Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 51

Tema: Bolezni psov

  1. #21
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Jagermaister, se spomniš malo nazaj, ko smo omenjali kroglo Grom (oz. moje izkušnje z to kroglo)? Napisal si mi, da bi še s flobertom več pobral... Tudi v tvojem primeru je mala verjetnost, da bi pes preživel s takšno kroglo v sebi-pa je. Če je res, da je krogla naredila takšno pot v telesu tvojega štirinožnega prijatelja, kot je opisal zdravnik, je možnost, da je preživel samo zato, ker ni bilo zadostnih poškodb.

  2. #22

    Privzeto

    Jagermaister

    To,da je krogla ostala v psu nekako razumem, če naj bi šlo za odbito kroglo. Ne razumem pa tega, da krogla na rentgenu ni bila vidna, ali pa je morda izpadla že pred slikanjem. V tem primeru si pasjo uto očistil malo kasno.:icon_smile:

  3. #23

    Privzeto

    Andrej in Jež, preberita poste Jagermaistra preden pišeta..

  4. #24
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    A bi lahko bolj precizno določil, kateri odlomek iz njegovih postov si imel namen poudariti, alojz1?

  5. #25

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    A bi lahko bolj precizno določil, kateri odlomek iz njegovih postov si imel namen poudariti, alojz1?
    Če bi krogla zadela psa direktno ne bi še danes lovil. To je pravilno ugotovil in napisal lastnik. Ne moremo pa ocenjevatu učinka odbitih krogel in to primerjati z direktnim zadetkom, kot si storil ti.

    citat: Jagermaister, se spomniš malo nazaj, ko smo omenjali kroglo Grom (oz. moje izkušnje z to kroglo)? Napisal si mi, da bi še s flobertom več pobral... Tudi v tvojem primeru je mala verjetnost, da bi pes preživel s takšno kroglo v sebi-pa je. Če je res, da je krogla naredila takšno pot v telesu tvojega štirinožnega prijatelja, kot je opisal zdravnik, je možnost, da je preživel samo zato, ker ni bilo zadostnih poškodb.

  6. #26
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    "Če bi krogla zadela psa direktno, ne bi še danes lovil. To je pravilno ugotovil in napisal lastnik. Ne moremo pa ocenjevatu učinka odbitih krogel in to primerjati z direktnim zadetkom, kot si storil ti".
    Odgovor:
    Recimo, da se z vama o direktnem zadetku strinjam. Rentgen je pokazal, kar je pokazal, kdor je rentgenske slike gledal, jih je tudi nekako pregledal, da je predlagal evtanazijo, je po mojem nepremišljena poteza veterinarja. Da se je Jagermaister delno (čeprav mogoče zaveden s strani "strokovnjaka") strinjal z njim je razvidno tudi iz tega, da se je takoj odločil za nakup mladiča, je pa odreagiral, kot bi najverjetneje tudi sam, kar z ranjencem bo pa bo, če se bo stanje poslabšalo, bi ga dal pa evtanazirat. Ugotovitev o odbiti krogli je prišla na dan kasneje, ko je našel kroglo! Debata je bila ravno o učinku odbite krogle, pa vendar ne razumem, kako to povezuješ z mojimi direktnimi zadetki. Bistvo je v tem, da so monolitne krogle za telo, ki za njih predstavlja premali upor neprimerne, če ne celo neuporabne, razen pri zelo točnih zadetkih v vitalne organe, pa še to ne v vse. Če bi ga zadela mehkejša odbita krogla, bi ga raztrgala, če lahko izrazim svoje mnenje. Tudi strokovnjaki imajo lahko napačno mnenje, zakaj ga ne bi smel imeti tudi jaz ali Ti (čeprav nobeden namerno). Pa lep dan alojz1.

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Andrej in Jež! Ne mešat jabolk in hrušk. In ne želim vama, da bi imela podobne izkušnje. Pes je komaj preživel in namesto, da bi jagal z njim, sem ga vso zimo negoval.
    Psa je zadela odbita krogla, od česa se je odbila in kaj je prej že zadela, pa jaz ne vem - mogoče celo kakšno debelce. To sem sklepal po tem, ker je imel pes strelni kanal od spodaj navzgor, od rame, nad lopatico do hrbtenice, strelec pa je streljal od zgoraj navzdol. In ne moreš primerjati direktnega zadetka z odbito kroglo, ki je izgubila že večino energije. Čeprav je ob zadetku na pravo mesto lahko še kako nevarna.
    Veterinar na fakulteti je pravilno ugotovil le to, da nobena kost ni zlomljena. Za vse ostalo ga je lahko sram. Važno je le, da dobro pokasirajo.

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Rentgen je pokazal, kar je pokazal, kdor je rentgenske slike gledal, jih je tudi nekako pregledal, da je predlagal evtanazijo, je po mojem nepremišljena poteza veterinarja. Da se je Jagermaister delno (čeprav mogoče zaveden s strani "strokovnjaka") strinjal z njim je razvidno tudi iz tega, da se je takoj odločil za nakup mladiča, je pa odreagiral, kot bi najverjetneje tudi sam, kar z ranjencem bo pa bo, če se bo stanje poslabšalo, bi ga dal pa evtanazirat.
    Če bi se z veterinarjem strinjal, bi verjetno naredil po njegovo. Tako pa sem mislil, da bo pes, če ne po štirih, pač hodil po treh in niti slučajno nisem pomislil na evtanazijo. Bi bil za čuvaja in mogoče za kakšno lažjo krvno sled. Po mladiča pa sem šel, ker pač rabim psa tudi za lov. In tega nimam več: leto star se je izgubil in preden sem ga našel, ga je Nekdo ubil. Pa sem šel spet po drugega. Ta mi je leto star zbolel. In spet na kliniko (a na srečo k drugi veterinarki). Ko si je opomogel, pa praktično na prvi jagi v luknjo k jazbecu, kjer je tudi ostal.

  9. #29
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Jagermaister,
    mogoče si odreagiral malo preveč čustveno, glede na to, da zadnje čase nimaš sreče z psi, in ti ne zamerim niti približno. Večino stvari sem že napisal in koliko te razumem, glede razmišljanja o stvari nisva daleč. Da bi si želel tvoje izkušnje, ne hvala, imam že svojih zadosti (takšne in podobne vrste). Ravnal si po občutku, kar se je izkazalo za prav in še enkrat: Vsaka vama čast!
    Ko se srečamo, pa še katero rečemo, a prav?

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Ali je možno, da zadnje čase razsaja kakšen virus (nekje sem bral o kužnem kašlju)? Moja terierka kašlja in breha, toliko časa, da bruha - samo belo slino.

    Ima kdo kakšno idejo?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •