Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 212

Tema: vprašanje o varnem rokovanju z orožjem in zravniškem pregledu

  1. #191
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    moramo res biti malo pripaljeni ali pa imamo res tako močno voljo postati nekaj, kar si iz srca želimo - člani zelene bratovščine.
    Sej pamtnga jagra pa zelega psa še nism vidu
    Last edited by hunterxxxl; 9. February 2012 at 17:43.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #192
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Sej pamtnga jagra pa zelega psa še nism vidu


    Jutri pa gre zares... Začnejo se nam predavanja... Končno dočakal...

  3. #193
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Zelenga psa sem mislil

    Racoon, pa si le dočakal!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #194

    Privzeto

    Živjo!
    Glede na vse kar se je že razpravljalo pod to temo imam še jaz nekaj dodatnih vprašanj...

    Zanima me kako izpolniš določbo zakona ZOro 17. člen, ki pravi:
    predlagatelj vloge predloži dokazilo, da je upravičen do lovskega orožja po predpisih o lovstvu.

    V primeru da si pripravnik in še nimaš izkaznice, sam pa želiš pridobiti nabavno dovoljenje za orožje, kaj storiti v tovrstnem primeru?

  5. #195
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Predložiš potrdilo o članstvu.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #196

    Privzeto

    Ja to že, samo naj bi obstajal nov pravilnik (tako mi je rekel "prijezen" uslužbenec na upravni enoti), ki narekuje da izdajo nabavnega dovoljenja potrebuješ lovsko izkaznico, ki pa jo dobiš šele ko opraviš lovski izpit, kakor je meni znano...
    Zanima me kje je zapisan ta pravilnik, kajti sam ga še nisem uspel najti in kateri člen govori o tovrstnem izkazovanju?

  7. #197

    Privzeto

    Upam da se bosta Muzikant in Šršen izpela in morda še kdo, o zastavljenem vprašanju, saj nekateri res ogromno veste in upam da vprašanje ne bo pretrd oreh

  8. #198

    Privzeto

    Pravilnik o lovski izkaznici (Ur.l. RS, št. 4/2012), je objavljen tudi na spletni strani LZS>zakonodaja.

  9. #199

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Pravilnik o lovski izkaznici (Ur.l. RS, št. 4/2012), je objavljen tudi na spletni strani LZS>zakonodaja.
    To vem, samo kolikor sem ga sal prebral ne govori nič o zastavljenem vprašanju.

  10. #200
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Sem prelistal celo skripto zakonodaje, pravilnikov, katera vsebuje vse dopolnjene zakone ipd. pa takšnega pravilnika, kot ga omenjaš nisem našel!
    Za nabavno dovoljenje oz. izdajo orožne listine moraš izpolnjevati pogoje za izdajo orožne listine iz ZOor- da si dopolnil 18 let, imaš opravljen preizkus o varnem rokovanju z orožjem, /..../, iz upravičenih razlogov ( članstvo v LD je pa upravičen razlog).
    Last edited by hunterxxxl; 5. April 2012 at 19:45.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •