Stran 6 od 19 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 185

Tema: Lovsko strelske tekme 2010

  1. #51

    Privzeto

    Sebi v prid lahko izkoristijo v primeru, ko imajo lepo skupino zadetkov v tarči in potem "spustijo" strel mimo. Za svoje dejanje imajo pričo ( sodnika, ki mu "diha za ovratnik" ), ki bo število strelov potrdil, zadetke pa bo potrebno določiti, bili ali ne!!:icon_smile:
    Problematični strelci delajo probleme vsem, samo sebi ne. Manjše število strelov v tarčo, je že eno "zdravilo". Drugo pa je, da se nekaj metrov za tarčami postavi še ena vrsta okvirjev, na katerih ni tarč, ampak samo trak ( bel papir ). Pri pregledu tega traka, se lažje ugotovi število zadetkov, ker le ti, niso več tako skupaj, kot na sami tarči. Precej več dela, ampak je koristno.:icon_smile: Ko se strelcu dokaže goljufanje, je edina kazen, za njegovo nešportnost, diskvalifikacija. Če je član ekipe, mora tudi njo doleteti enaka kazen.

  2. #52
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    V nedeljo 6. 6. 2010 bo Lovska družina Krvavec spet prirejala tekmo!!
    Trening bo pa u soboto 5. 6., kot ponavadi.
    Vljudno vabljeni...
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #53

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Prjatli, spet sem bogatejši za eno izkušnjo. Včeraj sem bil v strelski komisiji na tekmi. Pa smo imeli na koncu zelo velik problem pri lovskih tarčah glede količine strelov v lisico. Res da je bila velika luknja a z videnega z gotovostjo trdim da tam ni bilo štirih strelov. Dečko se je bil pripravljen tudi skregat, če ne še kaj drugega. Ker ga pa že od prej poznamin vem da smo imeli že tudi težave z njim, sem sedaj odločen, da tam kjer bom v komisiji, bo že zjutraj pisalo v tekmovalnih pogojih, da lahko komisija določi pri problematičnih strelcih 2 sodnika, ki mu bosta stala za hrbtom in štela oz. gledala strele. Če se ne znamo obnašati po strelsko ali drugače povedano po človeško naj bo pa tako. Kaj pa ostali menite.
    Do nedavnega, ne pred to tekmo, ampak že nekaj tekem prej, sem mislil, da z goljufanjem poizkušajo strelci ki niso ravno pri vrhu. sedaj pa mi je jasno, da dobri poizkušajo biti boljši z goljufanjem. Sramota. Na naši tekmi sem videl dva strelca, ki se imata za nekaj, pa sta prislanjala palico ob količek,leže ob kol,... .Potem se pa širokousti, da mu ni šlo ( 182 krogov). V finalu, ko je bilo pa 30 gledalcev, ustreli pa 156. Mislim da je vsakemu jasno. Pa tudi v žiriji ne mislim bit več, saj nima smisla, ko pa strelci vpijejo name. Kdor se ne more sprijaznit z odločbo žirije, naj raje ostane doma. Pero, tudi jaz sem ga že videl lani, saj veš kje.

    LP

  4. #54

    Privzeto

    Saj pravim prjatu, če se ne more ob nedeljah z kom drugim pohvalit kakor z golufanjem na strelskih tekmah pa res živi bedno življenje, če lahko temu rečeš življenje. Pa veš kaj me še zelo moti: da so si ti kao"vrhunski"strelci organizirali v nek tihi klan, ki en drugem pomagajo, da mi ubogi navadni strelci veljamo pri njih za neke uboge pare ki nimamo pojma o strelstvu.

  5. #55
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ko bo zaživela liga Forum-lov bo dokazano goljufanje sankcionirano z diskvalifikacijo za celoten potek lige.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #56

    Privzeto

    Napisite kdo je pa se bo sam mogoce zamislil.Hja jaz takih problemov nimam ,posebno pa vceraj ne.Sem preprican, da ni bilo na nobeni moji tarci delikatno,ker so bili vsi streli lepo narazen.
    A golobi so bli tudi potlej metani za zivce 3 lep 4 sploh niso hotli iz bunkerja pa spet,...neki je masina jebal...

  7. #57

    Privzeto

    Zajc, a tista tarča je bila tvoja, ki smo jo lahko še enkrat uporabili, ker ni imela nobene luknje v krogih. So organizatorjo rekli da v bodoče takim vračajo del pristopnine.

  8. #58
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Nova mašina je pa še ni čist 100% utečena,se postavi golob malo postrani pa ga zdrobi


    eni se kregajo za nekaj krogov,jaz sem pa skakal od veselja ko sem naredu 163 na tarči

  9. #59

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Zajc, a tista tarča je bila tvoja, ki smo jo lahko še enkrat uporabili, ker ni imela nobene luknje v krogih. So organizatorjo rekli da v bodoče takim vračajo del pristopnine.
    Ta pa boli...

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Prjatli, spet sem bogatejši za eno izkušnjo. Včeraj sem bil v strelski komisiji na tekmi. Pa smo imeli na koncu zelo velik problem pri lovskih tarčah glede količine strelov v lisico. Res da je bila velika luknja a z videnega z gotovostjo trdim da tam ni bilo štirih strelov. Dečko se je bil pripravljen tudi skregat, če ne še kaj drugega. Ker ga pa že od prej poznamin vem da smo imeli že tudi težave z njim, sem sedaj odločen, da tam kjer bom v komisiji, bo že zjutraj pisalo v tekmovalnih pogojih, da lahko komisija določi pri problematičnih strelcih 2 sodnika, ki mu bosta stala za hrbtom in štela oz. gledala strele. Če se ne znamo obnašati po strelsko ali drugače povedano po človeško naj bo pa tako. Kaj pa ostali menite.
    mi ni najbolj jasno .
    koliko strelov je šlo za posamezno tarčo 5 ali 10 ?

Stran 6 od 19 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •