Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 50 od 50

Tema: risanica

  1. #41

    Privzeto

    Citat lovec92 je objavil: Pokaži objave
    pozdravljeni tovariši lovci!
    za lov uporabljam karabinko sava kranj m113 v kalibru 8x68. Puška mi dobro služi in zame kar natančna. Motijo me samo dve stvari... Ročica zaklepa je preozka in se tako prilega kopitu,da ne moreš hitro repatirati. druga stvar pa je ta da pri strelu nabojnik pade iz puške kar me najbol moti... kako je pri vas ? imate iste probleme ? je mogoče da bi puškar določene stvari izbolšal ?
    Zdravo !

    Pred leti sem imel omenjen karabin v kalibru .243 Win. Puška kot si omenjal je bila zelo natančna, pri ročici zaklepa pa mislim da ni preozka ampak, da se preveč prilega k puški tako da res težko na hitro repetiraš. Sedaj imama Steyr-ja pa vidim da je ročica precej odmaknjena od puške. Glede padanja nabojnika iz puške pa sem sam rešil kar po domače in sicer sem z izvijačem malo povečal kot zareze na nabojniku, tako da zatič na puški, ki drži nabojnik bolj sede v zarezo in problem je bil rešen.
    Je pa po mojem to dobra puška in sem jo osebno menjal samo zaradi kalibra, ker so se v lovišču začeli pojavljati prašiči, ta kaliber pa ni ravno za kaj večjega.

    l.p.

  2. #42

    Privzeto

    bom jaz šel do puškarja pa bom videl če mi upa tole ročico kako izbolšat. nabojnik sem zdej uštimal in upam da bo štimalo :) hvala za nasvet. Vsekakor pa je karabinka zelo natančna in mi dobro služi za jago. A ve gdo mogače če gre v omenjeno puško nabojnik na več nabojev, sedaj mi grejo noter trije naboji pa me zanima ali se dobijo tudi večji nabojniki ?

    hvala in lep pozdrav

  3. #43

    Privzeto

    Citat lovec92 je objavil: Pokaži objave
    bom jaz šel do puškarja pa bom videl če mi upa tole ročico kako izbolšat.
    Kaj pa, če bi, preden greš k puškarju, poskusil pobrusiti/preoblikovati/stanjšati LES ob ročici? Tudi sam imam Kranjčana, sicer Mauser izvedenka, ki ima zelo ozko in tesno ob lesu ročico. Če ustrezno odvzameš nekaj materiala oziroma stanjšaš proti sprožilcu je razlika ob repetiranju kar drastična.

  4. #44

    Privzeto

    Tiste ročice so res nerodne. Jaz bi vprašal v Kranj (Jenko) ki ima puškarstvo in trgovino. Naredi kakršno hočeš.

  5. #45

    Privzeto

    Po drugi strani pa ročica, ki se lepo prilega lesu, med nošenjem puške ne ovira in se ne zatika. Jaz imam raje tesno prilegajoče. Kranjske puške so vedno imele tesno prilegajoče ročice v obliki noža za maslo. Lahko bi rekli, da je bil skoraj zaščitni znak kranjskih pušk. Je bolj športno in lovsko kot ročice na kroglico. Sam sem imel Bock Kranj M puško s tako obliko ročke. Je bilo vseskupaj zelo lično narejeno. Seveda pa kot je rekel Alojz, ti lahko naredijo karkoli pač hočeš.
    Last edited by Deerhunter; 29. December 2016 at 23:03.

  6. #46

    Privzeto

    No tukaj je še ena moja, vojaški Mauser, ročica je predelana v "športno" varianto. Puška je pravkar prispela od mojstra kopitarja, kjer je bila na renovaciji kopita, zdaj pa rabim samo še en univerzalen daljnogled, ki bo lepo pasal na suhl montažo, eno klasiko v stilu 1.5-6×42. Ročica na tej puški ima za seboj eno smešno zgodbo, ko je šla puška na menjavo cevi, je dobila tudi nove cip žige. Po prevzemu gotove puške sem ugotovil, da stoji ročica bistveno bolj ven, kot prej. Kar me je zelo motilo, saj se je vsepovsod zatikala, pa še pri repetiranju jo je bilo treba dvigniti toliko višje, da sem s prsti zadeval v daljnogled. No puškar jo je potem ukrivil nazaj, da se lepo prilega. Kako je sploh prišlo do ukrivitve, sva potem ugotavljala s puškarjem? Izkazalo se je da najbrž takrat, ko je mojster na cipiranju udaril žig na ročico.

  7. #47

    Privzeto

    V Kranju so te ročice izdelali iz klasične vojaške z bunke. Če ti je oblika všeč in želiš, da se le odmakne od kopita potem pomaga primež in kladivo. Tako jo bo tudi puškar ukrivil.
    Če pa hočeš bolj zahtevno preoblikovanje pa je treba pogreti.
    Moj znanec ni mogel odpreti zaklepa. Pomagal si je z kladivom. Ukrivil je ročico in sedaj ima posebno obliko. Smešno je pa to, da je bila puška le zakočena in je bil zaklep blokiran.
    Last edited by alojz1; 30. December 2016 at 09:47.

  8. #48
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    emšo

  9. #49

    Privzeto

    Puška je končno gotova. Kot smo debatirali kak mesec nazaj, sem hotel kupit Docter Classic 1.5-6×42, potem pa sem slučajno na razprodaji iz stare zaloge našel Kahles Helia C 1.5-6×42. Ta zadnji je krajši (30 cm), lažji (465 gr) in ima širše vidno polje (25 m) kot takorekoč vsi ostali daljnogledi v kategoriji 1.5-6×42.

  10. #50
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lepa, naj ti dobro služi .

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •