Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 69

Tema: Pomoč LD Lazina

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto Pomoč LD Lazina

    Pismo je bilo danes naslovljeno na vse starešine, pa naj bo objavljeno še tukaj...

    LOVSKA DRUŽINA LAZINA
    Klopce 4
    8362 Dvor



    Številka: 01/TS
    Datum: 25.03.2010



    LOVSKIM DRUŽINAM
    V REPUBLIKI SLOVENIJI



    ZADEVA: Prošnja za finančno pomoč


    Spoštovani lovski tovariši!

    Lovska družina Lazina se je znašla v velikih finančnih težavah zaradi odškodninskega zahtevka sodišča za poravnavo škode z udeležbo divjadi na cesti. Znesek odškodnine znaša z obrestmi in stroški 17.352,64 EUR, ki mora biti poravnan do 20.08.2010.

    Obrazložitev prošnje:
    LD ima majhen prihodek od prodane divjačine. Lovišče obsega samo 2.800 ha lovne površine in ima 30 članov.

    V kolikor se odločite in je v vaši moči za solidarnostni prispevek, ga je možno nakazati na poslovni račun LD Lazina: 0311-3108-7512-635.


    Lovski zdravo!



    Stanislav TEKAVČIČ
    Starešina

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Žal bom na nek način nesramen.

    Naslavljanje za pomoč na lovske družine je zelo neproduktivna in nevarna praksa. Lahko pripelje do tega, da se bo začela zlorabljati. Tako s strani ogroženih lovskih družin, kot tistih, ki bodo na koncu to odškodnino prejeli.

    Že nekajkrat je bilo na tem forumu opozorjeno, da bi morala LZS razmišljati tudi o svojih članih in njihovih težavah te vrste.
    Pravno statutarna komisija bi morala stopiti iz vloge zagovarjanja zastarele organiziranosti in bi morala začeti delati za plačnike, ki ji omogočajo obstoj.
    Kratko rečeno, morali bi se nehati afnati v oblakih in nuditi pomoč lovskim družinam!
    Lovske družine potrebujejo enotno pravno pomoč v takih težavah kot je opisana.
    V drugi vrsti pa potrebujemo nek solidarnostni sklad, ki bi pod določenimi pogoji (korekten in strog pravilnik) nudil posojilo LD-jem v težavah. Mislim, da je ravno Krpan to že pred časom predlagal.

    In ker si pišemo usodo sami, torej vsaka LD je odgovorna za to kako se obnaša ali ne obnaša LZS in njene komisije, je moj glas za to, da si morajo v LD Lazina sami pomagati. Seveda je to le moje osebno mnenje.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Na člana pride 578,42€.

  4. #4

    Privzeto plačilo

    Tudi mi smo bili v podobni situaciji, pa smo morali prodati kaR velik del nedokončanega lovskega doma. Pa so letele prošnje levo in desno, nakocu smo le sami morali rešiti ta problem.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    "...Spoštovani lovski tovariši!

    Lovska družina Lazina se je znašla v velikih finančnih težavah zaradi odškodninskega zahtevka sodišča za poravnavo škode z udeležbo divjadi na cesti. Znesek odškodnine znaša z obrestmi in stroški ... "

    - Me zelo zanima, kako je prišlo do tega zahtevka?, kako dolgo je trajal, kdo jih je zastopal (LD), ...

    Tudi moje mnenje je, da bi morala tu predvsem sodelovati LZS z svojimi strokovnimi službami, saj meddrugim jim plačujemo tudi zato (ne samo za podelovanje priznanj, revijo Lovec no tu se pa že stvar skoraj !!! konča z njihovimi uslugami LD-jem.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    vse lepo in prav , moje mnenje bi bilo da tudi vse tiste družine ki so dobile globe s strani inšpektorjev, da bi zaprosile za pomoč vse lovske družine, ampak samo iz stališča, da bi nekateri voditelji lovskih družin sprevideli da je zadeva postala resne in ne takšna kot je bila pred desetletji.
    kajti pre mnogokrat slišim od določenih lovskih tovarišev " saj še ni nobeden plačal, bomo že kako"


    mislim pa da se bo začelo počasi dogajati da določene družine morjo propasti da bodo sosednje postale velike...


    in tu se bo pokazala prav takšna lovska favšija " saj jim je prav bomo imeli pa mi večje lovišče,..."

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Naj še jaz podam mnenje:
    Vse lepo in prav, vsaki LD se lahko kaj takega naredi. Kako je bil postopek voden, rešen, zakaj je do tega zahtevka prišlo, noben ne ve (ni napisano). Te dotične LD tudi ne poznam, tako da se ne more vedeti zakaj je nastal ta zahtevek. In tu je prvi razlog zakaj sem proti plačevanju oz. sofinanciranju njihove prošnje.
    Drugi razlog: tako kot je napisal main757, pride na člana 578,42€ (v primeru da članstvo plača cel prispevek). Menim, da ima vsaka družina tudi nekaj denarja privarčevanega, tako da bi bil prispevek na člana še manjši. Tudi lovski turizem se lahko uvede. Pač ne bodo streljali trofejne divjadi 2 leti. Jih prodajo (150€ pa 150€ - kamen na kamen palača). Če jim kaj pomeni lov v dotični LD, naj se člani zberejo in vsi prispevajo k tem prispevku. Pa ne mi zdej da je 500€ veliko denarja (v komercialnem lovišču za "dober dan" in en švoh odstrel neke trofejne divjadi daš toliko denarja....).

    Pa srečno pri iskanju denarja...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  8. #8

    Privzeto

    Če se znajde LD v takšni situaciji je to zelo neprijetno. Seveda, kako se je to pripetilo pa je že druga zgodba. Zanimivo bi bilo videti koliko je v omenjenim znesku obresti. Odkrito priznam, da se nebi rad znašel na mestu članov omenjene LD.
    V preteklosti je imela ena LD v naši bližini podobne težave. No, na koncu jim nihče ni pretirano pomagal in morali so člani sami rešiti finančno stisko svoje LD. Če se ne motim, so se za nekaj let odrekli odstelu vse trofejne divjadi in jih "prodali" gostom. Zadevo so poravnali in sedaj lahko jagajo naprej... Seveda nekaj let, pa njihovi jagri niso nič streljali. Ena od rešitev je tudi v taki potezi...

  9. #9

    Privzeto

    Mislim da nas ne bi pobralo če bi LD nakazale po 50 evronov, da se tovariši rešijo iz težav. To je manj kot 1 e na člana.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    ...saj še ni nobeden plačal, bomo že kako...
    Takšnim pacientom priporočam v branje Poročilo lovske inšpekcije za leto 2009.

    Delo lovske in ribiške inšpekcije v letu 2009:
    • v skladu z Zakonom o splošnem upravnem postopku in v skladu z Zakonom o inšpekcijskem nadzoru:
    1060 zapisnikov
    365 sklepov
    103 odločbe
    70 opozoril

    • v skladu z Zakonom o prekrških:
    93 opozoril
    89 opominov
    5 plačilnih nalogov - globa
    137 odločb - globa

    2 obdolžilna predloga
    17 predlogov za uklonilni zapor
    5 zahtevkov za izterjavo – DURS
    20 vloženih zahtevkov za sodno varstvo
    1 ovadba za kaznivo dejanje
    Očitno bomo tudi lovci prispevali svoj del k prezasedenosti slovenskih zaporov.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •