Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 212

Tema: vprašanje o varnem rokovanju z orožjem in zravniškem pregledu

  1. #131

    Privzeto

    Lep pozdrav! Tudi jaz imam vprašanje. V soboto 4.2. imamo v Medvodah varno rokovanje z orožjem. Mentor mi je rekel da moram meti s sabo 170€ sedaj pa me zanima ali toliko pride samo varno rokovanje ali je v to ceno všteto še kaj?

  2. #132

    Privzeto

    Karel:
    »
    Prvič:
    Ker mislim, da nimam prave informacije, prosim za odgovor:

    - Katerere pogoje mora izpolnjevati oseba, ki ima OL - šport, da lahko pridobi Posestni list - lov? Oseba ni član nobene LD in nima lovskega izpita.

    Drugič:

    MilanK, odgovoril si, a jaz sem našel še nekaj drugega:
    Ur.list št. 63/2010 z dne, 03.08.2010
    Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika za izvajanje Zakona o orožju:
    ...."»4.a člen

    Lovsko orožje

    Lovsko orožje je strelno orožje kategorij B, C in D, s katerim se sme loviti divjad po predpisih, ki urejajo lov divjadi.

    Lovska organizacija izda svojemu članu potrdilo za pridobitev dovoljenja za nabavo orožja po drugi alineji prvega odstavka 17. člena zakona. Za pridobitev orožnega lista mora posameznik predložiti veljavno lovsko izkaznico, iz katere je razvidno, s katerim loviščem upravlja lovska organizacija, katere član je, ali ustrezen dokaz, iz katerega jasno izhaja, da lovska organizacija, katere član je, razpolaga z najetim loviščem in imajo njeni člani neomejen vstop v najeto lovišče. V vseh drugih primerih, ko ima posameznik pravico do lova, se posamezniku izda dovoljenje za posest lovskega orožja.

    "

    ------------------------------------------
    Moje mnenje:

    Karel, kdor išče ta najde, vendar je treba iskati to, kar se navezuje na tvoje zastavljeno vprašanje. Posameznik iz tvojega zastavljenega vprašanja ni član LD in nima lovskega izpita, ima pa OL za športno orožje, želel pa bi si pridobiti "Posestni list- lov", verjetno si mislil "Orožni posestni list". Torej gre za osebo, ki sicer ima OL za športno orožje, poleg tega pa bi si želela pridobiti še "Orožni posestni list za lovsko orožje". To orožje pa je orožje iz kategorije B, C in D, kakor tudi sam pravilno navajaš. Določba Pravilnika, ki jo citiraš se ne nanaša na posameznika, ki ga ti omenjaš in ki bi si rad pridobil predmetno orožno listino. Citirana določba govori o listinah, ki izkazujejo upravičeni razlog za pridobitev orožnega lista in kdo te listine izda, pri čemer se določba navezuje na 2. al. 1. od. 17. čl. zakona. Ker je Pravilnik izdan na podlagi zakona o orožju, se torej ta njegova določba navezuje na prej navedeno določbo zakona o orožju, t.j. na upravičen razlog za izdajo orožne listine. Eden izmed zakonskih upravičenih razlogov za izdajo orožne listine pa je tudi upravičenost do lovskega orožja po predpisih o lovstvu /2. al. 1. od. 17. čl. zakona o orožju/. Upravičenost pa se v povezavi z določbo Pravilnika, ki jo citiraš, izkazuje v tej določbi pravilnika navedenimi listinami. Posameznik, ki je član LD in ima veljavno lovsko izkaznic, mu bo izdan orožni list za lovsko orožje, osebi, ki ima lovski izpit, ni pa članica lovske organizacije – LD, pa dovoljenje za posest lovskega orožja. Iz povedanega sledi, da se posameznikom, ki imajo pravico do lova in prost ter neomejen dostop do lovišča /to so člani lovskih organizacij, ki upravljajo z lovišči, njeni člani pa imajo prost dostop do lovišč/ izda orožni list, posameznikom, ki sicer imajo pravico do lova, nimajo pa prostega dostopa do lovišča, ker niso člani lovskih organizacij, imajo pa lovsko izkaznico tipa 4, pa se izda dovoljenje za posest lovskega orožja. Posameznik, ki ga omenjaš pa ni član nobene lovske organizacije, zato listin iz tega člena Pravilnika preprosto ne more pridobiti oz. mu jih nobena lovska organizacija ne more izdati. Torej bo moral za pridobitev predmetne orožne listine pridobiti in predložiti kako drugo listino, s katero bo izkazal upravičen razlog za pridobitev orožnega posestnega lista. Ena izmed teh je npr. lahko tudi dovoljenje za rejo jelenjadi v obori. Te so sicer izvzete iz lovnih površin in zanje se ne uporabljajo določbe ZDlo-v glede načrtovanja in upravljanja z divjadjo, dovoljeno pa je v njih rejene živali npr. jelenjad odstreliti ali odloviti.

    Opombe:

    Kot izhaja iz citirane določbe pravilnika pa ta v nasprotju z ZDlov govori o dveh lovskih organizacijah, in to:

    -1) o lovski organizaciji, ki upravlja z loviščem – to so LD kot upravljavke lovišč, ki upravljajo z lovišči na podlagi sklenjene koncesijske pogodbe;

    -2) o lovski organizaciji, ki ima v najemu lovišče.

    Slednje lovske organizacije ZDlov ne pozna. Po 64. čl. tega zakona so lovske organizacije: LD, Zveza – LZS, LPN, javni zavodi ter OZUL; vendar te lovske organizacije nimajo v najemu lovišč, nekatere od njih sploh nimajo lovišča: LZS, OZUL; a jih ZDlov med lovske organizacije uvršča zato, ker gre za zvezo LD ali pa za združenje upravljavcev lovišč. Zato mi ni jasno, katere lovske organizacije ima v mislih navedena določba Pravilnika. Osebno namreč ne poznam lovske organizacije pri nas, ki bi z loviščem upravljala na podlagi najemne pogodbe, torej imela v najemu lovišče. Kdo sploh bi lahko bil lastnik ali upravljavec lovišča, s katerim sam ne bi upravljal, temveč bi njegovo upravljanje z najemno pogodbo prenesel na drugo lovsko organizacijo.[/I]
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #133
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Blaž je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav! Tudi jaz imam vprašanje. V soboto 4.2. imamo v Medvodah varno rokovanje z orožjem. Mentor mi je rekel da moram meti s sabo 170€ sedaj pa me zanima ali toliko pride samo varno rokovanje ali je v to ceno všteto še kaj?
    170€???

    Naš izpit za varno rokovanje z orožjem v postojnsko-bistriški zvezi je prišel, če se ne motim, 100€ (predavanja in praktični preizkus na strelišču).

    Bodi pogumen in vprašaj še mentorja ali koga drugega, kaj je všteto v ceno...

  4. #134

    Privzeto

    "MilanK", Orožni posestni list?? - Jemljem kot neljubo napako.
    Iz vsega napisanega, sem razbral, da brez lovskega izpita, ni orožne listine za lovsko orožje. Sem prav razumel?
    Nerodno pri tem je to, da se lovsko orožje vedno razume kot rekvizit za izvajanje lova. Kaj pa športno udejstvovanje? V tej smeri gre moje razmišljanje. Če nimaš orožne listine s predznakom lov, ne smeš streljati na lovskem strelišču. Drži? Če bi imel možnost prepisa iz OL-šport kakšen kos na Dovoljenje za posest-lov, bi lahko?
    Mogoče pa ne bo treba poslati vprašanja na MNZ.:icon_smile:

  5. #135

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    170€???

    Naš izpit za varno rokovanje z orožjem v postojnsko-bistriški zvezi je prišel, če se ne motim, 100€ (predavanja in praktični preizkus na strelišču).

    Bodi pogumen in vprašaj še mentorja ali koga drugega, kaj je všteto v ceno...
    sem sedaj klical tja in res pride 175€ kar se mi zdi veliko saj je prijatelj zazek dal v visnji gori samo 60€ se mi zdi..

  6. #136
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Je tako Blaž jaz sem dal za predavanja 40 €potem pa ko smo imeli v Višnji Gori praktični del(Golobi,MK,Pištola) še 20 € za prijavnino in izposojo pušk in pištole ter naboje..
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  7. #137

    Privzeto

    Tudi taki primeri nakazujejo na nujno izločitev nelovskih organizacij ZLD iz lovske organizacijske strukture!
    Verjetno pride do tolikšnih razlik pri isti zadevi zaradi različnega zraka.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    V glavah vodstev ZLD!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #138

    Privzeto

    Sršen, to pa še jaz podpišem.

  9. #139
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Blaž je objavil: Pokaži objave
    sem sedaj klical tja in res pride 175€ kar se mi zdi veliko saj je prijatelj zazek dal v visnji gori samo 60€ se mi zdi..
    Pa to je neverjetno!!! Od kje takšne razlike od družine do družine???!!!

    Jaz bi se na tvojem mestu z ostalimi pripravniki pritožil...

  10. #140

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Pa to je neverjetno!!! Od kje takšne razlike od družine do družine???!!!

    Jaz bi se na tvojem mestu z ostalimi pripravniki pritožil...
    Ali povprašal na kakšno drugo ZLD, ki ima sedaj v bližnji bodočnosti to izobraževanje in ga opravil tam. Denarja se po mojem ne bodo branili.

    Če ne drugače, jih je treba zdisciplinirati s konkurenco.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •