Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: nemški prepeličar serec

  1. #1

    Privzeto nemški prepeličar serec

    Včeraj se je na območju soteske Vintgar(med Zasipom ter Blejsko Dobravo) izgubil nemški prepelicar po imenu Aro.
    Če bi kdorkoli karkoli izvedel, ali ga videl naj pokliče gsm: 041 635 619
    Povezava 6570
    Lp

  2. #2

    Privzeto

    Ali je že doma?

  3. #3

    Privzeto

    Ne, za njim se je izgubila vsaka sled
    Dvakrat je bilo dano tudi obvestilo na radio, kontaktiral sem veliko ljudi kateri se stalno zadržujejo na tem območju vendar ga ni videl nihče. Prav tako sva s prijateljem alpinistom tudi lovcem preiskala celotno sotesko in ga še celo sledila na krajih kjer je bil še sneg, vendar naslednje dni ni bilo več ničesar obetavnega.
    Sicer upanje umre zadnje vendar je upanja z dneva v dan manj.

  4. #4

    Privzeto

    Obvestilo na radiu naj se vrti redno in pogosto. Ne samo 2x. Ker se mora informacija "vsidrati ljudem v ušesa". Če je kje blizu bolj urbano okolje, je smiselno polepiti tudi plakate. Pa obvestiti pristojno zavetišče (Brane Pirc) in okoliške veterinarje.

    Večkrat je treba it tudi pogledat na tisto mesto, kjer se je izgubil (oz. kjer je imel zadnjič stik z vodnikom). Dobro bi bilo tam pustiti kako reč, ki diši po vodniku (ruzak, pulover) ali pa kar kako dekico od psa. Skratka - nek znan vonj.

    Pogosto (vsak dan) preiskat teren, kjer se je izgubil in morda malce logično razmislit, kam bi lahko šel, nato pa peljat iskanje še v tisti smeri.

    Dva dneva iskanja se za vodnika sicer vlečeta, ni pa še nič izgubljenega. Samo ne obupat! Nekje se bo že pojavil!

  5. #5

    Privzeto

    Ko sem imel jaz tak primer sem samo vprašal poštarja, ki z mopedom razvaža pošto. Do ure natančno mi je opisal kje se giblje tako, da sem ga lahko našel.
    Pes se po gonji ranjenega merjasca v tujem lovišču ni vrnil. Ponovno snidenje po 4 dneh

  6. #6

    Privzeto

    Je tu kakšna novica?

  7. #7
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Ne, za njim se je izgubila vsaka sled
    Dvakrat je bilo dano tudi obvestilo na radio, kontaktiral sem veliko ljudi kateri se stalno zadržujejo na tem območju vendar ga ni videl nihče. Prav tako sva s prijateljem alpinistom tudi lovcem preiskala celotno sotesko in ga še celo sledila na krajih kjer je bil še sneg, vendar naslednje dni ni bilo več ničesar obetavnega.
    Sicer upanje umre zadnje vendar je upanja z dneva v dan manj.
    NE OBUPAJ! Iskreno in močno držim pesti, da ga najdeš čimprej!
    Lp

  8. #8

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Je tu kakšna novica?
    Jah je nekako. Včeraj me je po telefonu poklical Lisjak in mi dejal da so delavci kateri urejajo brežino soteske, videli psa podobnega mojemu. Seveda sem se takoj odpravil tja preverjat, a nisem našel ničesar, tudi sedaj med prazniki bom bolj težko prišel do kakšne informacije, tako da računam na tale teden ko pride na kaj več.

    Lp

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •