Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 26 od 26

Tema: Lovsko kinološki sodniki

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Oni dan sem bil prijetno presenečen nad našim predsednikom LKD, ki je predstavil svojo vizijo o tem, da bi se LKD oddaljil od ZLD in postal servis za LD na področju kinologije.
    Kako oddaljil? A danes imajo LKD in ZLD kaj skupnega?

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Postavlja pa se vprašanje ali je smiselno imeti neka splošna kinološka društva ali pa naj bi servis vodnikom psov nudili pasemski klubi.
    Dobro jutro!

  2. #22
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Se opravičujem, da motim debato, zanima me, kje lahko narediš izpit za kinološkega sodnika (mene zanimajo goniči), kakšni so pogoji...?
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Se opravičujem, da motim debato, zanima me, kje lahko narediš izpit za kinološkega sodnika (mene zanimajo goniči), kakšni so pogoji...?
    Odvisni so predvsem od posameznika!

    Uradno pa moraš biti najmanj pet let član enega društva, ki zate poda priporočilo za pristop k tečaju. Imeti moraš peto stopnjo izobrazbe in imeti moraš naziv "vodnik goniča", ki ga izdaja KZS. To dosežeš s tem, da s psom osvojiš prvi nagradni razred na eni tekmi za goniče. Bom kasneje pogledal v PSD, če je tam navedeno še kaj, kar sem pozabil.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  4. #24

    Privzeto Kandidat za sodniškega pripravnika - pogoji

    Pravilnik o izobraževanju, preverjanju znanja, imenovanju in napredovanju kinološkega kadra (Strokovni pravilniki KZS, str. 40):

    8. člen

    Kandidat za sodniškega pripravnika (v nadaljevanju pripravnik) je lahko vsak član kinološke organizacije - članice KZS, ki najmanj 5 let aktivno deluje v okviru matične organizacije, ne da bi za to prejemal denarno ali drugačno nadomestilo.

    9. člen

    Oseba lahko postane pripravnik, ko je dopolnila starost 18 let.
    Osnovni pogoji za prdobitev naziva so:
    • vsaj 5-letno aktivno delo v kinološki organizaciji,
    • priporočilo matične organizacije,
    • najmanj srednješolska izobrazba,
    • opravljen izpit za pripravnika.


    10. člen, točka c

    Za ocenjevanje dela lovskih pasem mora kandidat za pripravnika poleg osnovnih, izpolnjevati še naslednje pogoje:
    • imeti opravljen lovski izpit,
    • biti aktiven član lovske organizacije
    • imeti naziv "vodnik lovskega psa" za tisto vrsto dela, za katerega želi postati pripravnik
    • za pristop k izpitu za sodniškega pripravnika mu izda soglasje delni zbor sodnikov za ocenjevanje dela lovskih psov na predlog enega od aktivnih sodnikov za delo.
    Last edited by Breza; 30. August 2010 at 15:38.

  5. #25

    Privzeto Vodnik psa goniča oziroma brak jazbečarja

    Pravilnik o strokovnem delu KZS, VII/B Katalog kinoloških nazivov; II. Vodniki lovskih psov (tč. 2, str. 34):

    Vodnik psa goniča oziroma brak jazbečarja je oseba:
    • ki je izšolala in vodila psa na mednarodni tekmi ter z njim dosegla I. ali II. nagradni razred
    • ali ki je dva psa vodila na lokalni uporabnostni tekmi in z njima dosegla I. ali II. nagradni razred.

  6. #26
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Se mi zdi, da bi se ta tema morala imenovati lovsko kinološki sodniki in ne sodniki

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •