Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 42 od 42

Tema: Dostop do Lisjaka slehernemu lovcu

  1. #41

    Privzeto

    Takole prebral sem celotno temo, pa mi še vedno ni jasno, kaj bi želeli nekateri videti v Lisjaku kakeršnega poznamo danes?


    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Se popolnoma strinjam. Sedanja oblika je res čisto neuporabna. Zakaj se ne more izpisati treh podatkov v obliki in vsebini, kot se jih vnaša v Lisjak? Za svojo LD na vidim ovir, zakaj nebi videl vseh "surovih" podatkov, ki so vnešeni v Lisjak (glede realizacije in načrta odvzema divjadi) in ne kot sedaj, kot nekega skopega neuporabnega povzetka.
    Zato me zanima kaj natančno bi želeli videt, ali so to podatki o: vrsti odvzete divjadi, spolu, starosti, vrsti odvzema, datumu in uri odvzema, kraj, kordinate, teži (bruto, neto), kupcu, uplenitelju? Pa še sm kaj pozabil napisati.

    In kaj bi si z vsemi temi podatki pomagali? Ne rečem, da določeni nebi bili uporabni, vendar velika večina teh podatkov, ki sem jih naštel in ki se vnašajo v Lisjaka so ne uporabni za lovca kot posameznika. Bi pa hitro dobili še en prpomoček za podtikanja in vsem znano lovsko favšijo.

    Bi pa bilo zelo zanimivo vedeti intenzivnost odsrela na določenih področjih, saj bi se s tem odločil, da bi šel na lov v predel kjer je bil odstrel v preteklosti manjši. Vendar to v trenutni izvedbi Lisjaka še ni možno, naj bi pa bilo v prihodnje, kot tica že napisal.

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Enako ne vidim ovir v skrivanju letnih načrtov lovišč, predlogov LD zanje, ki se vnašajo v LIsjak, in potem izpolnjenih letnih načrtov lovišč z realizacijo. V vsem tem ni nobenih skrivnostnih ali osebnih podatkov.
    Se popolnoma strinjam, da bi lentni načrt moral biti objavljen na straneh LZS in bi ga bilo mogoče videti preko gesla za svojo LD.

  2. #42

    Privzeto

    Citat daco je objavil: Pokaži objave


    Se popolnoma strinjam, da bi lentni načrt moral biti objavljen na straneh LZS in bi ga bilo mogoče videti preko gesla za svojo LD.
    Kaj pa potem jaz gledam???

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •