Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 51

Tema: Bolezni psov

  1. #1

    Privzeto Bolezni psov

    Zanima me ali ima kdo kake zapiske o boleznih psov za lovske pripravnike, ki jih morajo znati na izpitu? Sam imam samo zapiske o boleznih pri divjadi pa so me posamezniki vprašali ali imam tudi za pse.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto bolezni psov

    kolikor se ne motim so naštete bolezni psov v starem lovskem priročniku, tiste najpomembnejše so naštetete za katere je dobro da ve vsak lovec, sploh tisti ki ima psa kateri ga spremlja pri lovu. Tisto kar mora vedet vsak pripravnik je dovolj opisano v tej knjigi.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Tole se je pred dnevi pojavilo na prsih pri terierju.
    Povezava 6666

  4. #4

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Tole se je pred dnevi pojavilo na prsih pri terierju.
    Povezava 6666
    Na sliki ni dovolj vidno zato bi moral pripisati:
    Ta medalja na junaških prsih najboljšega prijatelja je lovska krogla, ki je po enem letu predrla kožo in izstopa
    Last edited by alojz1; 1. April 2010 at 11:06.

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Res je! Le da po dveh letih in pol...
    Takole zgleda bolj od blizu:
    Povezava 6668

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    In kdo je bil slavni podeljevalec medalje?
    Kužku pa klobuk dol in spoštovanje!

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Zakaj se pa tega ne dene ven?

  8. #8

    Privzeto

    Ganges,nekaj malega o boleznih psov je objavljeno tudi v knjigi Marka Malija, Lovska kinologija.
    LP Tjaša

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Zakaj se pa tega ne dene ven?
    Sem se posvetoval z veterinarjem in je rekel naj par dni počakam. No včeraj mu je že izpadla, oz. jo je z lizanjem odstranil. Bojim pa se, da je ni požrl, saj je nisem našel ne v koči in ne v pesjaku.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    In kdo je bil slavni podeljevalec medalje?
    Kužku pa klobuk dol in spoštovanje!
    Sem menda že nekje napisal: pes je na lovu zaustavil povsem zdravega ozimca. Šel sem previdno v njegovi smeri, lajež pa je privabil tudi enega štantarja, da je zapustil stojišče in bil tam malo pred mano. Videl sem ga, ko je dvigal puško in vpil naj ne strelja, ker bo zadel psa, pa me menda sploh ni slišal. Prašiča je zgrešil, psa pa je odbita krogla zadela od spodaj v pleče, pa do hrbtenice. Noge ga niso več držale, kotalil se je po bregu in sekal z zobmi okrog sebe. Naslednji dan se je počasi spravil na noge, vendar je imel sprednjo levo nogo čisto hromo.

    Peljal sem ga na kliniko, tam pa sem doživel naslednji šok. Profesor doktor, ki ga je pregledal in slikal na rentgenu, je ugotovil, da ima presekan živec in da pes nikoli več ne bo hodil po štirih in jagal. Rekel je, da sicer ima strelni kanal, krogle pa ne. Predlagal je amputacijo leve noge, ali pa kar evtanazijo. S tem se nisem strinjal, rekel sem, naj psa pokrpajo kolikor se da in bom pač takšnega odpeljal domov.
    Čez 14 dni, ko sem že pripeljal mladička, se mi je zdelo, da več ne vleče noge po tleh, ampak malo dvignjeno. In res, nekaj dni kasneje se je že nekoliko oprl nanjo, ko je šel odlit in se ni več prekucnil. Dajal sem mu vitamin B1 in potem je šlo čedalje na bolje. 2 meseca kasneje je že ujel v sprednjo nogo obstreljenega srnjačka.
    Po poškodbi komaj opazno šepa, drugih posledic pa nima: strela in prašičev se ne boji. Zdaj se je izkazalo, da se je tisti "profesor doktor" zmotil tudi glede krogle.

    Tako je zgledal takrat:Povezava 6684

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •