Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 42

Tema: Dostop do Lisjaka slehernemu lovcu

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat dandy je objavil: Pokaži objave
    Zanima me na kakšen način lahko dostopam do LISJAKA, če sploh lahko dostopam? Če ne zakaj ne?
    Hvala za odgovor lovski prjatli.
    Ne moreš, tudi drugi ne moremo. Le par "posvečenih" iz vsake LD ima geslo za dostop, pa seveda "posvečeni" na višjih nivojih in po službeni dolžnosti in funkciji.
    Zakaj ne? Hm, tudi mene zanima.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #22

    Privzeto

    hvala za odgovor. Prov nej pa majo te podatke. Škoda časa, grem rajš na pir, pol pa u šumo:-)

  3. #23

    Privzeto

    Citat dandy je objavil: Pokaži objave
    hvala za odgovor. Prov nej pa majo te podatke. Škoda časa, grem rajš na pir, pol pa u šumo:-)
    Prej boš v "šumi" najdo roge, kot pa na lisjaku podatke. Pa na zdravje in dober pogled, karkoli že boš videl.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #24

    Privzeto

    Takrat ko sem še bil član LD, so ravno "vpeljevali sistem lisjaka", sam bog ve koliko dnarja pobranega iz članarin so zapravli na ta račun. Dela pa en klinc, res sam za une od boga poklicane
    Kokr ena mala "patrija" hahahahaah

  5. #25

    Privzeto

    Kaj konkretno bi te pa v Lisjaku zanimalo oz. katere podatke, za katere si sedaj očitno prikrajšan, bi z vpogledom pridobil?

  6. #26

    Privzeto

    Dostop do spletne strani
    ponedeljek, 15. september 2008, SAMO VONČINA

    Vse člane LD, ki imajo veljavno lovsko izkaznico obveščamo, da je omogočen dostop do dokumentov, gradiv organov in komisij LZS ter spremljanje odvzema divjadi za svojo LD. Na spletni strani LZS, zavihek "za člane LZS", vpišete uporabniško ime – ID ŠTEVILKA LD in geslo – ID ŠTEVILKA ČLANA. Oba podatka sta navedena na lovski izkaznici.

    Administrator LZS

    No evo jast imam veljavno lovsko izkaznico! Za njo sem letos tako kot vsa leta plačal 150.00€ kaj se zdej kle nekej grejo in zajebavajo. Zakaj nam ( nečlanom) potem to zaračunavajo. Ne dobim LOVCA, ZLATOROGOVE KNJIŽICE ITD. Komu na čast in zakaj po tem plačujemo? Po podatkih LZS-ja nas je takih "BREZOMCEV " cca 1000 v Slov.
    Lovsko zvezo sprašujem , kdo pokasira in z čigavim žegnom ta denar??????

  7. #27

    Privzeto

    Dandy člani LD , ki imamo veljavno lovsko izkaznico imamo dostop do dokumentov, gradiv organov in komisij LZS ter spremljanje odvzema divjadi za svojo LD. Zakaj ti in drugi, kakor praviš "BREZDOMCI", nimate dostopa do dokumentov, gradiv in komisij LZS, pa ti predlagam, da po E-pošti pišeš LZS in odgovorne vprašah kako je s to zadevo. Verjamem, da boš od njih kar hitro dobil odgovor.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  8. #28
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat dandy je objavil: Pokaži objave
    .... Dela pa en klinc, res sam za une od boga poklicane
    ...
    Lisjak je že dobra in kvalitetna stvar in bogata zakladnica podatkov. Problem je le v dostopnosti in možnosti uporabe teh podatkov.

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Sleherni lovec v sistemu Lisjak nima kaj početi, razen če se onemogoči možnost vpogleda v osebne podatke članov.
    Kako poteka odstrel v domači LD pa se popolnoma dobro da razbrati na strani LZS.

  10. #30

    Privzeto

    Vem, da je bilo o lisjaku veliko napisanega, še več se je v zadnjem času pisalo o dostopnosti do te aplikacije in o uporabi podatkov, ki se tam zbirajo in kasneje obdelujejo. Podatki zbrani v tej aplikaciji so osnova za vse delovanje (načrtovanje) odvzema in ukrepov v življenskem okolju divjadi in ostalih vrst prostoživečih živali in vodenja evidenc za potrebe vsake LD v našem prostoru. Kot tak je postal nepogrešljiv pripomoček, konec koncev tudi obvezen, pri delovanju vsake LD, ZGS in lovske inšpekcije.
    Ko pa se sprehodim po aplikaciji (sem eden tistih srečnežev, ki to možnost ima) pa se mi poraja vprašanje, kot sem napisal nekaj postov nazaj, za katere podatke so tisti člani, ki možnosti vpogleda nimajo, prikrajšani.
    Pri članstvu, kjer se urejajo podatki o članih LD, podatki o bivših članih, pregledi odlikovanj, plačila članarine so zadeve tudi brez vpogleda jasna. Kot član LD vsak pozna svoje solovce in ne vem kaj bi pridobil z vpogledom v ta del. Mogoče to, da ne bi pozabil komu čestitati za rojstni dan?
    Organizacija - zajema podatke o lovski družini, ki so vsakemu članu dostopni na vsakem koraku (naslov, kontakti, sestav UO, NO, disciplinske komisije...).
    Odstrel in izgube - urejanje, pregledi, načrt odstrela, evidence, kategorizacija). Podatki so ob sprotnem vnašanju dostopni vsakomur tudi preko portala LZS, kjer si lahko ogleda tudi realizacijo za pretekla leta.
    Izobraževanja - vsaka LD je sproti obveščena o vseh izobraževanjih, ki so na voljo za njene člane tako na ravni LZS, kot tudi področnih zvez ali koga drugega.
    Škode in objekti - ne vem kaka je praksa v drugih LD, ampak pri nas smo popis delali skupaj in je evidenca vsakomur dostopna tako pri gospodarju kot npr. revirnemu vodji, za določen revir. O škodah pa se poroča na posvetih LD in se jih sanira na delovnih akcijah, tako da je vsak, ki to želi neposredno seznanjen s škodo.
    Kinologija - podatki o lovskih pseh v družini. Glede na stanje v lovskih družinah ni kaj veliko za gledati, saj večinoma vse pse in njihove vodnike lahko preštejemo na prste dveh rok.
    Letni načrt - sestavljen in predstavljen vsem lovcem, ki pri nastajanju tudi sodelujejo in s zavezani k njegovem izpolnjevanju.
    Kratek sprehod čez lisjaka je tako končan in še zmeraj me zanima, v čem je član, ki do aplikacije nima dostopa prikrajšan?

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •