Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 51

Tema: Bolezni psov

  1. #41

    Privzeto

    Fantje,na vsakih tbl so navodila.Vedno povejte veterinarju če je psica slučajno breja.Npr.Dehinel plus tbl se ne daje psicam v prvih dveh tretjinah brejosti,Prazinon tbl se ne daje psicam v prvih 40 dnevih brejosti,Pratel tbl moramo med brejostjo in laktacijo točno dozirati,Milbemax tbl pa lahko uporabljamo pri breji psici brez omejitve.Sicer pa se psico "VEDNO" razglisti pred paritvijo in šele na to pri starosti mladičev od 10-14 dni.NIKOLI,ampak res "NIKOLI" ne cepite psic med brejostjo,še posebno če je v zadnji tretjini.Zaradi mene se lahko vsi na glavo postavijo svojih psic ne cepim med brejostjo.Že sama brejost je za vsak organizem stres,cepljenje tudi,vakcina pa je vnost tujka v organizem v obdobju,ko je le-ta najbolj občutljiv.
    Tjaša

  2. #42

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Fantje,na vsakih tbl so navodila.Vedno povejte veterinarju če je psica slučajno breja.
    Kolikokrat naj še ponovim?
    Veterinarju je povedal, da je psica na koncu brejosti in JA na navodilih piše, da se tablete lahko dajo med brejostjo.
    Jaz hočem le povedati , da se navodil proizvajalcev in veterinarjev ne smemo držati kot "pijan plota".

  3. #43

    Privzeto

    Vendar ne moreš zagotovo potrditi, da so pogin nerojenih mladičev povzročile tablete proti zajedalcem. Kaj če je bil vzrok cepljenje psice?

    Se mi pa zdi neodgovorno od veterinarja, da sploh cepi brejo psico.

  4. #44

    Privzeto

    Navodil proizvajalca zdravila in pa veterinarja se je vedno dobro držati,vendar že zdrava pamet govori,da ne med brejostjo.Bom rekla še drugače.Večina od vas ima najbrž otroke.A so vaše žene tudi cepili v obdobju njihove nosečnosti? Skoraj 100% NE!To je najbolj ranjlivo obdobje za bodočo mater,pa naj bo na štirih ali pa dveh nogah.
    Tjaša

  5. #45

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Navodil proizvajalca zdravila in pa veterinarja se je vedno dobro držati,vendar že zdrava pamet govori,da ne med brejostjo.

    Hočeš povedati, da moramo imeti več znanja kot veterinar, da bomo lahko presodili, kdaj njegova navodila upoštevati.

  6. #46

    Privzeto

    Ne,ampak v končni fazi je psica tvoja in ti odločaš,kdaj jo boš cepil.Na žalost še vedno obstajajo določeni veterinarji,ki delajo samo v svojo korist in dobiček,ne pa za dobrobit živali.Zato je ključnega pomena,da svojemu vetu zaupaš.Tako kot zaupaš svojemu osebnemu zdravniku-drugače ga ne bi izbral.
    Tudi moji psi imajo svojega veta,pa ta ni iz moje občine,celo iz bližnje ne.Vendar je človek,ki ga lahko ob polnoči pokličem in vprašam za nasvet in pomoč.Priznam,da je meni mogoče malo lažje že zaradi tega,ker sem "iz foha",ampak to ne spremeni dejstva,da tudi naši psi kdaj potrebujejo pomoč,ki presega celo moje znanje in zmožnosti.In takšnega veta se držim kot "pijanec plota"!

  7. #47

    Privzeto

    Kolega ima psico, ki ima napade Božjasti, ki pa so zelo pogosti. Ali ima kdo kaj izkušenj stem?

  8. #48

    Privzeto

    Ali ima kdo probleme z ušesi pri nemškem prepeličarju .Kako jih pozdravite.

  9. #49
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat gonič je objavil: Pokaži objave
    Kolega ima psico, ki ima napade Božjasti, ki pa so zelo pogosti. Ali ima kdo kaj izkušenj stem?
    Koliko je psica stara?

  10. #50

    Privzeto

    Edino kar vem je, da se božjast lahko pojavi zaradi glist. Naj preveri...

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •