Stran 18 od 18 PrvaPrva ... 81415161718
Rezultati 171 do 173 od 173

Tema: lovski turizem

  1. #171

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Sršen se ti iskreno opravičujem in zaključujem.

    Ali je lovski turizem v SLO, izven okvira trajnostne rabe naravnih virov? Izven plana odstrela, ki bazira ravo na trajnostni rabi?
    Ali pa padamo na neumnosti kot jih je opisal Capra Ibex? Ker se denar ne vrača v naravo in je bolje prepustiti uravnavanja populacij garjam, itd .... in potem posegi v trofejno divjad za ceno usranega mesa?

    Oprosti Sršen ampak se mi vse bolj zdi, da si začel malo drugače "uglaševati kitaro"

    Pa dober pogled, tovariš!
    Opravičilo sprejeto.
    Pidog, nič nisem začel drugače gosti. Moje mnenje pač je tako kot je. Vedno pa v prvo vrsto postavljam dobrobit divjadi.
    In kot je Alojz napisal, mnenja so lahko diametralno nasprotna. Iz tega se moramo učiti ne pa samo kontrirati.
    Brez skrbi, da mi ne gre za folšijo ali nagajanje družinam ki se ukvarjajo z lovskim turizmom, Divjad pade enako od krogle tebe, mene ali nekoga, ki odstrel plača.

    Je pa dejstvo, da dejavnost lova ni zastonj. Četudi našega dela v lovišču nič ne računamo. Zato bi res raje videl, da bi našo dejavnost financirala država. Da ne bi družine imele težav zaradi prevelikih škod, da ne bi odgovarjali zaradi težav, ki jih sami ne moremo rešiti, da bi z društvenim delom pokrivali društvene zadeve, za lovske pa država in da bi nam naš trud priznavala.
    V takem sistemu sem prepričan, da bi bolj prišla do izraza skrb za populacije divjadi, da bi manj gledali na posamezne trofejne primerke, da bi posledično bili tudi odnosi boljši, saj se v večini jagri zašpetirajo ravno zaradi trofej.

    Lej Pidog, mogoče sem idealist, mogoče tudi "usekan", a vsak od naju menda ima pravico, da lepo pove svoje mnenje in da lepo pove kaj ga pri mnenju drugega moti.

    Lepo se imej, lovski tovariš!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #172

    Privzeto

    Pa poglejmo še malo k našim prijateljem ribičem? Tam se pa vse vrti okoli denarja, pa nihče ne dela problema.
    Kdor malo pozna problematiko bovedel kaj mislim (prodaja kart komur koli, samo da ima denar, vlaganje rib, tudi tujerodnih, krmljenje rib z različnimi pripravki, vzpodbujevalci apetita, C&R ribolov....)
    Pa ni ribolov nič manj prijazen do živali. Predstavljajte si srno, ki jo med hranjenjem ujameš na trnek, nato pa jo vlečeš v vodo. Ko jo po nekem času spraviš pod vodo, jo slikaš in nato vržeš nazaj na kopno....

  3. #173

    Privzeto

    Mogoče zanimivo branje za zelene, prekaljene lovce, predvsem pa tudi ostalo javnost, ljubitelje narave.
    ...če imamo LPN zakaj jih "dober" gospodar ne izkorišča...vsaj zame je nekako tako kot sem že enkrat napisal: Pojma nimamo!
    Da bo pa država reševala probleme LD jev . Da, z ukinitvijo lovstva v sedanjih okvirih in selitev v tiste, na katere nekateri opozarjate.
    Lovski turizem v okviru smernic trajnostne rabe, ureditve, katerih rezultate nam marsikdo zavida.

    Dober pogled!

    PS
    Pa da ne bo kdo mislil, da imam kaj "skupnega" z ZG.
    Pripete datoteke Pripete datoteke
    Last edited by pidog; 26. April 2014 at 14:05.

Stran 18 od 18 PrvaPrva ... 81415161718

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •