Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 44

Tema: Prepariranje in strojenje

  1. #1

    Privzeto Prepariranje in strojenje

    Lep pozdrav!

    Sem zelo "svež" lovec in imam željo se naučiti prepariranja in ročnega strojenja. Po internetu in knjižnicah sem vse prebrskal, vendar te literature ni nikjer, oz. je tako stara, da se teh načinov oz. preparatov ne upoablja več. Poklical sem že 3 preparatorje ali strojilce in mi nihče noče pomagati, s kakšnimi preparati se dela, kje kupujejo plastične oči,...
    V bistvu nikjer ne dobim osnovnih informacij za učenje.

    Lepo vas prosim, če ima kdorkoli kakšno informacijo ali je sam preparator in mu ni težko razložiti stvari s katerimi dela, bi bil zelo vesel.

    Jaka

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #3
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down preparati

    Najlepši "preparat" je živa divjad in drugi živelj v naravi ujet v fotoaparat.

  4. #4

    Privzeto prepariranje

    Na lovskem sejmu v Longaroneju v Italiji http://www.longaronefiere.it/, je bilo na tem področju kaj videti. Kar nekaj razstavljalcev je promoviralo in v živo demonstriralo svoje delo in izdelke. Tudi izbira umetnih vsadkov je bila pestra. Sejem je vsako leto okrog prvega maja.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    75

    Privzeto

    Zanima me, kje bi lahko kupil Borax? Uporablja se tudi kot čistilo v gospodinjstvu.

  6. #6

    Privzeto

    http://www.bock.si/

    evo tu vprašaj, so zelo prijazni, meni so že dostikrat pomagali

  7. #7

    Privzeto

    Citat tetrix je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, kje bi lahko kupil Borax? Uporablja se tudi kot čistilo v gospodinjstvu.
    Borax,če je to prašek,katerega se uporablja tudi pri varjenju(hartlotanju),ga dobiš v lekarni

    lp

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Za odstranjevanje dlake je zelo uporabna raztopina apna. Sem preizkusil.

    Za strojenje krzna ali usnja pa raztopina tanina, ki ga najlažje dobiš v lubju (največ ga ne menda v hrastovem). Nisem še preizkusil.
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Strojenje kož nekaj stane, če daš to narediti nekomu, ki to počne kot obrt.
    Včasih so bile kože lisic in kun nekaj vredne in so lovci nekaj zaslužili s prodajo teh kož. Danes jih nimaš kam prodati.
    Zanima me, kaj naredite z dobrimi kožami lisic in kun, ko jih uplenite?
    Jaz sem jih do letos vse lepe odrl in dal strojit, enkrat mi jih je uspelo celo prodat (za ceno, ki je pokrila stroške, kaj več pa ne). Sedaj se mi jih je spet nabralo precej, pa nimam kam z njimi, zato jih ne odiram več. Žal mi je vsake lisice z lepo kožo, ki jo moram zavreči, ampak taka je realnost.
    Če pozna kdo koga, ki odkupuje kože lisc, najsi bodo strojene, sušene ali sveže, naj to prosim napiše ali sproči na ZS.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #10
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Za strojenje krzna ali usnja pa raztopina tanina, ki ga najlažje dobiš v lubju (največ ga ne menda v hrastovem). Nisem še preizkusil.
    Kostanjevo lubje ima največ tanina !
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •