Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 173

Tema: lovski turizem

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Šefe vidiš sem prosil, da se upošteva ločila, ker je bilo mišljeno, da je nevreden tisti lov z Lovskim Tovarišem, ki ga nekdo povabi in lovi na njegovo dovolilnico in ne kot gost. Kako pa jaz lovim kot gost dobro veš in ne bom še enkrat pisaril je pa resnica, da se moraš Lovec roditi, da greš lahko prek mej in da lahko trofejo gledaš kot doživetje in ne kot predmet za draženje solovcev.

    Se pa strinjam, da se lovski turizem izrojeva v tej smeri, da se imajo posamezniki, da ne bo pomote, že za kar nekaj več in poveličujejo tiste trofeje v nebo

    Pa tudi to je res, da je to način obrambe pred privatizacijo lovstva, samo nevem pa če je to efektivni način. Predstaviti se v očeh javnosti...uffffffffffffff je bilo že na to temo spisanega, rečenega. Sam sem mnenja, da je srčika problema v tem, da počasi vajeti lovstva prevzemajo narcisoidni arogantneži, ki sebe in svoje poveličujejo v nebo, vsakega malo drugače mislečega pa je potrebno sežgati na grmadi ali vsaj utopiti...

    Osebno sem mnenja, da problem ne tiči v turizmu, trofejah, lovu...ampak v nas samih in družbi, ki že sama po sebi brezglavo hiti v propad...

    Se bom še kakšno nebulozo spomnil, da bo debata vsaj še nekaj časa živela, a imam sedaj, ne moreš verjeti, delo...

    Lovski zdravo
    Janez L[/QUOTE]

    Mislim da je kolega Janez povedal bistvo, zadnji sestavki so mi pa najbolj všeč.
    I nikome ništa!

  2. #52
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    HR je dobila zeleno luč od EU za nadaljevanje lova na kljunača, prepelice in drugo pri nas zaščiteno divjad. Mi lovnega turizma ne potrebujemo, ker smo bogata nacija .

  3. #53

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    HR je dobila zeleno luč od EU za nadaljevanje lova na kljunača, prepelice in drugo pri nas zaščiteno divjad. Mi lovnega turizma ne potrebujemo, ker smo bogata nacija .
    Ja, res smo bogata nacija. A to bogastvo se ne meri v denarju, temveč v tem primeru v naravnem bogastvu, katerega pameten človek ne bo prodal za prgišče krvavih cekinov. Pohlepneži pač seveda!

    Če gremo pa konkretno na zaščiteno divjad, nihče slovenskih lovcev ni silil skočiti v vedro iz katerega se sedaj ne moremo izkobacati. Meni je pa še prav, da je tako!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #54
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    HR je dobila zeleno luč od EU za nadaljevanje lova na kljunača, prepelice in drugo pri nas zaščiteno divjad. Mi lovnega turizma ne potrebujemo, ker smo bogata nacija .
    Bi te še razumel, če bi zase in za svoje lovske tovariše želel upleniti npr. kakega goloba ali pa sprostitev lova na sive vrane, razen v času gnezdenja, ampak zaradi lovskega turizma ???.

    Za nekaj za eure uplenjenih ruševcev ali prepelic zagotovo ne bi postali bogatejši, nasprotno, neizmerno revnejši.

    Se pridružujem Sršenu, potem pa je že bolje tako kot je.

  5. #55

    Privzeto Zavarovanje

    Upam ,da nisem falil teme ,ker se odpravljam lovit v tujino natancneje Cesko me zanima ali potrebujem kaksno posebno zavarovanje kar se tice lova ali je dovolj Evropsko zavarovanje

  6. #56

    Privzeto Danes v DNEVNIKU

    Spalnica na Madžarskem, pogrnjena miza v Sloveniji
    Vir / Avtor:  Tatjana Pihlar
    25. januar 2014

    Na spletni strani vlade se je v rubriki Vladi predlagam nedavno pojavila tale anonimna pobuda: »V duhu vsesplošnega varčevanja vladi predlagam, da ukine lovišča s posebnim namenom (LPN). Lov v njih izvajajo predvsem domači tajkuni z debelimi denarnicami, nekatere najboljše predele pa imajo 'zakupljene' tujci (predvsem Italijani, Avstrijci in Nemci). Predlagam, da ta lovišča država dodeli zainteresiranim skupinam državljanov, ki se združujejo v društva. Nobenega razloga ni, da bi obstajala državna lovišča, v katerih svoje lovske nagone sproščajo predvsem novodobni fevdalci (tajkuni) in tujci.«

    Toliko v vednost, da nedtem, ko se vi med sabo prepirate o najbolj nepomembnih stvareh, drugi ne spijo.

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Toliko v vednost, da nedtem, ko se vi med sabo prepirate o najbolj nepomembnih stvareh, drugi ne spijo.
    Koga misliš z vi? Vse lovce? Ker ideje opisane v omenjenem članku prv gotovo prihajajo iz lovskih vrst.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #58
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To se dogaja že dolgo, ne vidim rešitve

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Na ureditvi LPN-jev se v kratkem obetajo spremembe. Pa ne v smislu njihove razpustitve.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #60

    Cool lpn

    Sraka je povzel predlog o razpustitvi LPN-ov.

    Dejstvo je, da LPNi v sedadnji obliki ne delujejo najbolje, saj jim je osnovno merilo prihodek. Prav tako je dejstvo, da so si posamezniki znotraj LPN pridobili že takšno moč, da se obnašajo, kot da gospodarijo že na "svojem" in jim ni tuje nekatere goste "pozabiti" prijaviti kot goste.

    Naslednje dejstvo pa je, da se pristaši ti. društev, katera se ustanavljajo, združujejo predvsem z namenom, da pobijejo vse kar hodi po njihovih njivah in delujejo po načelu "kjer je grm tam je ptič, kjer je ptič tam je škoda".

    Odgovor pišem predvsem zato, ker verjamem da poznam "log" iz katerega je prišla takšna pobuda. Verjemite, da razpustitev LPNov ne bo pomagala nikomur najmanj pa divjadi in ostalim prostoživečim živalim in posledično tudi ne naravi. Strinjam pa se, da je potrebno reorganizirati delovanje LPNov, jih naredeiti dostopnejše tudi drugim zainteresiranim , predvsem pa poskrbeti za preglednejše delovanje in poslovanje le-teh.


    Lovski zdravo !

Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •