Stran 15 od 18 PrvaPrva ... 51112131415161718 ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 173

Tema: lovski turizem

  1. #141

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Na bančnem računu, nekaj pa v denarnici, saj nekaj pade od mize tudi spremljevalcu.
    Je tako. Pod mizo. Kot psu.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #142

    Privzeto

    Ne mi zdaj še pse žalit. Se bo Jurasova pritožila.
    Napiši: "kot Dunajskim hlapčkom"
    (kaj sem žleht. V kratkem bom pa avstrijce vodil)
    Last edited by alojz1; 22. April 2014 at 15:19.

  3. #143

    Privzeto

    Poznam nekaj modelov,ki so proti turizmu v matični LD,drugod pa veselo jagajo za dnar.Poanta je ta, da so fovš, ker je tistih par rogaču odrtrelil nekdo drug.,pa sem prepričan da je nekaj takih tudi v tej debati.

  4. #144

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Poznam nekaj modelov,ki so proti turizmu v matični LD,drugod pa veselo jagajo za dnar.Poanta je ta, da so fovš, ker je tistih par rogaču odrtrelil nekdo drug.,pa sem prepričan da je nekaj takih tudi v tej debati.
    Mene ne štej zraven. Edinega rogača sem uplenil pred več kot tremi desetletji. Ostale sem pa le dokončal. Pa jih ni malo.
    Last edited by alojz1; 22. April 2014 at 23:25.

  5. #145
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Poznam nekaj modelov,ki so proti turizmu v matični LD,drugod pa veselo jagajo za dnar.Poanta je ta, da so fovš, ker je tistih par rogaču odrtrelil nekdo drug.,pa sem prepričan da je nekaj takih tudi v tej debati.
    Ko ni argumentov pa takele ven mečemo..... Mi na misel ne pride in mi nikoli ni prišlo, da bi si šel plačevat odstrel trofeje, pa veliko rajši v domačem lovišču vrane pokam.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #146
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Poznam nekaj modelov,ki so proti turizmu v matični LD,drugod pa veselo jagajo za dnar.Poanta je ta, da so fovš, ker je tistih par rogaču odrtrelil nekdo drug.,pa sem prepričan da je nekaj takih tudi v tej debati.
    Jaz pa sem prepričan, da nas je nekaj v tej debati, ki smo iskreno prepričani v svoj prav, tako kot ti, samo diametralno nasprotno.
    In še to! Zagovarjati lovni turizem zaradi škod po divjadi pomeni samo, da LD ne znajo, največkrat pa nočejo vzdrževati okolju primerne številčnosti in strukture divjadi (da o vzdrževanju predimenzioniranh objektov ne govorim)!

  7. #147

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Poznam nekaj modelov,ki so proti turizmu v matični LD,drugod pa veselo jagajo za dnar.Poanta je ta, da so fovš, ker je tistih par rogaču odrtrelil nekdo drug.,pa sem prepričan da je nekaj takih tudi v tej debati.
    Veš kaj Zajec. Moje trofeje so v srcu. Na steni jih je presenetljivo malo, pa še to le tiste neobičajne in od vsake vrste iz lovišča po ena, da jih lahko pripravnikom pokažem in jim kaj razložim. Do nedavnega pa sem imel šope desnih čeljusti, saj uplenjena divjad ni imela na glavi nič, kar zanima trofejiste. No tudi tu sem naredil selekcijo in obdržal le nekaj primerkov za kazat pripravnikom, saj se česa takega nihče pri nas ne spomni.
    Sedaj pa naprej išči kdo od nas je ta folšivec!
    Moram pa priznati, da grem izredno rad na lov v goste k prijateljem. In to najraje poganjat, ne na štant stat in čakat kdaj bom po kakšnem merjascu ali jelenu nažigal.

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    ... Zagovarjati lovni turizem zaradi škod po divjadi pomeni samo, da LD ne znajo, največkrat pa nočejo vzdrževati okolju primerne številčnosti in strukture divjadi (da o vzdrževanju predimenzioniranh objektov ne govorim)!
    Bravo!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #148
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Saj sem rekel , da bom končal- pa ne gre.
    Odklanjat lovski turizem s trditvijo, da bomo lovci popravili svoj ugled v javnosti pri meni ne vzdrži. Odnos širše javnosti do lova in lovcev je bil vedno negativen. Res je, da se ta negativizem povečuje, kar pa je verjetno širši problem družbe in časa v katerem živimo. Takšno stanje je za pričakovati vse do tedaj dokler javnost ne bo sprejela dejstva , da se populacija divjadi uravnava tudi z odstrelom . Le- ta je najbolj pereč problem pri odklonilnem odnosu do lovstva nasploh.
    LD je pravna oseba, ki ima svoj TR in ga lahko polni oz. prazni tako kot predpisuje zakon.Verjamem, da se ponekod pojavljajo napake oz. "lumparije", vendar zato imamo organe ,ki to nadzirajo in raziskujejo. Tisti lovec oz. vodnik lovskega gosta, ki z njim dela "lumparije" dela podobna dejanja tudi takrat, ko je na lovu sam . V takih primerih lahko govorimo o napaki vodstva LD, ker takemu " lovcu " dovoli voditi gosta.
    Še nekaj o lovskih domovih.
    V našem lovskem domu je shranjena krma in sol za divjad, prostor za prevzem uplenjene divjadi, arhiv, nekaj postelj , da prespi lovski tovariš, ki si ga povabil na lov, seveda ne manjka tudi šank , hladilnik in " špajza".Skoraj vsak večer po lovu se v domu ustavi več kot polovica aktivnih lovcev. Sok , cviček, pivo .. nekaj besed o lovu in divjadi in potem hajd domov. Dragi lovci - vse dokler bo tako bo zame in za naše lovce lovski dom nekaj takega kot je cerkev za kristjana . In ponovim še enkrat- lovski dom je lovski objekt.
    Pa še nekaj za lažji spanec tistih , ki jih tako skrbi kam se nameni oz. ponikne denar od lovskega turizma . Lansko leto smo celoten izkupiček od ino turizma -pa še nekaj smo dodali - namenili lovski kinologiji oz. vodnikom psov.Znesek je bil pa cca 2.000 €. Res, da je bil denar krvav, ampak "jebi ga"
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #149

    Privzeto

    Kaj je narobe z lovskim turizmom (pustimo lumparije)?!? So to uplembe čez plan?!? Neetičen lov?!? Bogatenje lovskih tajkunov ali 20EUR v žepu vodnika gosta, ki je šel po uplenjenega gamsa fašotu v najbližjo grapo?!?
    ....in še kupe kuzlarij (vsaj zame) tukaj stresenih!

    Sveto pismo, lonec krvi in lonec kosti na mizo pa Vas bo pomirilo
    ...in seveda, lov je uravnavanje populacije divjadi s strani najmočnejšega plenilca, je tudi gospodarska dejavnost saj mesa ne mečemo lisicam,....ampak Bog ne daj, da ga izvajajo gostje za denar. Ni važno čigava je njiva, korenje je MOJE.
    Edino zveličavno in lovsko etično

    Dober pogled!....pa gostom ne pozabit par klikov na skrivaj dodat na optiki

  10. #150
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Me spominja na eno pesem! Ne dam, ne dam, svoje hruške ne dam ....

Stran 15 od 18 PrvaPrva ... 51112131415161718 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •