetira, pojdimo nazaj na temo!

    LP

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ker večina slovenskih lovcev ni sposobna razmišljati samostojno in odgovorno, sploh pa nima občutka o vrednotah s katerimi upravlja, so potrebni neki okviri.

    Manjšini, ki pa ima te sposobnosti pa niso.

    Ostali del posta pa bo ostal brez komentarja.

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Komandan Mark...

    Lp!

    !

    Eh Šefe saj ne začenjava "špetir", midva samo tko komunicirava. Imava oba pač močne "ege", pa še egoista sva in drugače ne gre, ker jaz nemorem dati njemu nikoli prav in on meni ne...Povezava 7321

    mislim, da bo v Železnikih pravi trenutek za soočenje mnenj, sploh po Povezava 7322 in bo slika bolj jasna...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!



    Pik ne bo, opomina tudi ne, užaljen nisem, ker nimam za kaj biti... Vabim te ne, ker tudi ni bilo pisano v tem smislu in enak nasvet tebi, da si dvakrat preberi preden spet pišeš nebuloze.

    Lovski zdravo
    janez L
    Se boš še mogel kvalificirati, da boš meni nasvete dajal, pa ne s trebušnimi mišicami.

  6. #16
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ok, vidva, če si imata preko svojih egov še kaj povedati izventematskega, bosta oba fasala sankcije! Pa ne samo za hec, temveč tudi za res!

    admin

  7. #17

    Privzeto

    Mene pa zanima kako je z prestrelitvijo (puške) za gosta je to obvezno al ne?

  8. #18

    Privzeto

    Moje videnje turista lovca in gosta ter turizma nasploh. Gost je tisti ki ga jaz povabim in mu odstopim odstrel divjadi, ki bi jo uplenil jaz, če je seveda nebi odstopil. Turist pa tisti, ki plača vstop,.... Streljanje trofejne in netrofejne divjadi podpiram, ker lahko posamezna LD z denarjem od trofejne divjadi plača tudi prenekatero škodo, ki jo povzroča divjad. Veliko LD se sooča z škodami in denar, ki ga dobijo samo od mesa je velikokrat premalo. Zato lahko denar od trofej pripomore k krpanju "lukenj" za škode.
    Faušija pa... vsak naj pri sebi najprej pomete potem pa naj se v druge vtikava.
    Dober pogled še naprej!

  9. #19
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Denar za pokrivanje škode z lahkoto priteče iz tistih denarnic članov ,ki ne hodijo na lov ampak samo pametujejo za šanki in na sejah. Takim je potrebno tudi zvišati članarino in tistim ki plane delajo znižati ta nujni zlo. Poleg tega ,da je potrebno ukiniti pogostitve in raznorazne fešte iz lovskega proračuna pa bo potrebno denar dobiti tudi iz drugih virov in ne iz trofejaštva. Prepričan sem,da se da z denarjem ki priteče samo od mesa in mogoče malo višjih članarin pokriti vse škode če se hodi tudi kdaj kako noč ob koruzno njivo stražit. Ja za zabavo pa naj prinese denar kar zabava in bo vse po regeljcih.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #20
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Kljub govorjenju, da je trofeja zgolj spomin na dogodek v lovišču, se vsakodnevno izkaže, da je to bolj pripomoček, psihološka berglja za ohranjanje naše pomankljive samozavesti in zviševanje naše vrednosti pri drugih. Skratka hranjenje lastnega ega, kar seveda vključuje tudi vzbujanje bolestne folšije pri drugih.
    Komur dejansko zadošča doživetje, ne potrebuje nekaj kil naglavnih kosti za razkazovanje. Moj do sedaj najlepši srnjak je ohranjen le v mojem srcu in spominu. Mogoče bo nekoč v fotoaparatu, če se še srečava. Delim ga s prijatelji, ki sem jim zaupal. Za to ne potrebujem trofeje obešene na steni.
    Naslednji moj najlepši srnjak je trofejno zelo slab in visi na svojem mestu zaradi dogodka, ki se je pripetil. Nad obema po "vrednosti" je mladica srne od katerih ni nobenih materialnih dokazov.
    To so zame trofeje, ne pa kosti, ki se prodajajo in se tako znižuje vrednosti tisti divjadi, ki jih ne premore. Jelen je kralj, srna pa kar nekaj, da o mladičih sploh ne govorim.

    Ko bodo Slovenski lovci znali lov in divjad ceniti na ta način, jo bodo znali na ta način tudi ponuditi drugim. In ko bodo to znali bodo lahko z delom zaslužili mnogo več kot sedaj, pa še za populacije divjadi bo to mnogo bolje.

    Tudi CIC http://www.cic-wildlife.org/index.php?id=121, kot glavni pri vrednotenju naglavnih kosti in oblačil divjadi se usmerja v naravovarstvene sfere in vedno bolj teži k drugačnemu vrednotenju trofej. Slovenski lovci bomo to seveda spet uvajali z desetletno zamudo, namesto da bi kot lovci ene od naravno še dokaj bogatih držav pri takih prizadevanjih prednjačili.

    In ko smo enkrat v stanju, ko je vrednost trofeje, kot se še pojmuje danes izničena oz. postavljena zgolj v vlogo ocenjevanja populacij uplenjene divjadi, spoznamo, da je poleg tega še široko polje zaslužka, ki lahko obogati upravljavce lovišča.

    O tem sem že pisal. Naj na kratko ponovim:
    Lovskemu turistu, najsi bo s puško, lokom, fotoaparatom ali le z željo videti naravo in divjad moramo nuditi vodstvo. Seveda strokovno in ustrezno plačano. Tako človeku, ki vodi, kot upravljavcu lovišča. Lov, (pomnimo kaj vse se po zakonu smatra za lov!) traja seveda vsaj do uplenitve, kar je lahko več dni. Turistu seveda nudimo ustrezno prenočišče in postrežbo. Tu je zelo široko turistično področje, ki ga lahko izvaja LD in seveda glede na kvaliteto zaračunava od poceni do zelo drago. Odvisno od komforta in nenavadnosti, ki ga je sposobna ponuditi.
    Ko turist upleni svoj plen, je potrebno tega seveda pripraviti na transport. Tudi to je delo, ki ga je potrebno plačati in je tako moč zaslužiti. Da o pripravi trofeje ne govorimo.
    In še bi se našlo dovolj postranskih opravkov, ki jih lovskemu turistu lahko nudimo in zaračunamo. Kriterij uspešnosti pri tem je le podjetnost in kvaliteta. Dokler bo trofejizem še obstajal je seveda možno služiti na obeh poljih. Pa to pri nas kdo počne? Mogoče kakšen član fino okoli prinaša svojo LD in to nudi na skrivaj in svojo roko, da bi pa LD sama to počela pa še nisem slišal. No, saj vsega pa tudi ne vem, mogoče pa so se kje "zmigali".
    Last edited by ZR7; 3. June 2010 at 13:54.

Stran 2 od 18 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •