Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 212

Tema: vprašanje o varnem rokovanju z orožjem in zravniškem pregledu

  1. #141
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Blaž ali lahko če boš seveda plačal to "storitev " in za katero moraš seveda prejeti račun račun prosim objaviš na forumu.To ni več izobraževanje ampak preprosto rečeno kraja denarja. Vsekakor pa bi bilo potrebno odgovorne pozvati,da objavijo cenik tako kot to zahteva postava. Pravzaprav bi ga morali vsi ki organizirajo kakršna koli izobraževanja javno objaviti, kar pomeni da bi jih z lahkoto primerjali in se odločili da pač opravimo izobraževanje tam kjer je ceneje. Menim celo da bi morala LZSkot nosilka pravice izobraževanja postaviti enotne cenike in prekiniti zaslužkarstvo ZLDjev odgovorne za tako zaslužkarstvo pa nemudoma razrešiti za vse večne čase.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #142

    Privzeto

    Take nesorazmerne cene kažejo na nemoč LZS, da bi na tem področju naredila red. Izobraževanje je njena naloga, zato bi morala za vse oblike izobraževanja postaviti enoten cenik, saj naloge, ki jih namesto nje opravljajo OLZ, financira. Kriva pa je tudi država, ki bi morala naloge, ki jih subjekti opravljajo na podlagi javnega pooblastila in v javnem interesu in zato nimajo konkurence na trgu, imeti nadzor nad cenami storitev, ki izjahajo iz opravljanja teh nalog in cene določiti ali pa vsaj dati soglasje k ceniku. Ker vsega tega ni, zato tako različne cene, ponekod kar oderuške. A o teh praktičnih problemih, ki pestijo članstvo, na katerega se tako rada sklicuje takrat, ko ji to ustreza, LZS ne razpravlja niti jih rešuje.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #143

    Privzeto

    Bom objavil na Forum lov zagotovo. Ja tudi jaz bi se zelo rad kam drugam prijavil ko sem izvedel za takšno ceno vendar moram do 14.2 to opraviti ker se nam potem že začne tečaj za lovca in moram imeti to opravljeno. Mentor in ostali člani pa so mislili da to opravimo v sklopu tečaja. Res ne vem zakaj takšne razlike v ceni (3x več kot v višnji gori) neverjetno...

  4. #144

    Privzeto

    Me pa zanima če se kdo lahko pozanima ali je v kratkem času tudi kje drugje varno rokovanje z orožjem? Denarno ugodneje seveda..

  5. #145

    Privzeto

    Sem se pozanimal kako je bilo lansko leto pri nas. Cena je odvisna od števila udeleženev na izpitu iz varnega rokovanja, ki zajema izpit iz prve pomoči, predavanje o balistiki in praktični del na strelišču. Lani je znašalo 55 EUR. Letos bo izpit predvidoma okoli 10.septembra. Pišem pa za celjski konec ali če hočete savinsko - kozjansko zvezo.

  6. #146

    Privzeto

    Pozabil pa : Lahko se prijavi kdor hoče. Datum izobraževanja bo objavljen v Lisjaku. Več se vas prijavi - ceneje bo...

  7. #147

    Privzeto varno rokovanje z orožjem

    Polh, nimaš prav! Dandanes se pripravnik sam ne more prijaviti nikamor. Prijava gre skozi lisjaka in to je tudi kakor jaz vem sedaj edina pot. V lisjaku so baje tudi objavljeni termini in lokacije teh izobraževanje. Res da je verjetno cena pogojena z številčnostjo (kar nekako razumem) ampak če bi bila samo dva bi pa kaj vsak plačal 500e??? Ne vem zakaj jih ne prijavijo drugam, mislim da je potrebno samo reči tajniku oz. kdorkoli ima pač lisjaka v tej Ld.
    Ps. glede na to da se pa fantu mudi, pa jaz ne vem če bi kompliceral.... se je pa za uprašat koliko ga bodo potem prišla šela predavanja??

  8. #148

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    Polh, nimaš prav! Dandanes se pripravnik sam ne more prijaviti nikamor. Prijava gre skozi lisjaka in to je tudi kakor jaz vem sedaj edina pot. V lisjaku so baje tudi objavljeni termini in lokacije teh izobraževanje. Res da je verjetno cena pogojena z številčnostjo (kar nekako razumem) ampak če bi bila samo dva bi pa kaj vsak plačal 500e??? Ne vem zakaj jih ne prijavijo drugam, mislim da je potrebno samo reči tajniku oz. kdorkoli ima pač lisjaka v tej Ld.
    Ps. glede na to da se pa fantu mudi, pa jaz ne vem če bi kompliceral.... se je pa za uprašat koliko ga bodo potem prišla šela predavanja??
    Čot se strinjam vendar naš tajnik-moj mentor ni vedel da rabimo že pred tečajem opraviti varno rokovanje..je mislil da je to v sklopu tečaja za lovca. Zato pa naju z 2. pripravnikom niso nič prej prijavljali...jutri jim bom samo omenil zakaj takšne razlike v cenah..

  9. #149
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Citat Blaž je objavil: Pokaži objave
    ..je mislil da je to v sklopu tečaja za lovca. Zato pa naju z 2. pripravnikom niso nič prej prijavljali..
    Blaž, saj ste imeli varno rokovanje z orožjem v sklopu lovskih izpitov, nekje v maju.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  10. #150

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Blaž, saj ste imeli varno rokovanje z orožjem v sklopu lovskih izpitov, nekje v maju.
    smo imeli? mi sploh še nismo imeli nobenih lovskih izpitov oz. karkoli...

Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •