Stran 4 od 22 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 212

Tema: vprašanje o varnem rokovanju z orožjem in zravniškem pregledu

  1. #31
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    miš93, jaz pa mislim, da se tega, da te zdravnik pregleda in potrdi, da si zdravstveno sposoben, in tega, da ti adrenalin špricne do konca, ko se samo listek v grmu premakne in je treba stisnt vsaj 3 šuse noter (če je kaliber slučajno .500 H&H, še tolk bujše), NE da enačit. Tu je pa velika razlika. Zdrave pameti in razsodnosti v ključnih trenutkih se ne da preverjat na zdravniškem pregledu. Žal.

  2. #32

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Poanta je v tem da ta pregled v praksi ni vreden piškavega oreha in je le še en primer ko smo se pustili na suho nabrisat...kakšna je odgovornost zdravnika ki takega mojstra pregleda in potrdi da je zanesljiv...jajca!
    ...
    Tu se nismo nič pustili nabrisati, temveč je to enostavno določila država za vse enako in ne samo za lovce!

    Zame pomeni to pozitiven korak, ki bi, seveda če bi se pregledi dobro izvajali, naše vrste očistil vsaj nekaj kroničnih pijancev in neuravnovešencev. Seveda pa bi morali pregledati vse lovce, a zakon za nazaj ne more učinkovati.
    Tako pa imamo sedaj psihološko pregledane lovce tega tisočletja in mnogo več onih iz prejšnjega, med njimi marsikaterega, ki je tudi mentalno še vedno tam.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #33

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tu se nismo nič pustili nabrisati, temveč je to enostavno določila država za vse enako in ne samo za lovce!

    Zame pomeni to pozitiven korak, ki bi, seveda če bi se pregledi dobro izvajali, naše vrste očistil vsaj nekaj kroničnih pijancev in neuravnovešencev. Seveda pa bi morali pregledati vse lovce, a zakon za nazaj ne more učinkovati.
    Tako pa imamo sedaj psihološko pregledane lovce tega tisočletja in mnogo več onih iz prejšnjega, med njimi marsikaterega, ki je tudi mentalno še vedno tam.
    Dragi moj Sršen,

    ta tvoja trditev pa je iz trte izvita. Ne glede na to, kdaj je posamezni lovec pridobil orožno listino, mora ves čas izpolnjevati pogoje za posest orožja. Torej, če so podani razlogi /ne tisti baba čula, baba rekla", za odvzem orožja oz. orožne listine, bo UE uvedla postopek za preklic veljavnosti oz. odvzem orožne lsitine in na tej podloga odvzem lovskega orožja. Novi zakon o orožju velja za vse posestnike ali imetnike orožja. Razlike je le v tem, da so se postopki, začeti pred uveljavitvijo novega zakona, končali po starem zakonu, kar se pa tiče razlogov za odvzem orožja, pa se ta vodi po sedaj veljavnem zakonu in to ne glede na to kdaj je posameznik pridobil orožno listino, t.j. po starem ali po novem zakonu. Torej, če so podani razlogi za preklic veljavnosti orožne listine oz. za odvzem orožja, se potopek vodi po noven, t.j. po sedaj veljavnem zakonu o orožju, in to ne glede na to, kdaj je oseba oz. posameznik pridobil orožno listino, lahko jo je pridobil tudi leta 1945.
    Last edited by MilanK; 15. January 2012 at 18:15.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #34

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Dragi moj Sršen,

    ta tvoja trditev pa je iz trte izvita. Ne glede na to, kdaj je posamezni lovec pridobil orožno listino, mora ves čas izpolnjevati pogoje za posest orožja. ...
    MilanK, eno je papir, drugo pa življenje.
    Lovcev, ki ne izpolnjujejo pogojev za zanesljivo ravnanje z orožjem je kar nekaj. K sreči vedno manj.
    A kot vemo, policija deluje ponavadi šele ko se kaj zgodi.
    Nekaj je kar mora, drugo pa kaj dejansko se dogaja.

    Poznam tudi lovskega tovariša, ki že celo življenje vozi avtomobil pa nima izpita!

    In podani razlogi za odvzem orožne listine so vsakokrat, ko se lovci napijejo pred, med in po lovu, pa še kdaj povrhu. Samo dokler se nič ne zgodi, nihče ne ukrepa. Le sem pa tja kdo nabaše na policijsko kontrolo in potem je booooogiii, ker so mu gvere pobrali.
    Last edited by Sršen; 15. January 2012 at 20:50.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #35

    Privzeto

    S tem kar si napisal se strinjam, vendar, če policija zaloti opijanjenega lovca, mu začasno odvzame orožje in zoper njega uvede postopek, UE pa v nadaljnem postopku presoja ali so podani razlogi za odvzem orožne listine oz. orožja.

    Sem pa se o tem problemu pred tremi dnevi, ko sem se službeno nahajal na UE, pogovarjal z referentko za orožje, ki mi je povedala, da so imeli kar nekaj postopkov zoper imetnike orožja, ki so večkrat pijani, vendar je zdravnik po opravljenem zdravniškem pregledu izdal mnenje, da je oseba še vedno zanesljiva za posest orožja, da torej niso podani zdravstveni razlogi, da se ji orožje iz zdravstvenih razlogov odvzame.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #36

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    ... da so imeli kar nekaj postopkov zoper imetnike orožja, ki so večkrat pijani, vendar je zdravnik po opravljenem zdravniškem pregledu izdal mnenje, da je oseba še vedno zanesljiva za posest orožja, da torej niso podani zdravstveni razlogi, da se ji orožje iz zdravstvenih razlogov odvzame.
    Tako bo do prve tožbe, ko bo nekdo tak naredil tragedijo in bodo svojci tožili zdravnika! Do takrat pa se nočejo zameriti nekomu z orožjem.
    Ali drži to kar sem napisal, ali pa je zakon luknjičast spet tam, kjer je najmanj treba.
    Seveda vsemu temu botruje uveljavljena Slovenska alkoholna "kultura"!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #37

    Privzeto

    No tule bi tudi jaz nekaj povedal. Stvar je taka, da če te policist, ko te vstavi in da pihati smatra za nezanesljivo osebo, ti bodo orožje pobrali brez vprašanja, pa tudi če si spli samo eno pivo.... Nisem slišal še za primer, da bi sicer lovec nekaj napihal(v dovoljeni meji-torej kot pri izpitu za avto) imel v avtomobilu orožje in se "zmazal"... Kar je meni hudo zgrešeno z logiko.... Ali vi sploh veste, da ima lahko policist pri sebi službeno pištolo in hkrati tudi "pod vplivom alkohola" se mi zdi da lahko napiha 0,24 alkohola(ista meja kot za izpit), vendar je to v t.i. meji normale ?!!! Mislim nevem no, kako drugi razmišljate ampak, kakega kratkega bi si pa lahko privoščil, sploh po skupni jagi, ko je hladno, ali pa poleti po jagi, da greš na eno hladno pivo zvečer, seveda na enega in ne več, pijančke izzavzemimo tistim tako ni pomoči, kot sem rekel vse skupaj je malo smešno, zakoni so malo čudno sestavljeni.... Tako kot ne moreš imeti (pa je to čisti banalni primer) za na strelišče avtomatski AK-47 ampak je lahko samo polavtomatski(ker je še zmeraj v rabi slovenskih enot), ampak MG-42 pa lahko imaš in je to mitraljez z 1200 metki na minuto, mislim, čisto skregano z logiko... :S

  8. #38

    Privzeto

    Jack, pa kaj ti misliš, da je zakon za vse enak?!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #39

    Privzeto

    Čedalje bolj spoznavam, da ni vse kakor se zdi, in da se zakone zelo razteguje, in pa krči če je potrebno, samo nekatere stvari se mi zdijo tako banalne, da ne morem vrjeti, da je to sploh lahko možno in te zakone skupaj sestavljajo neki magistri, doktorji itd.... Skratka kriza no....

  10. #40

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Čedalje bolj spoznavam, da ni vse kakor se zdi, in da se zakone zelo razteguje, in pa krči če je potrebno, samo nekatere stvari se mi zdijo tako banalne, da ne morem vrjeti, da je to sploh lahko možno in te zakone skupaj sestavljajo neki magistri, doktorji itd.... Skratka kriza no....
    dobrodošel tudi ti v dobi krute realnosti!
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

Stran 4 od 22 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •