Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 26

Tema: Lovsko kinološki sodniki

  1. #11

    Privzeto

    Takšen odgovor sem pričakoval in se ga tudi razveselil.

    Spoštovana Breza se ti opravičujem za tisto "funkcijo" na KZS.

    Sedaj pa še k bistvu. To kar si zapisla sem v resnici želel prebrati ali pa kje slišati. Če to prevedem v obče razumljiv besednjak, potem to pomeni, da so LKD-ji le metoda ropanja Lovskih družin. Veliko ceneje bi za LD bilo, da se njihovi vodniki vključijo v posamezne klube glede na pasmo psov, ki jih imajo in LD zanje plača članarino. Ta znesek bo neprimerno nižji kot je sedaj članarina LKD-jem. Je tako? Ali vsaj približno tako ?

    V lovskih družinah kaže torej temeljito premisliti kako v bodoče ravnati. Nekdo je tako torej lahko član ene lovsko kinološke organizacije in nekdo drug pa pač kar dveh, če KZS tu ne upoštevamo. In obe ti organizaciji, ki imata v glavnem iste člane, tudi KZS plačujeta vsaka svojo članarino. Zelo zanimiva situacija od katere pa ima največ koristi prav KZS. Denarnih koristi mislim, da ne bo nesporazuma. Najbolj zanimivo pa je na kocu to, da kljub veliko organizacijam v lovski kinologiji in torej veliko tistih, ki bi za njen kvaliteten razvoj morali skrbeti, je ta vedno v slabšem položaju. V nekaterih delih države že v prav kritičnem.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    No, ...sicer z zamudo kakih petih let, a vendarle nekdo stopiclja za mano!

    Kljub temu....Sraka, jaz sem lahko član vseh LKDjev v Sloveniji hkrati, če me je volja. Problem nastane, kadar me nekdo poskuša prepričati,da moram to biti obvezno. Da moram biti član točno tistega, kjer jaz živim. To je podobno kot župnijska fara. Kjer si krščen, tam bodi tudi pokopan.
    Da moram plačevati članarino v LKD, da moram v svoji LD plačevati kinološki prispevek za LKD, potem pa me oskušajo še prepričati, da imam v LKDju vse zastonj.

  3. #13

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    No, ...sicer z zamudo kakih petih let, a vendarle nekdo stopiclja za mano!

    Kljub temu....Sraka, jaz sem lahko član vseh LKDjev v Sloveniji hkrati, če me je volja. Problem nastane, kadar me nekdo poskuša prepričati,da moram to biti obvezno. Da moram biti član točno tistega, kjer jaz živim. To je podobno kot župnijska fara. Kjer si krščen, tam bodi tudi pokopan.
    Da moram plačevati članarino v LKD, da moram v svoji LD plačevati kinološki prispevek za LKD, potem pa me oskušajo še prepričati, da imam v LKDju vse zastonj.
    __________

    Spoštovani kolega Hubertus napaka. Prav nobene zamude petih let ni. Sraka je bil pred leti med udeleženci Občnega zbora v Grosuplju in bil celo izvoljen v nek organ, ko se je ustanavljala Lovska kinološka zveza Slovenije. Takrat so tega komaj rojenega otroka neusmiljeno ubili in ga vrgli na smetišče pozabe. In prav v tistem letu je bil Sraka tudi delegat na Občnem zboru KZS v Ljubljani in videl kako so komaj rojenega otročiča davili in klali delegati oblečeni v lovske uniforme, ki so bili eno točko dnevnega reda pred tem vsi po vrsti odlikovani s kinološkimi odličji. In takrat je Sraka tudi videl in slišal kako je na Občnem zboru večina delegatov športnih kinologov podpirala ločitev lovcev od športnikov in bila presenečena nad vedenjem in ravnanjem kolegov iz lovskih vrst.

    In takrat se mi je veliko tega v lovski kinologiji do konca priskutilo. In ko sem potem skozi leta kot funkcionar LKD-ja spremljal delo te organizacije, ki so jo za osebne interese hudo zlorabljali nekateri večni in za vse čase zveličavni funkcionarji in to tako dolgo, da so jo spravili na beraško palico in je bila na kocu v kazenskem postopku pred sodiščem in vržena iz KZS.
    In ponovno je bil takrat Sraka tisti, ki je skupaj spravljal ostanke organizacije, se hodil v Maribor k predsedniku KZS poniževat in prosit, da so nas z minimalno članarino sprejeli nazaj v članstvo KZS in nam nekatere finančne obveznosti celo oprostili, ker smo bili popolnoma brez denarja, ki je izpuhtel neznano kam. Med grobarji je bil tudi gospod in njegovi kolegi, ki ga tukaj na tem forumu že omenjam.

    Pa še veliko tega bi lahko napisal, da bi te prepričal, da Sraka ne zamuja pet ali več let. Pa se s tem ne bom več obremenjeval. In se tudi rešitelja lovske kinologije ne mislim več iti. Zaradi mene lahko jutri vse skupaj propade in tudi bo, če se ne bomo hitro zresnili, reorganizirali, nagnali "stare, večne in edino zaslužne" v miren kinološki pokoj ter tako sprostili mesto tistim, ki želijo in vedo delati v obče dobro.

    Lepo te pozdravljam !

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Usoda lovske kinologije je zapečatena in vodi v neizogiben propad. Kaj bo po tem je težko predvideti, verjetno pa ne dosti.
    Čisto vsi, ki so hoteli kaj pametnega in sodobnega narediti v lovski kinologiji so že obupali in opustili vse namere, vključno z mano, tabo in še kom, ki je tudi na tem forumu.

    Dokler bodo obstajali LKDji, strokovne komisije v sestavi vsemogočnih in nenadomestljivih sodnikov, sodniški zbori in podobne tvorbe ne bo nič bolje. Prav tako ne bo nič bolje s lovsko kinologijo dokler bodo z LZS prihajale pobude o ukinitvah pogonov. In nenazadnje...nič bolje ne bo dokler lovski kinologi ne bodo sami zmigali riti in sami želeli kaj narediti. Tudi pasivnost in nezainteresiranost vodnikov je kriva današnjemu stanju kinologije. Prav ta je namreč vodenje in organiziranje lovske kinologije porinila v celoti v roke sodnikom.

    Pred menoj na pisalni mizi leži koledar prireditev za ptičarje za področje Friuli v Italiji. Od 7.marca pa do 19.septembra je čisto na vsako nedeljo in na vsak praznik razpisana tekma za ptičarje. Vsega skupaj 32 tekem. Kot zanimivost naj povem, da večino tekem organizirajo lovci sami v okviru svojih lovišč (riserve) brez "strokovnih" komisij v sestavi sodnikov, brez zveze ENCI, kot krovne italijanske kinološke zveze in brez "lokalnih" LKDjev, katerim bi morali predhodno plačevati kakšne prispevke. Sodnik je oseba, ki ga povabijo, da po pravilniku odsodi tekmo, razglasi rezultate, poje kosilo in se odpravi domov z zasluženim honorarjem v žepu. Kdaj bo tekma, kdo bo nastopal, kje bo potekala...s tem se sodnik ne obremenjuje.

    Kaj je bistvo mojega pisanja?
    Kinologijo dajte v roke kinologom-vodnikom in ne sodnikom. Sej morda se potem ne bo zgodilo nič, a tudi se ne dogaja dosti. Če bi opustili to da moramo po zakonu opravljati preizkušnje ne bi na vaših prireditvah videli več žive duše.
    Sedaj mi pa odgovorite, kako lahko v Friuliju, ki ga ni niti za polovico Slovenije, organizirajo 32 tekem kjer je udeležba prostovoljna?

    In na koncu dragi moj Sraka, ne me obtožiti, da bi rad imel stvari tako, kot so v Italiji ampak razumi, da mi ni všeč tako, kot je v Sloveniji.

  5. #15

    Privzeto

    Hubertus svoj prispevek zaključi z odstavkom:

    "Kinologijo dajte v roke kinologom-vodnikom in ne sodnikom. Sej morda se potem ne bo zgodilo nič, a tudi se ne dogaja dosti. Če bi opustili to da moramo po zakonu opravljati preizkušnje ne bi na vaših prireditvah videli več žive duše.
    Sedaj mi pa odgovorite, kako lahko v Friuliju, ki ga ni niti za polovico Slovenije, organizirajo 32 tekem kjer je udeležba prostovoljna?

    In na koncu dragi moj Sraka, ne me obtožiti, da bi rad imel stvari tako, kot so v Italiji ampak razumi, da mi ni všeč tako, kot je v Sloveniji."
    ___________

    K temu ni kaj dodati. Če bi objavil le ta odstavek kot odgovor na moje pisanje, bi povedal vse. In ničesar te ne bom obtožil, ker sem tudi sam velikokrat zagovarjal tezo, da se lovski kinologi moramo zgledovati po aktivnostih športnih in ob formalnih prireditvah organizirati še dvakrat več neformalnih. V lovsko kinologijo je potrebno vnesti življenje. druženje, preizkušanje, srečevanja, sprostiti vzdušja na srečanjih z odpravo vplivov togih in zbirokratiziranih pravilnikov, poslovnikov in druge navlake, sodniki ne morejo biti "šefi", temveč strokovni svetovalci in nepristranski ocenjevalci ter kinološki tovariši vodnikom.............

  6. #16

    Privzeto kinološki sodnik

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Sraka se ti opravičujem za napako. Verjetno gre za kinološkega sodnika Stanka Lihtenvalnerja, stanujočega Ilovci 15, 2275 Miklavž pri Ormožu. E-pošta: Stanko.li@email.si, GSM: 031 674 041.
    točen naslov
    Stanko Lihtenvalner ILovci 15 2275 Miklavž pri Ormožo GSM 031674 629
    Emailslihten@gmail.com
    Zakaj pa možak ni član nobenega kinloškega društva?Ker ve da se v LKD hranijo samo ljudje z svojimi ozkimi (lahko tudi kinološkimi)interesi.Po PSD pa nimajo
    druge funkcije kot druženje,strokovnost je hvala bogu prepuščena klubom,se pravi stroki.Zaradi tega je propadel že kakšen LKD,ostali pa kot ostanek nedavne zgodovine še bodo!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Oni dan sem bil prijetno presenečen nad našim predsednikom LKD, ki je predstavil svojo vizijo o tem, da bi se LKD oddaljil od ZLD in postal servis za LD na področju kinologije. Za LD naj bi opravljal naloge, ki jih je v sami LD neracionalno opravljati, z povezovanjem pa naj bi se te naloge pocenile.

    Postavlja pa se vprašanje ali je smiselno imeti neka splošna kinološka društva ali pa naj bi servis vodnikom psov nudili pasemski klubi.

  8. #18

    Privzeto Moje mnenje!

    kako imajo kinologijo organizirano v LD me ne moti,moti me pa to,da so povsod v LKD najdejo osebni interesi,ki se napajajp iz članarin,največkrat obveznih.In kaj imajo od tega vodniki lovskih psov in obvezni člani LKD_jev?Eno telesno ocenjevanje in kako preizkušnjo PNZ na 10let.Ostali denar pa popapajo tajniki
    in razni referenti ki po PSD v kinologiji nimajo kaj iskati.Smo v letu 2010!
    V ZLD Prlekija je od osmih LD,samo tri članice LKD,in še od teh je ena LD z kinologijo na psu.Medtem ko nečlanice imajo ponekod kar na 6 lovcev preizkušenega lovskega psa.
    Vse je napisano samo prebrat in spoštovat je potrebno.
    Sedaj pa dalje NEDELJA!

  9. #19

    Privzeto

    Kolega napaka. Iz ZLD Prlekija je članica LKD Pomurje le še ena LD, drugo, ki je bila celo med ustanovitelji pa je potem nekdo v LD tiho izključil, da lovci in kinologi te LD sploh niso vedeli, da niso več člani.Tri LD pa iz ZLD Prlekija niso nikoli bile članice. Bili sta le LD Apače in LD Negova.

    Lovski kinologi iz LD, ki je članica LKD pa imajo od te lovsko kinološke organizacije toliko kolikor so sposobni iz nje za svoje potrebe potegniti in izkoristiti. In seveda veliko več kot si ti zgoraj navedel. Nobena organizacija ti ničesar ne da, če si tega sam ne želiš in če k njeni aktivnosti tudi sam kaj ne prispevaš.

    Pa lep pozdrav!

  10. #20

    Privzeto

    sloka1

    Kolegu se moram opravičiti. V LKD Pomurje se je včlanila v predlanskem ali lanskem letu tudi LD Radenci in je v istem času izstopila ena od zgoraj navedenih LD. Tako, da sta iz ZLD Prlekija včlanjeni v LKD Pomurje vedno le dve lovski družini.

    Prepričan sem, da bo že v mesecu aprilu, ko bo občni zbor LKD Pomurje, nazaj včlanjena LD, ki je bila na čuden način izključena in potem bodo pa res tri.

    Vse lepo ti želim!

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •