Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Za??ita pred komarji

Privzeto Za??ita pred komarji

Kaj uporabljate kot osebno za??ito pred komarji. Pri meni ni? kaj prida ne u?inkuje. Autan ne pomaga ?e ve? komarji se usedejo name in bren?ijo naokrog, kot da jih privabljam, razni spreji pa se mi zdi da kaj bistveno ne pomagajo pa ?e smrdijo po kemikalijah prav preve?.
    Kaj pa na ?tantu kaj uporabljate.

Kolega mi je priporo?il zapestnico (roka, gle?enj) in obli? (za notranjost ?tanta) kar je kupil v Merkurju. Pravi da u?inkuje.

Rad bi nekaj kupil preden nas komarji za?no sesati in pridno bren?ati okrog na?ih "rorov".

ZR7 Guest

Privzeto

Maskirno mre?o vr?em ?ez glavo in se zleknem v travo.
    Imam mir pred muhami in komarji, le kak?en sprehajalec se kdaj prav nemarno ustra?i, ko me ?e skoraj pohodi.

Privzeto

Jaz sem lani iz Malezije(treking po d?ungli) s seboj prinesu,nek njihov repelent(za njihove tigraste komarje) vsebuje DEET 15%,ne di?i,je kot krema bel in tukaj res dobro deluje,medtem kot razni autani in podobno na?i izdelki res ve? nimajo u?inka.
    Poizkusi najti eno zadevo, ki vsebuje(preberi sestavine) deet.

ZR7 Guest

Privzeto

Tole ima ve? kot 15% DEET-a:

?avba pa ?e ve?:

ZR7 Guest

Privzeto

O tem pa naj presodi vsak sam:

Znanstveniki so odkrili, da je ena od sestavin iz sredstev za za??ito pred komarji, strupena za sesalce. DEET je najti v ve?ini sredstev za za??ito pred komarji. Tudi turistom, ki nameravajo obiskati obmo?ja, na katerih razsaja malarija, pogosto svetujejo, naj si zagotovijo sredstvo za za??ito pred komarji, ki vsebuje to sestavino.
    Raziskava, ki so jo opravili znanstveniki z Univerze v Angersu ter z In?tituta za raziskave in razvoj v Montpellieru, njene izsledke pa je objavila revija BMC Biology, je pokazala, da je DEET ?kodljiv za osrednji ?iv?ni sistem. Raziskovalci so opravili vrsto testov in odkrili, da DEET blokira encim z imenom acetilkolinesteraza, ki ima eno od klju?nih vlog pri delovanju osrednjega ?iv?nega sistema. Vodja raziskave je dejal, da DEET ne le spreminja obna?anje, pa? pa pri sesalcih in ?u?elkah zavira tudi dejavnost klju?nega encima v osrednjem ?iv?nem sistemu. Raziskava postavlja pod vpra?anje varnost DEET, ?e posebno v kombinaciji z drugimi snovmi, obenem pa poudarja pomen multidisciplinarnega pristopa pri razvijanju varnej?ih sredstev za za??ito pred komarji. Toda strokovnjak za malarijo, prof. Brian Greenwood, ima pomisleke: "DEET je v rabi ?e ve? desetletij in ima komajda kaj zabele?enih ne?elenih u?inkov." Dodal je ?e, da gre v tem primeru za raziskavo, opravljeno na ?ivalih, in da izsledke tovrstnih ?tudij ne gre razumeti kot veljavnih, ko gre za ljudi.

?lan od
    Dec 2007
    Prispevki
    1,705

Privzeto

Citat hose je objavil: Poka?i objave
    Jaz sem lani iz Malezije(treking po d?ungli) s seboj prinesu,nek njihov repelent(za njihove tigraste komarje) vsebuje DEET 15%,ne di?i,je kot krema bel in tukaj res dobro deluje,medtem kot razni autani in podobno na?i izdelki res ve? nimajo u?inka.
    Poizkusi najti eno zadevo, ki vsebuje(preberi sestavine) deet.
    Uporabljam isto stvar, pa ?e ene impregnirane pal?ke, ki jih pri?ge? in dim odganja komarje.

?lan od
    Apr 2008
    Prispevki
    845

Privzeto

Citat ZR7 je objavil: Poka?i objave
    Maskirno mre?o vr?em ?ez glavo in se zleknem v travo.
    Imam mir pred muhami in komarji, le kak?en sprehajalec se kdaj prav nemarno ustra?i, ko me ?e skoraj pohodi.
    Kje si jo pa nabavil?

ZR7 Guest

Privzeto

Citat Jagermaister je objavil: Poka?i objave
    Kje si jo pa nabavil?
    Dobi? jo v vseh army shopih in tudi nekaterih lovskih trgovinah.
    To?en naslov dobi? na ZS!

Privzeto

No jaz sem tole kupil v Merkurju

V?eraj sprobal in zakon je.

?lan od
    Aug 2011
    Prispevki
    212

Privzeto

Pred leti sem na kampiranju moral nujno kupiti repelent, v tisti mali trgovinici so imeli Off. Zadeva je delovala super, navkljub preteklemu roku uporabe. Do lani, ko ga je zmanjkalo sredi sezone in ga ne najdem nikjer ve?. Kupil sem Autan, ki je bolj parfum, popolna ?alost.
    Ima kdo izku?nje z Forth? Svetujejo mi tudi trenje s sivko ali orehovim listjem.
    Mre?e mi ne pomagajo, ker znajo v na?em vla?nem poplavnem lovi??u sekat prek obla?il, v vro?ih ve?erih sem pa na pre?i kar v kratkih hla?ah.
    Za merilo: odgnat mora roj komarjev.

Pravila objavljanja

• Ti ne more? objavljati novih tem
  • Ti ne more? objaviti odgovora
  • Ti ne more? objavljati priponk
  • Ti ne more? urejati svojih objav
  •