Stran 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 212

Tema: vprašanje o varnem rokovanju z orožjem in zravniškem pregledu

  1. #51

    Privzeto

    Po zakonu o orožju se orožje ne sme nositi niti prenašati, če smo pod vplivom alkohola. Prepričan sem, da tudi policaj ne sme prenašati orožja, ko je pod vplivom alkohola, je pa popolnoma druga stvar to, da ga sodelavec policist verjetno ne bo kaznil. Ampak to nima veze z zakonom, ki je za vse enak. Drugo pa so seveda potem veze in poznanstva...
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    No saj na poti domov gre z službeno pištolo, ga ustavi kolega policist, mu da pihati, napiha primer dovoljeno mejo 0,24 vidi v avtu pištolo, pogleda orožni list in zaželi srečno vožnjo.... Saj pri nas je isto, z razliko, da če mi napihamo gre vse orožje kar ga imaš.....
    Fantič,

    malo se umiri, sam si kriv če se pijan prenašaš oz nosiš orožje.

    V lovstvu se izkaži z glavo in z rokami in ne s požiralnikom.

    Aja, pa ne piši neumnosti.

  3. #53

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    No saj na poti domov gre z službeno pištolo, ga ustavi kolega policist, mu da pihati, napiha primer dovoljeno mejo 0,24 vidi v avtu pištolo, pogleda orožni list in zaželi srečno vožnjo.... Saj pri nas je isto, z razliko, da če mi napihamo gre vse orožje kar ga imaš.....
    Policist nima orožnega lista. No naj bi ga imeli, ampak so hranjeni pri MNZ in ga ne morejo osebno dobiti. Tako tudi ne morejo it v trgovino in legalno kupit nabojev za svojo službeno pištolo. Dovoljenja za prenašanje orožja mu tako ne daje orožna listina ampak službena izkaznica.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #54

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Policist nima orožnega lista. No naj bi ga imeli, ampak so hranjeni pri MNZ in ga ne morejo osebno dobiti. Tako tudi ne morejo it v trgovino in legalno kupit nabojev za svojo službeno pištolo. Dovoljenja za prenašanje orožja mu tako ne daje orožna listina ampak službena izkaznica.

    lp
    Dovoljenje za nošenje ....

  5. #55

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Fantič,

    malo se umiri, sam si kriv če se pijan prenašaš oz nosiš orožje.

    V lovstvu se izkaži z glavo in z rokami in ne s požiralnikom.

    Aja, pa ne piši neumnosti.
    Ja nevem no če se že nekaj pogovarjamo, me pač zanima par stvari, forum pa je namenjen za te stvari.... Bolje pa da sedaj izpadem bedak, kot pa takrat ko to nekaj pomeni, torej neumnega vprašanja ni..... Težav z alkoholom nimam niti nisem pogost obiskovalec gostiln, ampak ,če pa že nekaj spijem po jagi, se pa ne bi rad tresel, za izgubo orožnega lista, zato me tudi moti ta zakon... Še vedno pa ostaja dejstvo policaj-alkohol-pištola...... In ja zakon ni za vse enak...

  6. #56

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Še vedno pa ostaja dejstvo policaj-alkohol-pištola...... In ja zakon ni za vse enak...
    No sedaj pa mi res prosim napiši keri zakon dovoljuje policaju da nosi orožje pod vplivom alkohola?
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #57

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Dovoljenje za nošenje ....
    2. odstavek, 6. člena Pravilnika o posesti in nošeju službenega orožja in streliva v policiji:

    Kadar policist nosi službeno orožje pri opravljanju nalog v civilni obleki, mora imeti pri sebi službeno izkaznico.

    Nikjer nič o kakem dovoljenju za nošeje. Mogoče pa piše v kakem drugem zakonu ali podzakonskem aktu.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #58

    Privzeto

    Bomo z te razprave še nekaj naredili, imam jaz par kolegov policajev, pa se bomo o tem pogovorili, pa vam poročam kako pa kaj...vredu?

  9. #59

    Privzeto

    Že spet odkrivate toplo vodo, dejstvo je, da orožje in alkohol ne gresta skupaj, ne zakonsko in ne kako drugače.
    V kraljestvu Zlatoroga

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Za začetek bi tisti, ki prosto po Muzikantu sprašuje neumnosti, lahko prebral članek na točno to temo v zadnjem lovcu. Piše lepo vse, no o policajih pač ne.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 6 od 22 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •