Citat lovec92 je objavil: Pokaži objave
pozdravljeni tovariši lovci!
za lov uporabljam karabinko sava kranj m113 v kalibru 8x68. Puška mi dobro služi in zame kar natančna. Motijo me samo dve stvari... Ročica zaklepa je preozka in se tako prilega kopitu,da ne moreš hitro repatirati. druga stvar pa je ta da pri strelu nabojnik pade iz puške kar me najbol moti... kako je pri vas ? imate iste probleme ? je mogoče da bi puškar določene stvari izbolšal ?
Zdravo !

Pred leti sem imel omenjen karabin v kalibru .243 Win. Puška kot si omenjal je bila zelo natančna, pri ročici zaklepa pa mislim da ni preozka ampak, da se preveč prilega k puški tako da res težko na hitro repetiraš. Sedaj imama Steyr-ja pa vidim da je ročica precej odmaknjena od puške. Glede padanja nabojnika iz puške pa sem sam rešil kar po domače in sicer sem z izvijačem malo povečal kot zareze na nabojniku, tako da zatič na puški, ki drži nabojnik bolj sede v zarezo in problem je bil rešen.
Je pa po mojem to dobra puška in sem jo osebno menjal samo zaradi kalibra, ker so se v lovišču začeli pojavljati prašiči, ta kaliber pa ni ravno za kaj večjega.

l.p.