Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 44

Tema: Prepariranje in strojenje

  1. #21

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    Ponudila se mi je prilika za odkup preparata sove uharice in divjega petelina. Oba preparata se mi zdita dokaj redka in bi jih odkupil četudi sam nisem bil uplenitelj.

    Skratka zanima me koliko so sploh vredne take stvari, ko gre za prodajo ?

  2. #22

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz kožo namočim v sol, ki sem ji dodal 2 žlici mravljične kisline. Večkrat premešam. Po par dneh notranji sloj odstopi in ga odstranim z topim nožem. Kožo nato dam v kromovo sol. To sol dobite v vsaki galvaniki ali trgovini (poiščite na spletu). Sol raztopite v vodi in nastane temno rjava raztopina. Krzno v tej raztopini vsak dan premešamo. Postane elastično po par dnevih. Odvisno od koncentracije soli. Nato krzno dobro operem v čisti vodi in dam sušiti. Med sušenjem ga nategujem in večkrat premečkam drugače je lahko trdo.
    Neumno vprašanje, pa vseeno - verjetno je pomembno, da je namočena samo notranja stran kože? Ker dlaka v stiku s kislino gre verjetno hitro v nič. Se pravi, da je treba zelo paziti, da ne pride kakšna kapljica na zunanjo stran?

  3. #23

    Privzeto

    Citat macesen je objavil: Pokaži objave
    Neumno vprašanje, pa vseeno
    Prav si ugotovil. Res je neumno. Kako pa bi ti mešal? In 2 žlici kisline na par litrov vode. Hm.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sol ni tako pomembna (dve pesti). Če pa je kisline preveč se pa koža trga. Zato sem napisal 2 žlici za eno kožo. Vode pa toliko, da je koža pokrita. Saj lahko probaš kdaj notranji sloj odstopi. Včasih lahko kar potegneš in gre stran.
    Last edited by alojz1; 6. November 2014 at 16:19.

  4. #24

    Privzeto

    Citat Hribowc je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    Ponudila se mi je prilika za odkup preparata sove uharice in divjega petelina. Oba preparata se mi zdita dokaj redka in bi jih odkupil četudi sam nisem bil uplenitelj.

    Skratka zanima me koliko so sploh vredne take stvari, ko gre za prodajo ?
    Zame osebno NIČ!

    Je pa ponavadi tam nekje okrog 100 evrov za takšen preparat kar poštena cena za oba. Več sigurno ne plačaj, raje manj.

    Je pa vsaka stvar toliko vredna, kot je zanjo pripravljen odšteti kupec.

  5. #25

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prav si ugotovil. Res je neumno. Kako pa bi ti mešal? In 2 žlici kisline na par litrov vode. Hm.
    Ok. Samo da se razumemo. Beseda ni konj. :)

  6. #26

    Privzeto

    Da ne boš tako dobesedno razumel. Malo se tudi hecam. Zato sem smeškota prilepil.
    Ni pa to takšna koncentracija, da bi krzno poškodovala saj lahko z roko premešaš. Poizkusite vsi ki vas zanima z kakšno kožo (zajec npr) in skušajte odstraniti notranjo plast po dveh dnevih. Če gre težko pa še kakšen dan zraven. Malo vaje je potrebno.
    Ta postopek je pri vseh receptih enak. Polšje ali zajčje kože pa v nadaljevanju lahko strojimo tudi z žitnimi otrobi (menda vsebujejo tanin). V vodi z otrobi jih pustimo dalj časa. Potem samo obesimo na vrvico kot perilo. Ko je krzno suho otrobe enostavno odstranimo tako da z palico potolčemo kot včasih preprogo, ko še ni bilo sesalcev.

  7. #27

    Privzeto

    Hehe, brez skrbi.
    Beseda kislina me je najprej asociirala na konkretno koncentracijo, zato se mi je zdelo malo čudno, da bi razžrlo notranjo stran kože, na zunaj pa bi jo odnesla s celo kožo.
    Vsekakor hvala za podroben opis, bom ob priložnosti poskusil. Sem zdaj dobil kontakt enega mojstra, ker imam že ugledano kosmatinko in ne bi eksperimentiral na tako lepem kožuhu, samo še mraz čakam.

  8. #28

    Privzeto

    receptura za strojenje,navodila in slike: http://derdejan.wordpress.com/2011/0...jcjih-kozuhov/

    mogoče pa komu pomaga

  9. #29

    Privzeto

    Zanima me koliko časa po odrtju je koža divjega prašiča še primerna za strojitev, če je v zamrzovalniku.

  10. #30

    Privzeto

    Par let. V Sibiriji so najdenega mamuta psi jedli. Pa je bil zmrznjen več kot eno leto.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •