Stran 4 od 18 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 173

Tema: lovski turizem

  1. #31
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Če ima LD malo divjadi so tudi škode majhne ali jih pa sploh ni. Za vzdrževanje hladilnice v LD kjer sem lovil prej je bilo dovolj da se je pri Nimrodu (kasneje smo jo kupili) najelo veliko dvojno hladilno omaro v katero smo stisnili tudi po 10 kosov srnjadi, za prašiča če je padel je bilo tako in tako brez veze saj je takoj po tehtanju odromal z upleniteljem da o jelenjadi ne govorim. V tisti LD smo imeli 140 kosov srnjadi plana in ga tudi izvršili in kot mi je znanop je hladilnica še vedno samo omara. Ja postavljena je v lični kleti z keramiko in vsak za sabo lepo pospravi in to je to. Za lovski dom je potrebno pač skrbeti po pameti in recimo za prekritje strehe organizirati veselico in tako zaslužiti denar.Ja samo treba je delati in ne jagati vem. In da ne bo pomote 11 let sem vodil goste v državnih revirjih in vem kako "zastojn" se to dela.Dajte no jemal sem dopust ker se mi je izplačalo voditi in če sem dobro vodil je bilo tudi bogato poplačano od lovskega gosta. Poleg tega italjanski lovci radi pridejo tudi na mulasto divjad in jo tudi odkupijo v celoti. Bistven problem ki ga nikakor večina ne vidi je prodaja trofej in to bo pogubilo pravi napredni vidik lovstva če ne bomo ukrepaLI.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat jpasic je objavil: Pokaži objave
    Spoštovani

    1. Zanima me, kolikšna je tarifa vstopa v lovišče, ki jo plača gost družini.
    2. Pa še eno vprašanje imam:
    Ali je lahko gost spremljevalec drugemu gostu? (Kje se to dogaja me ne vprašajte)

    lp

    in hvala
    A si zadovoljen z odgovoram ?
    Po debat sodeč, si dober žoknu z vprašanjema .
    LP
    Služimo narodu !

  3. #33
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Semič
    Prispevki
    27

    Privzeto lovski turisti

    Sem razumel terminologijo.
    Sedaj bi pa ponovil vprašanje filozofom.
    Ne mi zamerit, ker vas vseeno zelo cenim. Ampak še enkrat bi rad vprašal, kar verjetno niste razumeli, morda pa nisem prav vprašal. V glavi ste imeli moja vprašanja, odgovora pa še nimam.

    Je lahko spremljevalec turistu drug turist.
    (Oba sta v družini turista.)

    Pa ne se potepst

  4. #34
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat jpasic je objavil: Pokaži objave
    ...
    Je lahko spremljevalec turistu drug turist.
    (Oba sta v družini turista.)

    Pa ne se potepst
    Kolikor jaz razumem ZDLov za kaj takega ni šans.

    Se pa seveda lahko motim, ker nikoli ne vem, če nima ona pravna komisija pri LZS kakšno drugačno obrazložitev.

  5. #35

    Privzeto

    Že po zdravi kmečki logiki NE, ker ne pozna lovišča in divjadi v njem....

  6. #36

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    No nevem ZR7, kakšni so pa tvoji predlogi, kako pripeljati še kako prepotrebne €€ v podhranjeno blagajno. Razen, da nekaj filozofiraš in razpredaš o dojemanju lova nisem od tebe zasledil še prav nič konkretnega oz. bolje realnega.

    Kot sem že zapisal, ne gre za nek špetir, temveč za hudičevo realnost, katera je nujno zlo za preživetje te naše ljube organizacije, kateri pravimo LOVSTVO! Samo razpredanje in nakladanje, rešitve ne bo prineslo. Pa da se razumemo, tudi jaz se ne strinjam s tako obliko lova, pa tudi počenega groša ne dam in na pamet mi ne pade, da bi šel za denar na lov. Vendar vsa čast ljudem, kateri so še pripravljeni za skupno dobro zastonjkarsko delati in prenašati razne "serenissime", kateri imajo na sebi opremo za 20.000 €, gnev v sebi, v denarnici pa €€€€, da to delajo in nam omogočajo preživetje.
    No, s temle se zelo strinjam. Ne vem, kaj nam bodo v lovišču trofeje, ki živijo in delajo škodo, streljati se jih pa nebi smelo??? Npr.: od recimo 30 trofejnih (šesterakov srnjakov) če jih 5 namenimo lovskemu turizmu ne bo nobenemu padla krona iz glave. Ne predstavljam si, da bi moral naših 60 jagrov prepričat, da morajo plačati zaradi škod večjo članarino in še dati iz svojega žepa za pokrivanje škode, trofejce pa veselo na njive... Brcnili bi me iz sestanka. Spoštujem mnenja vsakogar, ampak, če je nekdo (turist) pripravljen plačati za uplen srnjaka recimo 300 eur, le zakaj ga nebi uplenil. A mislite, da ga bo domač jager, član v LD tolko plačal? Ne bodite no smešni! Ja tudi se strinjam, da je to pač stara miselnost, ker ljudje niso za lov pripravljeni plačati nič drugega kot samo članarino. Ampak tukaj sedaj smo in mislim, da bomo še zelo dolgo ostali. Tudi sam sem več let vodil in še vodim lovske turiste in ja imajo veliko svojih čudnih muk, ampak to je tko v tem "poslu". Treba se je prilagodit in tko to je. Še vedno sem v začetku sezone lovskega turista peljal na lov na najlepšega srnjaka, ki sem v tistem trenutku vedel zanj, da ga je uplenil ali pa ne, samo, da je LD imela kaj od tega. Pa še nekaj... v naši LD imamo vsako leto (!) več škod kot pokasira LD od mesa. Tisto nekaj denarja, ki se ga pa dobi od "prodaje" odstrela lovskim turistom, pa nekako reši "izgubo" in da se lahko nabavi odvajala za proti škodi.
    Kakor koli že... pretirano tople vode ne bomo mi tukajle izumili, matematika je čisto preprosta in ...

    P.S.:
    Tudi sam sem zato, da se vse "pojedine", ki se dogajajo skozi leto na nivoju LD plačajo iz svojega žepa, le da več ostane za "invest" v naravo in divjad.

    Pa lep lovski pozdrav

  7. #37
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Vidiš Rikec, ravno v tem je problem, ker se lov kot praviš smatra za "biznis".
    Ne vem zakaj je bil tak odpor proti prizadevanjem Inke Stritar in njenih pristašev, če pa sami počnemo isto!?

    In ker/če bomo še naprej trmasto rinili v to, da je lov biznis, bo na tem vztrajala tudi država in od biznisa vlekla svoj delež.

    Če se lovci nismo sposobni dejansko postaviti v vlogo naravovarstvenikov, slediti vedno glasnejšim zahtevam po ohranitvi populacij divjadi in naravnega okolja in počasi od države izterjati, da za to našo dejavnost plačuje, bodo to vlogo prevzeli drugi.

    Praviš da tukaj sedaj smo in bomo še dolgo ostali. Glede na to, da se naravovarstveni krogi (tisti pravi ne samo deklarirani) vedno polj uveljavljajo, mi ne bomo več dolgo tu. Skrb za naravno okolje, habitate prostoživečih živali bodo prevzeli oni, tako kot so nas lepo "scat peljali" pri zadnji vseslovenski čistilni akciji nas bodo tudi pri tem. Za sam odstrel pa bodo skrbele firme, ki bodo državi za visoke koncesije ponudile izvajanje te dejavnosti. Ali bodo to dejansko firme ali privatna lovišča je samo stvar tehnike. Lep primer je kanton v švici, kjer so navidezno ukinili lov, v resnici pa ga sedaj izvaja ekipa profesionalcev. Saj imamo podoben lep primer pri nas z medvedom. Povsod tam, kjer ni v planu, ga realizira posebna ekipa.

    Dejstvo je, da lahko vseslovenska firma s 1000 zaposlenimi super fura ta biznis odstrela in prodaje divjadi. In seveda bodo izvajali tudi lovski turizem.
    In ko bo nekdo z denarjem in izdelanim načrtom v pravem času to ponudil državi, bo ta to z veseljem sprejela. Sploh če bo vladala prava politična opcija.

    Če se gremo biznis, nas bo biznis tudi pokopal! Edina rešitev, če hočemo imeti lov dostopen za vsakega Slovenca in pošten do divjadi je, da se dejansko in aktivno obrnemo v naravovarstveno neprofitno smer, ki bo dobila široko podporo javnosti. To so nekateri v lovski organizaciji pogruntali že več kot desetletje nazaj, pa še vedno ne gre v večino buč slovenskih lovcev.

    Kakorkoli, usodo si pišemo sami. In kakršna že bo odločitev, nekateri se bodo lepo znašli, drugi pa ostali z dolgimi nosovi in se praskali po goli betici.

    Rikec, kot je že napisal Veper, gledati moramo malo naprej ne pa samo en centimeter pred nosom. Čas nas prehiteva!

  8. #38

    Privzeto

    In ker/če bomo še naprej trmasto rinili v to, da je lov biznis, bo na tem vztrajala tudi država in od biznisa vlekla svoj delež.

    Če se lovci nismo sposobni dejansko postaviti v vlogo naravovarstvenikov, slediti vedno glasnejšim zahtevam po ohranitvi populacij divjadi in naravnega okolja in počasi od države izterjati, da za to našo dejavnost plačuje, bodo to vlogo prevzeli drugi.
    Država od tega že vleče svoj delež,saj upravljalec plača koncesijo glede na prihodke...
    Ohranitev populacije nima z lovnim turizmom nobene zveze, če nekdo plača za jelena,ki bi sicer padel pod strelom "domačina".
    Jaz nisem proti lovnemu turizmu; recimo da nimaš možnosti v domačem lovišču upleniti jelenjadi,pa si to močno želiš - boš šel in boš plačal. Glede na stanje populacij dandanes tudi to ni več "veni-vidi-vici",tako,da se je treba kar potruditi na lovu (tudi v LPN-jih,v LD-jih pa sploh).
    V naši LD sicer nimamo lovnega turizma,ne obsojam pa tistih,ki ga imajo,dokler jim znese.
    To,da se LD lahko drži nad vodo z delom in rednim odstrelom pa tudi zgublja smisel - ena malce večja odškodnina pa si tam,vsaj v večini LD je tako.
    Za ohranitev lova/lovstva je treba "pritisniti" na druge knofe,ki jih ima država na kontrolni plošči....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #39

    Privzeto

    Sicer te deloma razumem, kaj želiš povedat ZR7, ampak mislim, da želiš vse slovenske lovce nekaj podučit in kar je tvoje mnenje.
    Mislim, da če se da v odstrel za pokrivanje škod recimo nekaj srnjakov (jelenov, prašičev, muflonov, ...) se po mojem mišljenju to še ne smatra kot biznis. Biznis je zame to, da se postreli neko število divjadi, se za to dobi določena vsota denarja in se ga ne vloži v divjad v naravi ampak razdeli med lovce (seveda se tega ne sme). To bi bil biznis. To kar jaz opisujem ni biznis! To je način kako lahko pokriješ izgubo, ker je škoda prevelika, da bi jo pokril samo z denarjem od prodanega mesa.
    Lovci mislim, da smo gledano povprečno na visokem nivoju glede naravovarstva (seveda so tudi temne izjeme, in tudi svetle izjeme). Država za to našo "poslanstvo" ne verjamem, da bo kdaj plačevala, ne glede kakšna opcija bo na oblasti.
    Ker smo lahko v teh letih slovenski lovci zelo veseli, da smo dobili 20 letno koncesijo, ne rečem, kaj se bo zgodilo v prihodnje. Vsekakor pa, bodo kakršni koli drugi "koncesionarja" že poskrbeli, da bodo slovenski gozdovi bolj prazni kot so sedaj. Ampak vedeti moraš tudi, da bo tisti denar romal v privat žepe in ne v državno blagajno še manj pa za dobrobit divjadi. Tako vem primer iz Hrvaške, kjer so se z podeljevanjem koncesij vsepovprek pošteno opekli. Videli so samo denar in nič drugega. Kako in koliko se je pa postrelilo??? Veeeliiikooo preveč in preveč narobe. Zato je pa v določenih področjih jelenjad in srnjad skoraj popolnoma izginila. Tudi pri nas bi bilo tako in vedi, vsem željnim zaslužka na račun divajdi, ki jo slovenski lovci uspešno gojimo že mnoga leta je interes samo denar, denar in denar. Nič drugega! Vključno z omenjeno gospo in ostali somišljeniki.
    Ne razumem, kaj si želel povedat s tem ko si napisal: "Edina rešitev, če hočemo imeti lov dostopen za vsakega Slovenca in pošten do divjadi je, da se dejansko in aktivno obrnemo v naravovarstveno neprofitno smer, ki bo dobila široko podporo javnosti." A misliš, da potem škod ne bo? Trofeje bodo padale tko ali pa drugače, če jih postrelijo domači jagri ali pa lovski turisti, le razlika v denarju je drugačna. Seveda ne v korist žepov, ampak lažjega pokrivanja škod (tudi kakšnih tožb v vezi z divjadjo,...). Ne vem kje piše, da bi morali vse iz svojih žepov kriti stroške lovci posameznih LD. Seveda so primeri od primera drugačni, pa vendar, če se divjad goji in išče rešitve kako priti do še lepših trofej, potem tudi te trofeje naj pripomorejo k reševanju takih situacij, saj je v njih v manjšem obsegu, pa vendar vloženo znanje in trud slehernega lovca. Lov je itak dostopen za vsakegale voljo in željo do naravovarstva in lova mora imet pa ni težav, razen seveda, če nima denarja za nakup lovkse opreme ter članarine. Sistem pošten do divljadi je, seveda, če se vršijo odstreli v skladu z predpisanimi plani. Naša smer lova je pa itak nepreofitna...razen za tiste ki lovijo na črno, tisti pa imajo dobiček oz. polne trebuhe.
    In s to miselnostjo, lahko gledamo naprej in to daleč naprej.

    Lovski pozdrav

  10. #40
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Rikec ali je res tako težko zmnožiti 1x1?? Za ljudi ki želijo od lova samo denar je lov zanimiv samo toliko časa dokler lahko prodajo trofejo.Sam si napisal da od mesa ni dovolj denarja (čeprav jaz mislim drugače) in zato lov brez prodane trofeje samo koristi divjadi. Seveda se bomo lovci držali planov in bomo odstrelili tudi trofeje samo prodati jih naj nebi smeli in to je tisto,kar ohrani lov v pravi smeri. In če bi zakon predvidel prodajo trofeje kot kaznivo dejanje, bi pohlep po takem denarju upadel in z njim tudi "biznis". Res pa je, da bi imeli potem čuvaji in policisti več dela saj bi se vsekakor pojavil še večji črni trg kot že obstaja. Vendar uradna pot bi bila onemogočena in zato bi divjad profitirala. Tisti lovski gosti ki pa jih kot sem že napisal veseli lov kot doživetje,pa bi še vedno prihajali in lovili netrofejno divjad in plačevali vse kar gre zraven pri takem lovu. To je moja vizija lovskega turizma in verjamem da je prava.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 4 od 18 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •