Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 212

Tema: vprašanje o varnem rokovanju z orožjem in zravniškem pregledu

  1. #181
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Blaž je objavil: Pokaži objave
    Da ne bo pomote in boste vsi mislili da sem en lolek bolek. Sem že napisal se mi zdi...Da so v naši LD vsi mislili da imamo tečaj varnega rokovanja z orožjem v sklopu tečajev za LOVCA...Potem pa nisem več težil..Eh zdaj je kar je 13ga opravimo ta izpit potem pa 14ga takoj dalje na tečaj...Čene pa drugo leto ali kaj..Bo že..
    Kdaj si vstopil v LD?

  2. #182

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kdaj si vstopil v LD?
    Spomladi 2011, ko je bil občni zbor sem bil sprejet kot pripravnik. Drugače pa že dolgo aktiven v tej LD zakaj?

  3. #183
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Blaž, vidim, da si se že sprijaznil s ceno tečaja. Kaj pa češ... Vaši vrli ti lahko rečejo samo oprosti, pa še za kakšno rundo bodo dali... Denarja od njih itak ne moreš pričakovati...
    Moraš vedeti tudi, da te bodo nadaljna predavanja in izpit prišli še dodatnih 300€... Pa obleka, če si je ne boš sposodil 200€... Se nabere...

    Krpan, da pripravniki preživimo pritisk nekaterih primitivcev, vstopne stroške, ki jih po nekaterih LD še kar protizakonito nabijajo, pa ceno opreme, orožja,... moramo res biti malo pripaljeni ali pa imamo res tako močno voljo postati nekaj, kar si iz srca želimo - člani zelene bratovščine.

  4. #184
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Blaž je objavil: Pokaži objave
    Spomladi 2011, ko je bil občni zbor sem bil sprejet kot pripravnik. Drugače pa že dolgo aktiven v tej LD zakaj?
    Ce si bil sprejet po datumu lanskega izvajanja izobrazevanja v Zld, te niti niso mogli prijaviti.

  5. #185

    Privzeto

    1. Sršen! Dal si povezavo na pravilnik o izobraževanju, ki ne velja več! Vem da si dobro mislil , ampak obstaja tudi novejša in malo popravljena verzija. Vedel pa sem takoj ko sem prebral 3. člen, v katerem piše da je lahko mentor -lovec z večletnim stažem!! In to je Mati vsega sranja!!! Se pravi da je bil lahko mentor nekdo, ki ni imel osnovnega pojma o pripravništvu. Po novem pa v tretjem členu piše isto plus da ima opravljen mentorski izpit. In če bi se tega držali... Bi imel mentor opravljen mentorski izpit in bi točno vedel kaj je potrebno za izvedbo nekega pripravništva od začetka do konca. In če se pravila spremenijo (beri zakoni) bi po moje morala Lzs poskrbeti da bi se mentorje podučilo o spremembah... Poznam primer ko je nekdo bil tri leta pripravnik in je v prvih dveh letih videl mentorja 3. od tega nikoli ne treznega in samo enkrat ne poscanga ( častna reč) Seveda se mu ni sanjalo kaj pomeni biti mentor, še manj pa pripravniku posledično. Ampak sam pripravnik je prišel do prej omenjenega pravilnika in jim ga tudi citeral! Kaj je sledilo si lahk mislite!! Boš ti nas učil...

  6. #186

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    1. Sršen! Dal si povezavo na pravilnik o izobraževanju, ki ne velja več! Vem da si dobro mislil , ampak obstaja tudi novejša in malo popravljena verzija. ...
    ... Bi imel mentor opravljen mentorski izpit in bi točno vedel kaj je potrebno za izvedbo nekega pripravništva od začetka do konca. ...
    Dal sem povezavo na tistega, ki je objavljen na portalu LZS. Predvideval sem, da se na to, kar je objavljeno na uradni spletni strani LZS lahko zanesem. Pa izgleda da tudi to ne.

    O mentorskem izpitu pa ne imej predobrega mnenja. Pravzaprav pred nekaj leti sploh ni šlo za izpit, temveč predavanje, ki ni bilo vredno piškavega oreha. Mi je bilo kar slabo, ko sem tisto poslušal. Tisto nekaj malega moje izobrazbe na pedagoškem področju, dobljene na predavanju enega ubogega semestra pedagoške akademije in sem jo vedno smatral za nič dosti vredno je v primerjavi s tistim vsaj doktorat. Ali je sedaj kaj drugače?
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #187

    Privzeto

    O saj nimam dobrega mnenja o mentorskem izpitu, pravim pa da bi se ravno tukaj moralo kaj spremeniti in bi potem to marsikaj potegnilo za seboj. Na kozlanje mi gre k pri nas poslušam mentorje, kako pljuvajo po novincih rekoč: nič me ne pokliče, ne pokaže nobenega interesa... Interesa po čem? Saj en novinec sploh ne more vedet, kaj se od njega pričakuje, če mu nihče tega ne pove.... To je bila ena skrajnost, ki se je potem prevesila v drugo. Sestavijo program za pripravnika v katerem piše, da je pripravništvo 3 leta, da more pripravnik narediti vsako leto 250 ur... Ti povem, imamo dva nova, pa se mi smilita že zdaj ko še uradno sprejeta nista..

  8. #188

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    1. Sršen! Dal si povezavo na pravilnik o izobraževanju, ki ne velja več!
    Povezava je prava in tudi NAVODILO je veljavno. Pravilnik je nekaj drugega.

  9. #189

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Povezava je prava in tudi NAVODILO je veljavno. Pravilnik je nekaj drugega.
    Misliš ta pravilnik: http://www.uradni-list.si/1/objava.j...63&stevilka=73 ?

    Če ja, še vedno nikjer ne najdem tiste popravljene verzije o kateri govori Čot.

    Čot, prilepi povezavo, da ne tavamo v temi!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #190

    Privzeto

    Evo to je to, Nisem pa uspel dobiti direktne povezave. Sem pa zraven dobil tudi povdark da je to zadnja in najnovejša verzija??? Če je res pa ne vem? Sem pa siguren da je drugačna od tvoje, ker tukaj piše da je mentorski izpit pogoj in prav zaradi tega je bilo pri nas hudo veliko vroče krvi!!

    Na podlagi 7. člena Pravilnika o pogojih za opravljanje lovskega izpita in obliki dokazila o opravljenem lovskem izpitu (Ur. l. RS, št. 3/2006) je Upravni odbor Lovske zveze Slovenije na podlagi 18.člena Pravil Zveze na svoji korespondenčni seji dne 19. – 21. 2. 2007 sprejel naslednja

    NAVODILA ZA IZVAJANJE PRAKTIČNEGA IN TEORETIČNEGA DELA LOVSKEGA IZPITA TER VODENJE EVIDENC

    I. TEMELJNA DOLOČBA

    1.člen
    (vsebina navodil)
    Navodila podrobneje opredeljujejo in določajo način izvajanja praktičnega in teoretičnega dela lovskega izpita, sestavo komisij, mentorstvo in vodenje evidenc.

    V besedilu teh pravil uporabljeni izraz pripravnik pomeni kandidata za opravljanje lovskega izpita ženskega in moškega spola.

    II. PRAKTIČNO USPOSABLJANJE IN IZPIT IZ TEORETIČNIH ZNANJ

    2.člen
    (trajanje pripravništva)
    V času pripravniškega staža mora lovski pripravnik pridobiti osnovna spoznanja, znanja in praktične veščine, ki so potrebne za trajnostno gospodarjenje z divjadjo.

    Pripravniška doba pripravnika se izvaja v skladu s Programom-katalogom iz priloge »1«.

    3.člen
    ( mentorstvo)
    Ob sprejemu lovskega pripravnika v članstvo lovske družine, mora upravljavec lovišča pripravniku določiti mentorja.

    Mentor je lahko oseba z večletnimi lovskimi izkušnjami in opravljenim usposabljanjem za mentorje, ki ga organizira LZS po posebnem programu.

    Mentor vodi in usmerja izvajanje programa praktičnega usposabljanja, tekoče potrjuje zapise v Dnevniku dela lovskega pripravnika (V nadaljnjem besedilu dnevnik).

    Mentor poroča upravljavcu lovišča o poteku praktičnega usposabljanja pripravnika.

Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •