Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Državna tekma LZS v Gornjem gradu

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Državna tekma LZS v Gornjem gradu

    Pod "Resno o lovskih zadevah" namesto pod "Strelstvo" postavljam to temo zaradi popolne ignorirance odgovornih do strelskega pravilnika, ki ga je sprejela LZS.
    Najprej na nivoju ZLD Novo mesto, kjer je po videnih dokumentih in pričanju vpletenih ponovno prihajalo vsaj do neokusnosti, če ne že do nepravilnosti.
    Kako se bo zadeva razvijala je odvisno od akterjev na obeh straneh. Je pa sedaj že jasno, da je napisano v poročilu LZS za leto 2009, da so odgovorni za strelstvo v LZS zgladili problem, samo na papir napisana beseda, ki je daleč od resnice. Jaz temu rečem nakladanje in zavajanje!

    In potem še na nivoju LZS, kjer še kar vztrajajo, da v dokumentih pišejo ZLD, čeprav je popolnoma jasno in edino pravilno, da gre za strelce izbrane po VOLILNIH OKOLIŠIH!

    Pred časom je bil na portalu objavljen moj članek http://www.forum-lov.org/index.php?o...695&Itemid=146 , ki pa ga uredništvo Lovca kakopak ni objavilo. Sedaj pa v objavi rezultatov iz Gornjega gradu ponovno beremo iste ne napake, ker napake se popravi, ko si opozorjen, temveč očitno norčevanje iz strelcev, ki prihajajo iz družin nečlanic ZLD-jev. http://www.lovska-zveza.si/dokumenti/DP2010_CLANI.xls

    V članku sem takrat napisal, da delavec strokovnih služb, ki neupošteva pravil organizacije, ki mu daje kruh, nima na tem mestu več kaj početi.
    Sedaj ponavljam isto za avtorja objave teh rezultatov in za odgovorne na ZLD-jih, ki trdijo, da za njih ne veljajo nobeni pravilniki.

    Ne prenesem, da se delajo norca iz ljudi in denarja, ki jim ga plačujemo za članarine. Take je treba zabrisati čez vrata Slovenske lovske organizacije!
    Last edited by ZR7; 21. June 2010 at 10:42.

  2. #2

    Privzeto

    In kdo bo izvršitelj tega dejanja?
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #3
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Čas dela čudeže še posebej če se o neki stvari veliko govori na pravih mestih. Ravnokar pišem na enem od teh mest in glede na to,da skoraj na vsaki seji ali pa sestanku mogotcev berejo kopirane strani iz tega foruma in se zgražajo nad resnico je ta verjetno tista teta ,ki bo dejanje tudi izvedla. Naj spomnim,da je pred dvema letoma forum lov ključno pripomogel k nekaterim spremembam v samem lovskem vrhu in da sem 19,06,2010 na srečanju čuvajev in lovskih mojstrov od enega od pomembnih delegatov ZLD ja notranjske dobil potrditev o veljavi in uveljavljanju našega foruma. Pa neglede na to,da so ga izbrali za neljubo zadevo in sicer da kritično spregovori v glasilu Lovec o meni in mojih člankih ki se tičejo strokovnosti komisije ,ki je kategorizirala trofeje gamsov notranjske za leto 2009. Milan K tudi s tvojo visokostrokovno pomočjo se rešuje take zadeve s tem da javnosti predstavimo stvari tako kot je treba.Že večkrat sem bil deležen kritik da nič ne znamo pomesti pod preprogo zaradi lepše fasade nekaterih akterjev v vodstvu raznoraznih komisij in odborov na ključnih položajih. Verjetno bom v bljižni bodočnosti obelodanil še eno od cvetk najvišjega vrha in se s tem še bolj zalučal med zobe starega zmaja ki smo ga pravzaprav stisnili v kot s svojim poštenim pisanjem o stvareh za katere brez nas javnost nebi nikoli izvedela. Skratka teta resnica je tista ki piše svoje zgodbe in slej ko prej ukani tudi največje spretneže prikrivanja in prilagajanja.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #4

    Privzeto

    VEPER k temu kar si napisal ni kaj dodati. Upam le, da se bo vsaj nekaj od tega kar si zapisal tudi v bljižni prihodnosti uresničilo. Če pa bo to, kar na tem forumo pišemo pripomoglo k izboljšanju delovanja naše krovne organizacije LZS, potem pa smo vsi formaši res lahko zadovoljni in veseli. Torej bo končno beseda le meso postala.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #5

    Privzeto

    ZR7 imaš popolnoma prav. Rezultati so objavljeni ne po volilnih okoliših, temveč po območnih lovskih zvezah, kot da bi te bile teritorialne enote LZS in ne le ene izmed njenih članic. Na potezi je predsednik LZS, ki naj osebo, ki ne spoštuje veljavnega pravilnika in ga zavestno krši nemudamo razreši vseh dolžnosti v LZS, če pa to morda ni v njegovi pristojnosti, potem pa naj to predlaga pristojnemu organu LZS. LD-ji svoje člane za manjše kršitve kar hitro in strogo kaznujejo, na LZS pa napakarji in kršitelji uživajo kaznovalno imuniteto in so nedotakljivi, zaradi česar se LZS ne premakne z mrtve točke in je še vedno tam, kjer je bila pred 20-mi leti, čas pa neusmiljeno teče in kliče po spremembah.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #6

    Privzeto

    Kako naj potem prisilimo novomeško zld da bo speljala tekmo volilnega okrožja po strelskem pravilniku, če ga pa najvišji organ tako vstrajno krši.Pa zakaj se to dela. A res moramo začeti tuliti v luno in bomo imeli veliko več od tega posla, kot pa od streljanja.

  7. #7

    Privzeto

    PERO: "A res moramo začeti tuliti v luno in bomo imeli veliko več od tega posla, kot pa od streljanja."

    LZS lahko strelci prisilite k spoštovanju pravilnika tako, da bojkotirate tekmovanja, ki jih ta organizira. Na mesto strelskega pa organizirate tekmovanje v kršenju aktov LZS. Najboljšemu kršitelju podelite diplomo za doseženo prvo mesto v kršitvah aktov LZS.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  8. #8

    Privzeto

    Tudi naša lovska družina ni članica ZLD in ker nismo člani ZLD-ja, lahko streljamo na izbirnem tekmovanju za uvrstitev na državno (kar seveda plačamo), ne moremo pa se uvrstiti na državno prvenstvo. Moje mišlenje je, da smo s tem ko smo plačali članarino LZS upravičeni do nastopa na državnih tekmovanjih- ali se pač motim!
    STARO JE DOBRO, NOVO PA ŠE BOLJŠE

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Creative:

    Seveda imate PRAVICO nastopati na drž.tekmi če ste plačali članarino LZS (Zakon o lov... ). Kdor vam to omejuje je BUTEC in nima kaj delati med nami Lovci.
    Tako razmišljam jaz, in vse preveč je TAKŠNIH butcev po raznih organih v lovstvu. Potrebno bo reči BOBU - BOB.

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ob takih informacijah me ima da bi tulil! Pa to ni res.
    KAKO JE GNILA TA NAŠA LOVSKA ORGANIZACIJA! NE MOREM VERJETI. SRAM ME JE!

    Na tekmo LZS se uvrščajo izbrani strelci in ekipe VOLILNIH OKOLIŠEV!

    ZLD, ji so le plačani delavci, ki morajo izvesti izbiro po pravilih zapisanih v Lovskem pravilniku LZS!

    Kdor trdi drugače, je kot pravi Solzica BUTEC, jaz dodajam še kronan ali pa po vsej verjetnosti še velika baraba!

    Se opravičujem za krepke besede vsem tistim, katerim niso namenjene, vendar to je neznosno in mi krepko dviga pritisk. In mislim, da je skrajni čas, da ga še komu, da se bo kaj spremenilo.


    Pisanje z velikimi črkami pomeni vpitje in tako je tudi mišljeno.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •