Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 51

Tema: Obvezni odstrel netrofejne divjadi

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    Ne vem no, vendar pri nas mladiči in srne pred odstrelom ne stopajo na vago! Mogoče je pri vas na Gorenjskem drugače, a ne Mugo?!
    Tudi pri nas ne. Vsakakor pa se da potruditi in poiskati šibkejše živali za odstrel, in ne da pade prvo, kar pomoli nos iz grmovja. Tiste 2-3 kose (kolikor potrebuje za pokrivanje srnjaka) srn in mladičev pa res lahko vsak poišče in odstreli šibkejše živali in ne najlepših ki jih sreča. Sicer sem pa proti raznim omejitvam, sploh v primerih, ko se plan težko realizira.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #42

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Sčasoma bodo fantazirali še o tem, da jim bodo morali pripravniki iti kos pobrat in spucat. Pa še krivi bodo namesto njih, če bo šlo kaj narobe.
    Spoštovanje do starejših lovcev, vendar lovci smo zaradi divjadi in ne obratno. In ko nismo svojega poslanstva več sposobni opravljati je do divjadi edino pošteno, da se umaknemo. Ne pa na vse načine izkazovati požrešnost do trofeje!
    Še sreča, de nekateri ne boste nikoli stari - ostareli.

  3. #43
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Še sreča, de nekateri ne boste nikoli stari - ostareli.
    Pranger, pri vsaki stvari gremo počasi enkrat v penzijo. Tako za nekaj let in tako za večno. S tem se je treba sprijazniti.
    Nisem ravno smrkavec, tako da mi je popolnoma jasno, da sem lahko prav kmalu na mestu teh starejših lovcev. In zaenkrat imam namen po svojih močeh sodelovati pri odstrelu vse divjadi! Ne vem, zakaj bi mi na še bolj stara leta pomenil več odstrel srnjaka kot kakšne mladice, srne ipd. Zaradi naglavnih kosti? Mogoče še večkrat kot po rogovih vržem pogled na šop desnih čeljusti in se še posebej spomnim pri tistih na katerih je pripisan datum in kraj kot opomin na poseben dogodek.

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No, da še bolj zakompliciram , tudi šibkejši osebki so lahko zdravi in vitalni. Tudi majhen srnjak lahko ima močno trofejo. Se strinjam, ne smemo preveč dlakocepiti pri izvrševanju plana.

  5. #45
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Zakaj imamo toliko za povedati pri strelu na mulasto divjad ko rečemo pade prva ki pride?? Pri srnjakih pa izbiramo in izbiramo najmočnejše po trofeji seveda in če uplenimo slabotnejšega srnjaka dobimo pod nos kaj si pa takega streljal ali res nisi mogel počakati na boljšega''
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #46
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    10

    Privzeto

    Se strinjam s tabo Veper, saj včasih tud telesno šibkejša srna vodi močnejšega mladiča kot pa neka ogromna srna.

  7. #47
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Če stvar gledamo z vidika populacije, nam je takoj jasno, da posamezen osebek ni pomemben. Pri oceni na daleč lahko hitro pride do napake, zato je nesmiselno dlakocepiti pri tem. Važno je, da je odstrel ustrezen po količini in strukturi.

  8. #48

    Privzeto

    Citat šuln je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam s tabo Veper, saj včasih tud telesno šibkejša srna vodi močnejšega mladiča kot pa neka ogromna srna.
    Tole se pa ne zgodi velikokrat...

  9. #49

    Privzeto

    Ravno prejle ko sem šel malo po lovišču sem naletel na mladiča za katerega bi rekel da ima manj kot 8kg. Tudi našibkejši preživijo, pa ni bila (v bistvu je še) tako slaba zima letos.

  10. #50

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Ravno prejle ko sem šel malo po lovišču sem naletel na mladiča za katerega bi rekel da ima manj kot 8kg. Tudi našibkejši preživijo, pa ni bila (v bistvu je še) tako slaba zima letos.
    Čas pomladanskih poginov šele prihaja

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •