Stran 5 od 22 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 212

Tema: vprašanje o varnem rokovanju z orožjem in zravniškem pregledu

  1. #41

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Ali vi sploh veste, da ima lahko policist pri sebi službeno pištolo in hkrati tudi "pod vplivom alkohola" se mi zdi da lahko napiha 0,24 alkohola(ista meja kot za izpit) :S
    Policist med opravljanjem službe, ne sme imeti nič alkohola v krvi.
    V kraljestvu Zlatoroga

  2. #42

    Privzeto

    Saj nisem rekel, da med službo..... Drugače lahko na njegovo željo orožje nosi tudi po dolžnosti(zato sem se izrazil službena pištola)...

  3. #43

    Privzeto

    To pa še nikoli nisem slišal, da bi policaj lahko nosil službeno pištolo tudi izven službe
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #44

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Saj nisem rekel, da med službo..... Drugače lahko na njegovo željo orožje nosi tudi po dolžnosti(zato sem se izrazil službena pištola)...
    Službeno pištolo lahko nosi samo v službi...
    V kraljestvu Zlatoroga

  5. #45

    Privzeto

    Ne bom trdil, samo mislim, da je tako...

  6. #46

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    To pa še nikoli nisem slišal, da bi policaj lahko nosil službeno pištolo tudi izven službe
    Ali si že slišal za Zakon o policiji, tam vse piše.
    Zopet pamentujemo o stvereh, ki jih ne poznamo?

  7. #47

    Privzeto

    A za tebe je pametovanje, če nekdo napiše, da za nekaj še ni slišal? Nikjer nisem trdil, da ni tako, kar bi bilo pametovanje, ampak le da nisem slišal. Forum pa je za to, da se tudi kaj vpraša in obrazloži s strani tistih, ki vejo pravilen odgovor, ker če bi vsi vse vedeli ga praktično nebi rabili!

    Pa bi bilo fino, če bi take nevedneže tisti vsevedneži tudi kdaj pa kdaj razvetlili s kako novo informacijo.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #48

    Privzeto

    Pa prosil bi za člen zakona o policiji, ki to dovoljuje? Sem prelistal in ne najdem nikjer, našel sem le Pravilnik o posesti in nošenju službenega orožja in streliva v policiji

    http://www.uradni-list.si/1/objava.j...603&smode=shop

    Ki pa tudi nikjer ne določa, da lahko policist službeno orožje uporablja tudi zasebno, piše le, da ga lahko primerno (da nikogar ne ogroža) hrani na domu.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #49

    Privzeto

    No saj na poti domov gre z službeno pištolo, ga ustavi kolega policist, mu da pihati, napiha primer dovoljeno mejo 0,24 vidi v avtu pištolo, pogleda orožni list in zaželi srečno vožnjo.... Saj pri nas je isto, z razliko, da če mi napihamo gre vse orožje kar ga imaš.....

  10. #50

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    No saj na poti domov gre z službeno pištolo, ga ustavi kolega policist, mu da pihati, napiha primer dovoljeno mejo 0,24 vidi v avtu pištolo, pogleda orožni list in zaželi srečno vožnjo.... Saj pri nas je isto, z razliko, da če mi napihamo gre vse orožje kar ga imaš.....
    Si prepričan, da ima policist za službeno pištolo orožni list?
    Ali si prepričan, da gre lovcu vse orožje, kar ga ima?

Stran 5 od 22 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •