Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 69

Tema: Pomoč LD Lazina

  1. #31

    Privzeto

    Mislim, da se lahko taka družina izkoplje iz težav brez prosjačenja.

  2. #32

    Privzeto

    Iz povprečja dohodkov za koncesijo je razvidno da imajo kar precej divjadi.Po vsej verjetnosti pa ne prirejajo nekih družbenih prireditev kot so veselica,strelske tekme,ker bi zato sigurno slišali.Če letne prihodke 2,5 let dajo na kup pa imajo za stroške.
    Ja najlažje je prosjačiti,odgovornosti pa ne prevzeti.
    Napišejo njaj kaj je dejansko bilo.

  3. #33
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Pri banki se da najeti kredit z poroštvom nepremičnine in ga obročno odplačevati.Mislim pa da bi z enoletno pavzo odstrela celotnega plana z lahkoto plačali zahtevek in še ostalo bi. Torej pri tako bogatem lovišču se resnično lahko iz težav izvlečejo sami in jim ni potrebno prositi za pomoč. Popolnoma drugače bi bilo ,če bi bilo lovišče revno , pa ni. Vzdražati bo potrebno eno leto in bo vse lepše.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Moje mnenje pa je, da je prav, da smo v takih situacijah solidarni.

  5. #35

    Privzeto

    Sem tudi za to, da se jim pomaga. Moti me edino to , da se od dotične LD nihče ne oglasi in nam malo podrobneje predstavi ta njihov problem.

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Med leti 2003 in 2008 smo tudi v naši LD hodili po sodiščih zaradi enega primera povoza divjadi. Zadnja tri leta sem se razprav udeleževal jaz kot starešina.
    Sodišče gleda na objektivne in subjektivne okoliščine.
    Med objektivne spada:
    • Izvajanje lova v času povoza
    • Zahteva za postavitev prometnih znakov z strani LD
    • Ostale aktivnosti članov LD ki bi utegnile vplivati na nesrečo.


    Med subjektivne okoliščine pa spada:
    • Realizacija odstrela
    • Realizacija načrtovanih biotehničnih del
    • Lokacije krmišč


    Pri objektivnih okoliščinah smo se zvlekli ven. Povoz je bil ob 02:30, ko se lov ni izvajal. Pri postavitvi znakov se je zakompliciralo, ker nismo poslali zahtevka priporočeno z povratnico, vendar nam je prejemnik, kljub temu potrdil sprejem dopisa.

    Pri subjektivni krivdi se je zakompliciralo, ker smo v tistem letu pri jelenjadi dosegli odvzem 94%. Primer je romal na višje sodišče, ki ga je vrnilo na okrajno sodišče. Tam smo uspeli dokazati, da smo pri kategoriji jelenov (povožen je bil jelen) v tistem letu (zaradi povoza) presegli plan in je bila realizacija 120%.
    Dokazali smo tudi, da je bilo v okviru ekološke enote plan odvzema v celoti realiziran.
    Največje težave smo imeli, ko smo sodišču razlagali, da je: odvzem = odstrel + izgube.

    Vložili smo tudi proti tožbo, zaradi škode na divjadi, ki pa jo je sodišče zavrnilo.

    Na koncu smo na sodišču zmagali. In ker smo se zagovarjali sami brez odvetnika, nam je sodišče v petih letih priznalo celih 57,30€ stroškov. Plačati pa smo morali še sodnega izvedenca v višini cca 120 000 SIT, ki smo ga sami klicali, nas pa je spravil še v večjo godljo, ker ni imel za burek.

  7. #37

    Privzeto

    Ja takšni primeri poberejo energije in volje marsikateremu članu. Se pa strinjam s Krpanom, da je potrebno imeti vse zadeve poštimane v skladu z zakonom, da lahko na koncu le "zmagaš".
    Lahko kdo odgovori katere zadeve je potrebno imeti vse urejejno, da se rešiš tožb glede nesreč v prometu z divjadjo. To namreč postaja zelo pereč problem pri večini LD. Recimo izvajanje skupnih lovov ob prometnih cestah...kako ga izvesti in "zavarovati", da se zadosti vsem predpisom. Itd,...itd,...itd...


    Če kdo ve napotke za vse te sodne in zakonske frkeljce bi bilo dobro, da se malo napišejo, da bi bili drugi obveščeni kaj postoriti, da se ustreže vsem zahtevam.

  8. #38
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    ...
    Lahko kdo odgovori katere zadeve je potrebno imeti vse urejejno, da se rešiš tožb glede nesreč v prometu z divjadjo. To namreč postaja zelo pereč problem pri večini LD. Recimo izvajanje skupnih lovov ob prometnih cestah...kako ga izvesti in "zavarovati", da se zadosti vsem predpisom. Itd,...itd,...itd...


    Če kdo ve napotke za vse te sodne in zakonske frkeljce bi bilo dobro, da se malo napišejo, da bi bili drugi obveščeni kaj postoriti, da se ustreže vsem zahtevam.
    Rikec, pa kaj ti misliš, da smo mi tu kompetentni za kakšna taka navodila?
    Tu smo le zbir naključnih, ki lahko o tem debatiramo in nič več.
    Raje se vprašaj, kam gre tvoja članarina, oz. članarina tvoje LD in kdo je na zvezi kompetenten za take odgovore in kaj si do sedaj od njih dobil!

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    zr7:
    "Raje se vprašaj, kam.... "

    Veliko soli,...

  10. #40

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Rikec, pa kaj ti misliš, da smo mi tu kompetentni za kakšna taka navodila?
    Tu smo le zbir naključnih, ki lahko o tem debatiramo in nič več.
    Raje se vprašaj, kam gre tvoja članarina, oz. članarina tvoje LD in kdo je na zvezi kompetenten za take odgovore in kaj si do sedaj od njih dobil!
    Nisem mislil, da smo mi tu kompetentni za taka navodila. Sigurno pa kdo pozna kako se tej zadevi streže in lahko napiše svoja razmišljanja in predloge. ZR7 ne vem zakaj o tem nebi debatirali in pisali? Kje pa piše, da bi moral kar takoj do odvetnika letet, za takšno debato...
    Članarina gre pač kamor gre za to ne moreva pomagati ne jaz, ne ti.
    Torej... debatirajmo (te) to je zdej dovoljeno, je dal ZR7 dovoljenje:icon_::icon_:

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •