Stran 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 173

Tema: lovski turizem

  1. #91

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Kje pa je to?
    Tudi jaz isto vprašam. Predvsem tiste, ki prodajate pavšal srnjaka za 300â??. Ali ne veste, da je letos to cena 2-4 letnega jelena? Mnenje osebe iz lovišča pri nas je zelo pesimistično glede dohodkov iz zakupa ali lovnega turizma.
    Bomo konec maja zvedeli koliko ste jih prodali in koliko zaslužili skupaj z vstopom v lovišče?
    Na pošten način mislim. Ne tako, da italijan tri upleni in enega plača. Potem pa imajo inšpektorji delo.
    Last edited by alojz1; 17. April 2014 at 22:41.

  2. #92

    Privzeto

    K sreči obstaja cenik, ki ga mora poznati tako LD kot gost. Če se gost strinja je pavšal tud na mestu, sam hitro lahko pripelje do krega, razen če je lovišče v trofejnem smislu povprečno.
    Pri nas stvar teče nekak tako (prodamo odstrel 3h srnjakov): cena je po ceniku, cilj je uplenit trofejo nad 110 pik. Če je slabše leto al pa ni lovske sreče se dopusti tud kaj slabšega.. gostu se napiše blagajniški prejemek in izda trofejni list. Glede odbitkov ("mokra" trofeja in rezanje po njegovih željah) pa se pogovarjamo sproti, če so novi gosti, s starimi je zadeva že utečena.
    Je že res, da se s turizmom v osnovi pridobiva denar, je pa res, da je to tud na nek način promocija Slovenije. Gosti nekaj denarja pustijo tudi turističnim znamenitostim in gostincem. Družine pa vsaka na svoj način porabijo denar pridobljen iz turizma;v večini meni poznanih primerov se pa o odločitvi za turizem odločajo člani na skupščinah ali posvetih.
    Vsak, tud LD pa rada vidi, da ima nekaj denarja na računu za "hude" cajte. Raznih "črnih" blagajn in podobnega pa tudi jaz ne podpiram..

    lp

  3. #93

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ... Vendar, lovni turizem je razvit po celem sveti, ponekod je v porastu, ...
    Mislim, da je trend kar v upadanju. Seveda bi mi kot ponavadi ponavljali napake drugih, ko ti že sprevidijo, da so napake, mi moramo pa še na lastni oziroma koži divjadi to izprobati.

    Nekaj o tem sem zasledil tu: http://www.forum-lov.org/lovstvo/akt...-lova-v-afriki
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #94

    Privzeto

    Cene so seveda padle, pa posledica krize.

    Drugače pa takole, pri nas lahko rečem, da imamo kar solidne če ne odlične pogoje za srnjad. In uplenimo povprečno enega srnjaka na 165 hektarjev. To pomeni pavšalno 300 evrov za trofejo in cca 70 evrov za meso. Pa lahko prištejemo še vstop v lovišče ki je 50 vrov. To je 420 evrov na 165 hektarjev oziroma 2,54 evra na hektar. (davek sem zavestno izpustil).

  5. #95
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Kje pa je to?
    Npr. Hrvaška.... Kogar zanima si najde, npr.xxxxxxxxxxxxxxx

    Brez reklamiranja!
    admin

  6. #96

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Cene so seveda padle, pa posledica krize.

    Drugače pa takole, pri nas lahko rečem, da imamo kar solidne če ne odlične pogoje za srnjad. In uplenimo povprečno enega srnjaka na 165 hektarjev. To pomeni pavšalno 300 evrov za trofejo in cca 70 evrov za meso. Pa lahko prištejemo še vstop v lovišče ki je 50 vrov. To je 420 evrov na 165 hektarjev oziroma 2,54 evra na hektar. (davek sem zavestno izpustil).
    Ej, a vi daste vse srnjake gostom za evre? Je bolje it h gasilcem., al pa k ribičem.

  7. #97

    Privzeto

    Kje si pa prebral da damo vse srnjake gostom?
    To sem zapisal zato, ker nekateri mislijo da bodo z privat lovišči veliko zaslužili. Pa enostaven izračun pokaže, da solidno lovišče z 6000 hektari težko toliko zasluži da preskrbi enega poklicnega lovca z povprečno plačo.

  8. #98
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Npr. Hrvaška.... Kogar zanima si najde, npr xxxxxxxxxxx
    Sem si kar mislil koga boš ven potegnil.
    Kolikor vem se hrvatje krepko po čelu tolčejo, ker so dali lov v zasebne roke. Če bi to storili pri nas, bi taki pristaši zaslužka z lovom še huje mesarili.

  9. #99

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    ...
    Kolikor vem se hrvatje krepko po čelu tolčejo, ker so dali lov v zasebne roke. Če bi to storili pri nas, bi taki pristaši zaslužka z lovom še huje mesarili.
    Še posebej, ker je kar nekaj slovenskih lovcev, ki hodijo tja jagat ali pa imajo tam lovišča v najemu. No, ja eden od najemnikov (ne slovenec) jaga pri nas najboljšega soseda, naši lovci mu pa hodijo v njegovo lovišče štango držat in svojo korist iskat. Skratka, kjer je na prvem mestu €, na ostalo pozabite!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #100

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Kje si pa prebral da damo vse srnjake gostom?
    To sem zapisal zato, ker nekateri mislijo da bodo z privat lovišči veliko zaslužili. Pa enostaven izračun pokaže, da solidno lovišče z 6000 hektari težko toliko zasluži da preskrbi enega poklicnega lovca z povprečno plačo.
    Pa še koncesnino moraš vračunat

    lp

Stran 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •