Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: Odvračanje ujed

  1. #11

    Privzeto

    To je pač zakon narave in seveda še kdo lovi in upleni razen nas,za obstoj sebe in svoje družine.Kdor to razume ve,da se temu ne more izogniti!

  2. #12
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Krško
    Prispevki
    101

    Privzeto

    Kolikor sem pač imel priliko videt napad skobca, je zmeraj priletel kot blisk skozi grmovje, vejevje na vrabce pri meni doma.
    Napadi na golobe pri kolegu so bili pa pikiranje z višine in zasledovanje. Po tem scenariju je tud ujel eno golobico.

    Ponavadi so kakšne pozne mladiče golobov imeli za vabe ali pa v enem primeru navadnega goloba, ki se pa ni obnašal tako bedasto kot pismonoše, ampak se skril pod skedenj. :icon_smile:

  3. #13

    Privzeto

    To, da skobec napada golobe se mi ne zdi verjetno.

  4. #14

    Privzeto

    Bor, skobec se spravi tudi na golobe! To zimo sem bil priča trem napadom skobca na moje pismonoše. Ponavadi mam golobe odprte približno 2 uri in med tem časom delam tudi drugo delo, tako da jih ne morem nonstop opazovat in sem prepričan da je bil še kakšen napad več. Najbolj zanimivo je bilo, ko je samica skobca stala na eni strani strehe golobnjaka, golob pa na drugi strani. Nekaj časa sta se gledala potem pa pufff, skobčevka se je zabila v goloba in skupaj sta padla za golobnjak. Bilo mi je žal goloba, ker je bil glih eden od pismonoš, tko da ko sem se približal na cca. 5m ga je skobčevka izpustila in odletela stran. Drugi primer je bil, ko je bila jata golobov v zraku in vedno, ko so se golobi spustili nižje, da bi pristali, so začeli delati tiste panične osmice, ki jih počno kadar jih napade kraguljka. Situacija mi je bila čudna in ko sem prišel do golobnjaka sem na tleh za trto videl mlado samico skobca na golobu. Preden ga je izpustila sem se moral kar konkretno približati, na okoli 3m. Golob je bil še živ, ampak imel je luknjo proti srcu v prsih in manjkalo je okrog 15-20g mesa. To je bil zopet pismonoša težak okrog 500g, ker sicer imam tudi manjše golobe težke okrog 250-300g. Tretji primer je bil zelo podoben temu.


    Pa še nekaj filmčkov za tiste, ki dvomijo v pogum skobca

    http://www.youtube.com/watch?v=5M-HtonGZho

    http://www.youtube.com/watch?v=6NOTM...eature=related

    Pri drugem posnetku snemalec kar veselo trdi da je to postovka

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •