Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 57

Tema: Zaradi varnosti pred lovci želi ostati anonimna

  1. #41

    Privzeto

    V današnjih novicah tudi piše,da je imel opravljen izpit o poslušnosti,je moral biti pa res ubogljiv,da je gospodarju pobegnil z več metrskim povodcem,da imam jaz takega psa nebi bilo treba nobenega lovca,da ga ustavi ker bi ga prej že sam.

    lp

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Inšpektor je že napisal položnico?
    Last edited by main757; 2. July 2010 at 10:19.

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    V današnjih novicah tudi piše,da je imel opravljen izpit o poslušnosti,je moral biti pa res ubogljiv,da je gospodarju pobegnil z več metrskim povodcem,da imam jaz takega psa nebi bilo treba nobenega lovca,da ga ustavi ker bi ga prej že sam.

    lp
    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Inšpektor je že napisal položnico?

    Ni mu napsial, pa bi mu moral,

    da razjasnimo, tudi če je spustil psa (bilo je med treningom sledenja), ga on kreten ne sme ustrelit, on in podobni ne sodijo v lovsko organizacijo, saj ji delajo sramoto. Posebej pa, če NE VE zakaj je stisnil na petelina.
    Pes ni naganjal fazanov, saj jih tam (pri lisičjih luknjah), kjer se je to zgodilo, ni.
    Last edited by muzikant; 2. July 2010 at 10:30.

  4. #44

    Privzeto

    Okej, jager je naredo napako, ampak upam, da se bo inšpektor spomnil tudi lastnika psa in tudi njemu poslal kak pozdravček npr. v višini 1200€, kolikor je najvišja zagrožena kazen za sprehajanje psa brez povodca.
    Lovci smo vsaj pri nas že skoraj vsi opremljeni z fotoaparati in kamerami in pridno beležimo podobne pasjeljubske ekscese ter obveščamo pristojne za pasji drek o teh izgredih v lovišču vendar zanekrat pristojni organi zgolj molčijo.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  5. #45

    Privzeto

    LD, katere član je lovec, ki je psa pokončal, bi se morala vprašati kako so njeni člani sploh poučeni o lovski zakonodaji in na to temo čimprej organizirati predavanje. Če lovec ne ve zakaj strelja, potem gre za nevarnega lovca. Jutri lahko strelja na gobarja, ki mu je pregnal srnjaka, a zakaj je streljal, pa ne bo vedel. Je taka oseba sploh še zanesljiva in zaupanja vredna za posest in nošenje orožja? Na tem Forumu je o tem bilo veliko napisanega. Kdor je vsaj malo o tem bral, potem bi lahko vedel, v katerih primerih lahko pokonča psa in kaj sledi, če ga iz neupravičenih in neutemeljenih razlogov ustreli. Sicer pa je znanje o tem brezpredmetno, če ne več zakaj streljaš.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #46
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi lastnike psov redno poučujemo pa ne pomaga nič !!!!! Le slikamo raztrgano divjad in klicarimo novinarje. Škoda, da ni v veljavi star zakon. Sicer pa pes ni nič kriv

  7. #47

    Privzeto

    Če psi niso nič krivi, ampak njihovi gospodarji, potem starega zakona ne potrebujemo. Potrubujemo pa bolj odgovorne lastnike psov in lovce.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    O tem psu je v enem izmed prejšnjih Lovcev članek. Koliko se spomnim je lastnik malo pozabil na tega psa, pes pa po svoje.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Nekaj na temo psa...

    Dolga leta sem bil vodnik psa Huskya psičke.Po vztrajnem tečnarjenju sem ga prejel za rojstni dan in po nekaj letih mi je bilo nadvse žal.Gre za psa,ki prvotno izvira iz zelo mrzlih koncev sveta in je najbližji sorodnik volka.Namenjen je bil za vleko sani in s tem za lažje potovanje eskimov.Psičko sem kmalu pričel v šoli učiti poslušnosti in tečaja večkarat neuspešno zaključil.Praktično psičke nisem mogel naučiti čisto nič,ne prostor,ne sedi,ne prinesi žogo.Pes je vsak dan tudi zahteval več urne sprehode po več km v kolikor kaj ni dobil je tulil kot volk in se je kmalu nad tem pritožil kak sosed..Spustiti z vrvice takega psa je bila prava nočna more,nikoli ni prišel na poklic k meni,tako sem ga vodil le na povodcu.No zimski dnevi so bili temu psu najljubši.Ko sem se vsedel na sani in sva se peljala po tekaški stezi je bil najbolj zadovolen. Jaz pa sem bil njegovo hitrostjo presenečen.In prišel je lep dan ko se je izpulil iz povodca in pot končal pod vlakom.

    Toliko o tem kako poslušen je in kako vodljiv je.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Sem gledal na Discoveriju o haskijih in sem sedaj pameten......

    Pri huskiju je problem, da za vodnika tropa prizna samo mentalno in fizično močnejšega. Eskimi se pri vzgoji poslužujejo predvsem biča, najbolj pa jih dobi pes, ki je vodja krdela, ker če si podrediš tega, potem si si podredil celoten trop.

    Če nimajo voženj z sanmi jih krmijo dvakrat na teden, tako, da jim gospodar vrže nekaj kosov zmrznjenega in posušenega tjulenja. Pri pretepanju za hrano se pri rangirajo in tako mora vodja krdela uporabljati zobe, da ostaja "kapo di banda".

    Skratka precej drugačen pristop, kot pri našem dojemanju psa. Haski je (bil) moderen in je prinašal lepe denarce ................. vzrediteljem.
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •