Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Zaščita pred komarji

  1. #1

    Privzeto Zaščita pred komarji

    Kaj uporabljate kot osebno zaščito pred komarji. Pri meni nič kaj prida ne učinkuje. Autan ne pomaga še več komarji se usedejo name in brenčijo naokrog, kot da jih privabljam, razni spreji pa se mi zdi da kaj bistveno ne pomagajo pa še smrdijo po kemikalijah prav preveč.
    Kaj pa na štantu kaj uporabljate.

    Kolega mi je priporočil zapestnico (roka, gleženj) in obliž (za notranjost štanta) kar je kupil v Merkurju. Pravi da učinkuje.

    Rad bi nekaj kupil preden nas komarji začno sesati in pridno brenčati okrog naših "rorov".

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Maskirno mrežo vržem čez glavo in se zleknem v travo.
    Imam mir pred muhami in komarji, le kakšen sprehajalec se kdaj prav nemarno ustraši, ko me že skoraj pohodi.

  3. #3

    Privzeto

    Jaz sem lani iz Malezije(treking po džungli) s seboj prinesu,nek njihov repelent(za njihove tigraste komarje) vsebuje DEET 15%,ne diši,je kot krema bel in tukaj res dobro deluje,medtem kot razni autani in podobno naši izdelki res več nimajo učinka.
    Poizkusi najti eno zadevo, ki vsebuje(preberi sestavine) deet.

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tole ima več kot 15% DEET-a:


    Žavba pa še več:

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    O tem pa naj presodi vsak sam:

    Znanstveniki so odkrili, da je ena od sestavin iz sredstev za zaščito pred komarji, strupena za sesalce. DEET je najti v večini sredstev za zaščito pred komarji. Tudi turistom, ki nameravajo obiskati območja, na katerih razsaja malarija, pogosto svetujejo, naj si zagotovijo sredstvo za zaščito pred komarji, ki vsebuje to sestavino.
    Raziskava, ki so jo opravili znanstveniki z Univerze v Angersu ter z Inštituta za raziskave in razvoj v Montpellieru, njene izsledke pa je objavila revija BMC Biology, je pokazala, da je DEET škodljiv za osrednji živčni sistem. Raziskovalci so opravili vrsto testov in odkrili, da DEET blokira encim z imenom acetilkolinesteraza, ki ima eno od ključnih vlog pri delovanju osrednjega živčnega sistema. Vodja raziskave je dejal, da DEET ne le spreminja obnašanje, pač pa pri sesalcih in žuželkah zavira tudi dejavnost ključnega encima v osrednjem živčnem sistemu. Raziskava postavlja pod vprašanje varnost DEET, še posebno v kombinaciji z drugimi snovmi, obenem pa poudarja pomen multidisciplinarnega pristopa pri razvijanju varnejših sredstev za zaščito pred komarji. Toda strokovnjak za malarijo, prof. Brian Greenwood, ima pomisleke: "DEET je v rabi že več desetletij in ima komajda kaj zabeleženih neželenih učinkov." Dodal je še, da gre v tem primeru za raziskavo, opravljeno na živalih, in da izsledke tovrstnih študij ne gre razumeti kot veljavnih, ko gre za ljudi.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat hose je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem lani iz Malezije(treking po džungli) s seboj prinesu,nek njihov repelent(za njihove tigraste komarje) vsebuje DEET 15%,ne diši,je kot krema bel in tukaj res dobro deluje,medtem kot razni autani in podobno naši izdelki res več nimajo učinka.
    Poizkusi najti eno zadevo, ki vsebuje(preberi sestavine) deet.
    Uporabljam isto stvar, pa še ene impregnirane palčke, ki jih prižgeš in dim odganja komarje.

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Maskirno mrežo vržem čez glavo in se zleknem v travo.
    Imam mir pred muhami in komarji, le kakšen sprehajalec se kdaj prav nemarno ustraši, ko me že skoraj pohodi.
    Kje si jo pa nabavil?

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Kje si jo pa nabavil?
    Dobiš jo v vseh army shopih in tudi nekaterih lovskih trgovinah.
    Točen naslov dobiš na ZS!

  9. #9

    Privzeto

    No jaz sem tole kupil v Merkurju

    Včeraj sprobal in zakon je.

  10. #10
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Pred leti sem na kampiranju moral nujno kupiti repelent, v tisti mali trgovinici so imeli Off. Zadeva je delovala super, navkljub preteklemu roku uporabe. Do lani, ko ga je zmanjkalo sredi sezone in ga ne najdem nikjer več. Kupil sem Autan, ki je bolj parfum, popolna žalost.
    Ima kdo izkušnje z Forth? Svetujejo mi tudi trenje s sivko ali orehovim listjem.
    Mreže mi ne pomagajo, ker znajo v našem vlažnem poplavnem lovišču sekat prek oblačil, v vročih večerih sem pa na preži kar v kratkih hlačah.
    Za merilo: odgnat mora roj komarjev.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •