Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 50

Tema: risanica

  1. #1
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto risanica

    Zanimam se za nakup Kranjske risanice model M, v kalibru 6.5×57, zato bi rad zvedel čim več pozitivnih in negativnih mnenj glede te risanice ter kakšno municijo mi kaj predlagate?

    HVALA
    Last edited by JANEZ L; 3. March 2010 at 15:54.

  2. #2

    Privzeto

    Boš moral kakšno fotko priložiti,da vidimo,ali je običajni model 113(kopija Krico firme) puškarne iz Kranja z napisom firme!??
    Last edited by JANEZ L; 3. March 2010 at 15:54.

  3. #3

    Privzeto

    Kaliber je pa podoben .243W,le energije (RWS KS 8,2g na 100m=2804J)ima več in je dovoljen odstrel po zakonodaji:d.prašič,muflon,jelenjad,kozorog.Se pravi lahko "jagaš vse le medveda ne!
    Kar se pa streliva tiče,pa imaš bolj malo izbire(za povprečnega lovca zadosti),le dva EU proizvajalca RWS in pa Hirtenberger.!

  4. #4
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat Franc je objavil: Pokaži objave
    Boš moral kakšno fotko priložiti,da vidimo,ali je običajni model 113(kopija Krico firme) ...!??
    puško gledam že en časa http://www.xxxxx.si/orozje/10_v.jpg, sprememba bi bila samo da je cev 56cm in ne 60cm.


    Reklame, reklamice...
    Last edited by ZR7; 3. March 2010 at 13:18.

  5. #5
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat Franc je objavil: Pokaži objave
    Kaliber je pa podoben .243W,le energije (RWS KS 8,2g na 100m=2804J)ima več in je dovoljen odstrel po zakonodaji:d.prašič,muflon,jelenjad,kozorog.Se pravi lahko "jagaš vse le medveda ne!
    Kar se pa streliva tiče,pa imaš bolj malo izbire(za povprečnega lovca zadosti),le dva EU proizvajalca RWS in pa Hirtenberger.!

    Glede kalibra je tako, da tut med .243w premlevam v bistvu iščem mal manjši kaliber ki bo za srnjad, tudi za pujse, jelenjad(teleta, košute). za medota in velikega jelena imam browninga v kalibru 30-06. Glede 6.5×57 sem slišal kar dosti pozitivnih stvari, edino je to kar si omenil ,da je bolj slaba izbira nabojev, pa po eni strani dostkrat pride namesto srnjadi kak kos jelenjadi pa bi bil bolj korajžn za strel z 6,5×57 kot pa z .243

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    Glede kalibra je tako, da tut med .243w premlevam v bistvu iščem mal manjši kaliber ki bo za srnjad, tudi za pujse, jelenjad(teleta, košute). za medota in velikega jelena imam browninga v kalibru 30-06. Glede 6.5×57 sem slišal kar dosti pozitivnih stvari, edino je to kar si omenil ,da je bolj slaba izbira nabojev, pa po eni strani dostkrat pride namesto srnjadi kak kos jelenjadi pa bi bil bolj korajžn za strel z 6,5×57 kot pa z .243
    Najboljše ti je, da izbereš pravo municijo (EVO) za .30-06 in boš pokril vso našo divjad.

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    Zanimam se za nakup omenjene risanice v kalibru 6.5×57, zato bi rad zvedel čim več pozitivnih in negativnih mnenj glede te risanice ter kakšno municijo mi kaj predlagate?

    HVALA
    Malo rezerve pri kalibru ti ne bo škodilo, predvsem zato, ker imaš v lovišču tudi jelenjad in prašiče. Nemalokrat sem uplenil merjasca pri lovu srnjadi. Ti imaš možnost pa tudi jelena. Toliko z moje strani .

  8. #8
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Malo rezerve pri kalibru ti ne bo škodilo, predvsem zato, ker imaš v lovišču tudi jelenjad in prašiče. Nemalokrat sem uplenil merjasca pri lovu srnjadi. Ti imaš možnost pa tudi jelena. Toliko z moje strani .
    saj, glih zato bolj težim k 6.5×57 in ne za .243, je manjši kaliber a dovolj močan da te glih ne preseneti kak kos pujska ali pa jelenjadi. Kaj potem, kako se kaj obnesejo tile ...... karabini? Po naročilu narejen me pride okrog XXXeurov - bohler rasant cev dolžine 56cm, orehovo kopito svinjski hrbet z bavarsko ličnico, itd... Kakšni stari jagri pri nas nič kaj ne pluvajo čez te stare ..... karabine, tok da mislm da so tile novejši še boljnatančni in kvalitetni, ampak vseeno bi rad še kako drugo mnenje slišal!
    Last edited by ZR7; 3. March 2010 at 13:19.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Bock...

    Lp!

    Jagr Blaž! Spoštujem, cenim in podpiram, da se odločaš za Slovensko orožje. Če želiš lahko prek Z.S. pokontaktirava in dobiš direktno vezo z dotičnim Mojstrom. Reklame, cene itd., pa tu niso dovoljene, zato sem ti tudi dva posta malo "sfriziral".

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  10. #10
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Jagr Blaž! Spoštujem, cenim in podpiram, da se odločaš za Slovensko orožje. Če želiš lahko prek Z.S. pokontaktirava in dobiš direktno vezo z dotičnim Mojstrom. Reklame, cene itd., pa tu niso dovoljene, zato sem ti tudi dva posta malo "sfriziral".

    Lovski zdravo
    Janez L
    OK, JANEZ L, se slišiva.....sorry glede prejšnih postov....nenamerno....drugič bom bolj previden glede reklam. lp

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •