Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 27

Tema: "Čiščenje" glave bokarice

  1. #1
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto "Čiščenje" glave bokarice

    Imam Suhlovo bokarico in zaradi slabšega vzdrževanja prejšnega lastnika se je na glavi pojavila kot ena rja oz. drugačna obarvanost in je sedaj glava na "napol rjava".


    Nisem probal glave brusit z brusnim papirjem ker je lahko škoda še večja.
    Zanima me če se lahko tako glavo povrne v prvotno stanje.






  2. #2
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Bog ne dej iz šmerglam....

    Odstranjevanje površinske rje zna biti zelo zakomplicirano a ni nič posebnega.

    Ti bom napisal kar po postopih:
    -vzemi OLJE za čisščenje orožja ( Balistol, Brunox turbo spray, kar koli že imaš ) in še FINO ŽELEZNO VOLNO.
    -nanesi malo olja na površino kjer je rja.
    -vedno moraš imeti olje na površini ko drgneš okoli površine
    -začni drgniti na površini kjer je rja, ne hiti, lepo počasi delaj, nato obriši z papirnato brisačo, in če je še kaj rje ponovi postopek da rje ne bo več...

    To je vs "KNŠT" da se boš znebu tele rje, meni je delovalo....:icon_:

    lovski zdravo
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Bog ne dej iz šmerglam....

    Odstranjevanje površinske rje zna biti zelo zakomplicirano a ni nič posebnega.

    Ti bom napisal kar po postopih:
    -vzemi OLJE za čisščenje orožja ( Balistol, Brunox turbo spray, kar koli že imaš ) in še FINO ŽELEZNO VOLNO.
    ...
    Ok, tudi šmergel najfinejše granulacije je uporaben. Npr. št. 2000. Seveda se tudi tu brusi na olje.

    Bi pa jaz poskusil še s kakšnim sredstvo (puškarskim seveda), ki odstranjuje rjo.

    Hunterxxx, kje dobiš fino železno volno? Sem že iskal, pa brez uspeha. Povsod ponujajo tisto za parket brusit, take fine za čiščenje bronure ipd. pa nikjer

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Volno sem mel še od starga fotra, ki je imel spravljenih nekaj kosov u delavnici.
    Drugače jo pa tudi jaz iščem po raznih trgovinah pa nič, probat bi mogu še v kašni bolje založeni kmetijski zadrugi, obi.....
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #5
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    206, a s že kej spucov?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #6
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Sem nekaj,2000 šmirgl in Legia olje za puške.


    Nekaj je šlo stran,ostalo je le še v težko dostopnih vogalih.Obarvanost je šla stran,samo zdaj je mat siva obarvanost.Nekak nisem zadovoljen glede tega.

  7. #7
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    A bi lahko prilepil sliko z rezultatom, ker imam podoben problem na Suhlovem drillingu, ravno tako zaradi prejšnjega lastnika. Ker me zanima, kaj se da dosežt, oz. če se mi sploh splača lotit zadeve.

  8. #8
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Takole zgleda to zdej






  9. #9
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    No nekaj je pa le pomagalo. Sicer pa je en naš član dau puškarju, da mu je spoliral pa je zadeva res kot nova, mogoče bi veljalo provat s polirno pasto, saj če lahko poliraš avto, verjetno ne bo poškodovalo gravure.

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Rezultat je res več kot viden, ampak problem so nedostopni kotički...
    Nesi puškarju mu daj 50 € pa bo zrihtano u nulo
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •